Filmovi vol. 2

The Edge of Seventeen - tinejdžerska komedija za odrasle, britka, pitka i nepretenciozna. Nešto da gledate sa svojom gospođom a da se ne smorite.

tu sam prestao da citam :smiley:

1 Like

kad nisi nikad odrastao… :stuck_out_tongue:

moje iskreno misljenje: Stajati sat i po vremena u mraku je kvalitetnije potroseno vreme, nego gledati tinejdzersku komediju a nisi tinejdzer. :smiley:

kad malo bolje razmislim, cak iako si tinejdzer :smiley:

1 Like

Woody Harrelson tho. :slight_smile:

Kad smo vec kod sarkazma i ne-gayeva,jel ste videli kog “ne-gay” glumca su izabrali da glumi glavnu ulogu u seriji Iron Fist :joy: Iz aviona se vidi koliko je feminiziran i sav nekako nezan,i on glumi superheroja,mislim da cu sigurno gledati ovu seriju…

Sinoc sam se zaj…o i pogledao Watchman O boze…
Ako bi neko mogao da mi pojasni ovo, ali stvarno se ne salim. Mozda sam ja retetard.
Da li je film snimljen kao neka vrsta parodije ili “ozbiljan” film o super herojima?
Stvarno pitam i ne salim se. Film sam samo zato i pogledao do kraja ma da uz premotavanje.
Da vidim celu “pricu” i skapiram da li je parodija ili ne?
Moje vidjenje je da je to jedna ocajna parodija.
Ako nije parodija onda je to najjadniji od svih najtuznijih od svih najbednijih filmova o superherojima svih vremena.

Watchman je nastao po kultnoj grafickoj noveli Alana Mura koji je izmislio moderan “superheroji sa ljudskim manama” fazon. Tragicno si misenterpretirao nameru i poentu filma

Pa oni svi izgledaju kao parodija. Boze koja tuga :smiley: :smiley: :smiley:
Ok, parodija koja je ipak imala malo veci budzet to se vidi ali parodija.
Gde nadjose one smesne likove. Kao da su iz izvukli iz neke prerasle tinedj komedije :slight_smile:
Ovo ostvarenje ide rame uz rame sa http://www.imdb.com/title/tt0080391/ Attack of the Killer Tomatoes!

Ok Marko, idi gledaj supermena :grin: :relaxed:

1 Like

Jel ne pricamo o nekoj turskoj ili indijskoj obradi Watchmena? :smiley:

Uzmi citaj Watchmene, onda. Ali sad “znas sta ce se desiti”.

Ma ne zanima me strip. Nikada nije realno porediti knjige, stripove i filmove.
Stripove nikada nisam preterano voleo. Da ne kazem malo su mi glupavi.
Vise volim knjige.
Ali se kladim da se brdo likova kao onaj debeli iz Simsonovih “tope” :slight_smile:
na ovakve filmove.

Nije strip… Graficka novela. To ti je kao da kazes “igrica”. Watchmeni su ozbiljna literatura. Alan Mur je lektira. Meni je “strip” mnogo bolji medijum. Ima nesto u staticnim nacrtanim kadrovima sto film nikada nece moci da docara. Svaki “frejm” je umetnost i nije slucajno sto i dan nanas fimovi i video igre nastaju prvo na tabli za crtanje.

2 Likes

Jos neka neko hentai nazove “crtani”, jedan moderator odavde mu automatski salje virus koji ce da mu sprzi maticnu :grinning:

Daleko od toga da je Watchmen los film. Cak mislim da je tu Snyder odradio bas solidan posao, iako se Moore distancirao od njega, uostalom kao i od svih ostalih flimova po njegovom delu. Rorschach je car!

Ali ipak je Alan Moor-ov “strip” neuporedivo bolji. Bez obzira sto si gledao film, sada ga procitaj i mozda ces film videt kroz drugaciju prizmu.

1 Like

@marko_gts
A vidiš, Watchmen je za mene jedan od najboljih filmova o “super herojima”. Pogotovo ona verzija koja ima ubačen animirani deo (prodavac novina i dečak) koji ceo film produžava za skoro pola sata.
Daleko od toga da te ubeđujem, uopšte mi nije namera, ali kao što reče @padawan : Tragicno si misenterpretirao nameru i poentu filma!

1 Like

@padawan
Graficka novela je samo fensi naziv za strip. Da bi se mali decaci osecali bitnijim i vecim.
To mu dodje kao nije “baba sera” vec “menadzer mokrog cvora.” Zvuci super, aa?! :wink:
Kao i to oko igrica ili gejminga. Vauuu zvuci ozbiljno kada se kaze gejming…
Svasta, kada to cujem odmah vidim onog debelog iz Simsonovih :smiley:
Nema potrebe da tim lepim stvarima dajem neke fensi nazive da bi se osecali “ozbiljnije”
E volim igrice i crtace i to je to. Sta je lose tu reci. Ja sam jedno veliko dete i igracu se i gledati crtace dok ne riknem!

@prekanator
Roschach jeste super lik, jedini lik zbog koga mi je bilo vredno da gledam. Da je film bio samo sa njim ne bih se zalio ama ni malo.
Ovi ostali izgledaju kao iz parodije Fles Gordona :slight_smile:
Kao sto rekoh, stvarno ne mogu da citam stripove, nikada ih nisam voleo. Od malena sam voleo knjige. Ja sam dete SF-a. Kada su se citale lektire Tom sojer itd ja sam citao Odiseju…

@ninja
Ma naravno, sve je stvar ukusa. Bilo bi glupo da svi volimo isto. Eto vecini se Arrival nije svideo meni je bio odlican.
Samo sam izneo svoje misljenje. Ali bilo kako bilo film je na mene ostavio snazan utisak iskren sam kada kazem da se ne secam kada sam pogledao vecu glupost(iz mog ugla naravno.)

Meni je takodje Arrival odlican :slight_smile:

1 Like

I meni je Arrival odličan!

Heh, imas pravo, ali ipak bi trebalo nekako razgraniciti ozbiljna knjizevna dela od Zagora i Bleka.

Mada, danas se to vec uveliko preplice, superheroji su odavno prevazisli nivo izdanja u dnevnim novinama, i njima su se bavili ozbiljni strip autori i ilustratori.

1 Like