Filmovi vol. 3

Mracan i sirov, pravi zatvorski. Nesto na Shot Caller fazon, ali dosta brutalnije…
Ocjena 8/10

Neko da preporuci neki horror film :3 ponovo?Jel gledao neko Slenderman-a?

Pogledaj 1408. Po meni jedan od najboljih horor filmova.

1 Like

Brate, to nije horor… Bar meni… Vise kao neka drama, misterija…

Zapravo spada u horor. Po meni je jedan od boljih jel nisam znao sta ce se desavati. Ja inace ne volim horor filmove jer su mi dosqdni i prwdvidljivi. Ovo je redak primer horor filma da mi valja.

Meni ni h od horora… Nista mi tu strasno nije bilo…
Volim dobar psiho horor koji u meni budi jezu… Retki su, ali ih ima. Japanci su fenomenalni u tome.

Zato sto je napisao Stephen King. Ovo nije neki random horror, probaj da izguglas horore po delima Kinga. Retko koji omasi. Nisu to klasicni horori per se, ali imaju dovoljno jeze da se pogleda. Rose red, It, mist, storm of the century itd.

Meni je It jedna od najvecih gluposti koje sam u zivotu pogledao. Nikakav horor.

Ne mozes bas reci da je glupost. Dobar je film, ali nije horor.

Sta znam onda. Probaj Conjuring mada je meni to sranje. Ima 2 dela.

Meni Conjuring nije bio toliko strasan, sta znam. Drugi dio ima par strasnih scena sa casnom sestrom i to je to po meni.

Gledao sam. Nije los.
Sinister mi je dosta jeziv. Hide and seek… Japanski Krugovi su mi dobri, mada se ne secam koje sam gledao…

Od novijih horor filmova Ritual mi je interesantan. Ima dobru pricu i nekako je totalno drugaciji od standardnih horor filmova. Grupa Amerikanaca je otisla na planinarenje po Skandinaviji i kad su zasli dublje u sumu shvatili su da im se ne pise dobro. Necu spoilovati nista, ali cu reci da je Loki povezan sa desavanjima u filmu, i da svi dogadjaji u sumi imaju pozadinu koja je predstavljena odmah na pocetku filma. Koncept je fenomenalan, preporucujem vam da ga pogledate.

Gledao sam i Quiet place. Solidan film, nista manje i nista vise od toga.

Nedavno odgledah i Cured. Interesantan koncept i potpuno drugacija perspektiva iz koje je obradjena zombi tematika. Koliko znam, ovo je prvi put da neko napravi film o zombijima koji su izlijeceni i njihovom zivotu i prilagodjavanju u drustvu koje pamti sta su radili i koje zeli da ih pobije. Naravno, i oni sami se sjecaju svojih djela sto ih dovodi u jos nezgodniju situaciju.

Odlican film.

Nije los Ritual, i od mene preporuka.

Odgledao preksinoc Upgrade, relativno niskobhdzetni SF akcioni film o simbiozi coveka i AI-ja. I zaista zasluzuje svojih skoro 8 na IMDB-u. Relativno anonimni spisak glumaca sprecice ga da postane novi Robocop ili Blade Runner, ali sama premisa i twist na kraju imaju motive od kultnih SF-ova na kojima smo odrasli - preobrazenje glavnog protagoniste i osveta. Vizuelno upecatljiva scenografija bliske buducnosti i mracna blejdranerovska estetika sjajno prate vrlo dobar scenario, i film je zaista sjajan i aktuelan podsetnik ekstremnih opasnosti kojima se izlazemo razvijajuci AI i kibernetiku.

Ja sam se cijeli film tripovao da je glavni lik Tom Hardy, samo mi nešto mnogo mlado izgledao. Isti.

Jeste, bas lici.

Mozda je to bila i ideja. Nekad kad nisu mogli da plat Nicholsona, zvali su Ironside-a a.k.a. Fishera

Pogledao sam sa par godina zakasnjenja Ted. Film je meh sa humorom, ali dio sa Flash Gordonom je fenomenalan.

1 Like

Preporuka za A Quiet Place.
Još jedan postapokaliptični film, iz budućnosti, koja je tik iza ćoška, ali u moru sličnih ovaj film obrađuje posetu vanzemaljaca na sasvim drugačiji način…