Ghost of Tsushima {MT}

Postoje ljudi koji obožavaju crno bele japanske filmove i to je za njih…

Bogotac:

Uspeo sam da odigram oko 2h i deluje mi obećavajuće, grafika je odlična, borba takođe, čini se da će biti još zanimljivije kada se otključaju razni skilovi, za sada toliko…

1 Like

Ako ima neko guest da proda nalog javite u pm.

Jbt i nakon dva puna dana grafika ne prestaje da odusevljava, prelepo su odradili Tsushimu. :heart_eyes:

A loading u npr.fast travelu 5-6 sekundi, kako su ovo izveli svaka im čast…

Da, to sam i ja primetio. Nije ni blizu kao u Witcheru npr.

I na Pro framerate baš leti glatko, čak iako mi je u opcijama uključeno da “ganja” pre veću rezoluciju nego framerate. Nisam puno odmakao, ali za sada je top.

Nažalost ja sam jedva krenuo da igram igru (oko 3h igranja), toliko nisam imao vremena, da mi je prosto krivo.

Moram priznati da mi je igra legla od starta, a posebno mi se svidja način borbe (jako vuče na Shadow of Mordor, sa primesama stance-a iz Nioh-a) jer je jako prijatno da napokon mogu da mlataram katanom i ne razmišljam o stamini, a da igra ipak ima osećaj da će te kazniti za loše poteze. Druga lepa stvar je otkrivanje terena i način kako se mapa otvara (fog of war iz RTS igara), pravo i jako lepo osveženje.

Jedva čekam da se vratim sa posla danas, pa da nastavim dalje igranje.

1 Like

Ja jedva cekam da se iskobeljam iz pakla Last of Us 2, pa lagano…

Ima li ko nosioca da bezecujem kad predje?

Navukla me igra da ponovo odgledam Sedam samuraja…

Gledam ovu igru i nmg da verujem kako je ubisoft propustio priliku da napravi AC u japanu. Sve u tom vremenu i mestu je fantasticna podloga za igru kao sto je AC. Tu bi bili pravi asasini kao u starim igrama a ne kao ove zadnje 2 igre koje su solidne al opet nemaju veze nit sa sa asasinima nit kridom :smiley:

Rekli su da neće jer nije interesantan.

Posle ghosta, Assassin’s Creed: Ronin

Spucao sam u igru sada oko 7h i moram priznati da sam sada na granici da budem oduševljen igrom.
Nije delovalo da će tako da bude dobro sve uradjeno.

Prva i osnovna stvar - igra je neverovatno brza za jedan openworld. Sve od kretanja, borbe, destinacija, pa do učitavanja je uradjeno ekstra brzo i to mi se jako svidja.

Borba je fantastična i napokon mogu da igram nešto što nije puko mlataranje po tasterima, ima jako puno smilsa šta se radi i na način koji se radi, a pritom ne moram da pazim baš na svaki potez i na staminu. Malo za odmor i razonodu mozga, a opet je zanimljivo.

I možda i najvažnija stvar u svemu, deluje mi da će ovo biti prva igra posle Witcher 3 da ima neverovatno dobre sporedne misije. Ili da se bolje izrazim, nema nebuloza tipa idi tamo i donesi mi nešto, što je totalno nebitno za priču, nema nikakvog smisla i samo nepotrebno troši vreme. Ovde su sporedne misije napravljene kroz priču/istoriju o nekom o likova, sa protagonistima koji imaju jako zanimljivu pozadinsku priču, koja je ujedno veoma realistična i kao da je izvučena iz istorije ili filmova. Jednostavno ovaj deo uz primarnu priču oduševljava.

Velika preporuka svima koji vole openworld igre, a ježe se od nepotrebnog sadržaja i žele samo kvalitetnu priču.

5 Likes

Ocistiop sam prvo ostrvo/poluostrvo. Sve sto je gore napisao Zoorulee stoji i slazem se u potpunosti. Kombat je dobar, ima 4 stance-a pa ih koristis shodno tome koji te tip neprijatelja napada. U pocetku je combat malo cudan pogotovo nacin na koji se Jin krece, nema lock on ali kada udjes u borbu cesto se krece slicno kao u souls igrama kada upalis lock, treba malo vremena da se covek prilagodi ali posle toga sve klizi. Ja licno imam jednu zamerku. Stealth je malo meh, dosta su “slepi” mada igram na normal pa je mozda i zbog toga.

Meni je odlična. Došao do chapter 3 tj. do do 3/3 dela ostrva. Naravno odradio sve side i collectibles na koje sam usput naleteo. Jedina zamerka onaj fog of war, na prvom delu ostvra mi ostale 2 prefakture da nisu librated, tj. nisam ih ni otkrio, a popriličan deo mape je ostao neotkriven. Kako god, vratiću se jer ima onaj traveler’s outfiit što max upgradeovan otrkiva 300% više mape dok se kreće. Najviše mi se sviđa sam koncept progresije lika, pogotovu kasnije u igri gde se otključaju “skill” da daje predobre boostove kada se ubije što više protivnika bez primljenog udarca.

Samo odradis to i automatski ti se otkljuca celo ostrvo, tako da ne moras trckarati sa Traveler’s armorom.

Problem je što ne vidim te kampove ili šta su već , znam samo da su negde zatrpani i neotkriveni :rofl: