Godinu dana od prelaska na novi forum! Vaši utisci?

Baš to :slight_smile:

Manje više sam se navikao na PC-u, ali je na starom iPodu nemoguće pristupiti, a to je za mene velika mana. Sto puta mi je lakše listati forume kada se zavalim, nego da krivim kičmu satima ispred monitora :slight_smile:
Od mene trojka.

Primetio sam da kada na desktopu ulazim na forum, zum podignem na 150%, default mi je previše sitan.

Na kojoj rezoluciji ti je monitor?

Eee a zasto vise nema podrške za tapatalk? Znam da je bilo objašnjeno ali me mrzi da prelistavam stare poruke :wink:.

Zato što radi na discourse platformi

Ovo što @Dexter995 kaže. Tapatalk je usmeren na klasične forume kojima treba dosta prepravljanja da bi radili na mobilnim uređajiima, dok je Discourse zaokružena celina koja taj deo posla radi bez problema tj u pitanju je Web App, dok ostali forumi uz pomoć Tapatalka bubu neki oblik appa. Da bi naš forum i pored ovoga radio na Tapatalku neko treba da napravi API kojim će se Discourse i Tapatalk povezati. Gledao sam upravo ima li neko rešenje, ali ništa se nije pomerilo na tom planu i developeri Discourse platforme ne razmišljaju o tome jer je 1) mali broj zahteva 2) Discourse radi sve što i Tapatalk.

Eto, kad bude neki pomak, gledaćemo da povežemo naš forum na Tapatalk, ako je rešenje jednostavno i radi bez ikakavih poteškoća.

Neke stvari kod editovanja postova, spajanja i “cepanja” je mnogo lakse reseno i uradjeno na standardnom tipu foruma, ovaj je nextgen pa pretpostavljam da treba vremena sa uhodavanjem, dodavnjem alata i ostalih stvari kako developerima tako i krajnjim korisnicima. Taj plugin bi bio pun pogodak za njih ali mislim da im fali dosta slicnih funkcija sa starim tipom pa ne mogu tako lako da urade.

Tapatalk je danas vec nepotreban i mislim da je to osnovni razlog zasto nije uradjena integracija, link na homescreen telefona radi savrseno. Na isti nacin pratim i druge forume, EA Fifa, Eru… Na “talku” su mi ostali Bench i Razmena, ali mi je sada to nekako tesko i nepregledno.

1280x1024

Probao sam da prilagodim browser na tu rezoluciju, izgleda ok… aj baci screenshot da vidimo.

100%

150%

I ja vecinu sajtova drzim na 150% ne samo forum, tako da mo to uopste ne smeta.

1 Like

Pojavile se tri teme iznad svih, sa velikim thumbnailovima (kada sam u “Latest”).
Koji je kriterijum za izdvajanje ovih tema?

To su teme koje su označene kao “posebne”. Ako se nešto u tim temama objavi novo, tema se pomera na prvo mesto. Takođe vremenom, kada se pojave neke nove i zanimljive teme, tu će biti ubačene u rotaciju.

Ideja je da se zanimljive ili važne stvari istaknu.

7 Likes

Ne znam jel bi moglo malo da se smanji to gore, ideja je super, ali sad imam pregled samo prve dve teme na 17inch ekranu laptopa. Mora da se skroluje.

1 Like

Da, treba da se malo dotera visina tog dela, biće uskoro ispeglano!

@Markic Koja ti je rezolucija na laptopu da istestiram?

Jeste. Mada gledam kako da ga na telefonu skroz ugasim, jer realno nije potrebno, samo zauzima mesto.
Pitao sam developera pa dok čekam odgovor, čeprkam malo, možda nabodem :joy:.

1 Like

Ja sam uglavnom na telefonu i sasvim ok radi i pregledno je.

1 Like

Vezano za glasanje, svetla ili mracna tema.
Kod mene “dark” ali je na telefonu ono gore gde zaglavlje je belo, nekako se ne uklapa.