Godinu dana od prelaska na novi forum! Vaši utisci?

Na Macu. Ali realno, ne sećam se kada sam zadnji put imao potrebu za nekim file menadžmentom. Mekov Finder sasvim lepo radi te stvari ako ti zatreba. Mada kontam za one koji imaju potrebu da stalno nešto drndaju sa fajlovima levo desno da dva prozora nisu baš idealno rešenje :joy:.

2 Likes

Ovde se ustvari vidi ko koliko koristi računar i u koje svrhe. Ko samo radi copy-paste, njemu je svejedno i nema potrebe dalje od explorer-a ili finder-a. Ali kada treba nešto isortirati, naći po ekstenzijama, preimenovati više fajlova od jednom, ubaciti odredjene reči u više fajlova, onda sve osim TC-a, pada u vodu. Da ne spominjem višu matematiku kao što je FTP itd. isl. gde se sve sačuva/podesi/izmeni za sekund. Jednostavno TC je u neku ruku nasledje iz doba NC-a (norton comander) i DOS-a, tako da mi matori i dalje koristimo i cenimo, jer do sada niko nije predstavio ništa bolje.

5 Likes

File explorer, Search, Settings, Google, to su uglavnom moji alati :slightly_smiling_face:

Inače forum malo cimne kada se prelazi na Latest Home screen, kada se vraćamo na početak, kod učitavanja se desi kratak trzaj dok ubacuje ove tri teme gore, nije idealno glatko.

Sve si lepo rekao, vecina nema potrebe za tako naprednim funkcijama, a i kod nas u firmi “matori” IT-jevci koriste TC. :slight_smile:

Smeta ovaj trzaj kada se prelazi na “Latest”.