Halo Infinite odložen za 2021.

Ima li jakih ekskluziva na izlasku? Nema.
Jesu li prosirili podrsku? Nisu.
Jesu li ista uradili po pitanju marketinga izvan SAD-a? Nisu.

Ovo su trebali biti pocetni ciljevi, a ne neki koji ce doci s vremenom…

To zvuci dosta razumno, ali mozda su njihovi ciljevi potpuno drugaciji, kao sto je uspostavljanje dobre serverske infrastrukture za X Cloud, da bi bili bolji od Google Stadie.

Salu na stranu, ni PS nema jake ekskluzive na startu, Xbox radi svuda, tako da nisam siguran na kakvu podrsku mislis, a marketing je tradicionalno USA-centrican. Ni jedan od tih ciljeva ne deluje mi narocito krucijalan za uspeh na duge staze.

Mislim na podrsku u puno vise drzava za xbox live. Ovako nema podrske, plus sto zezaju sa placanjem jer mnogi ne mogu placati svojim karticama pa se ljudi snalaze na sve moguce nacine.

Ako i otkače Xbox One (u šta sumnjam) igra neće odjednom postati next gen ili šta već. Prosto to je ta igra i dalje, Xbox One je bio deo njenog razvoja pet godina, i odbacivanje jednog dela hardvera neće promeniti ništa. Ne postoje dve verzije igre, jedna za X1 a druga za XSX, i dalje je to ista igra.

Dodatni period razvoja je dovoljan da se igra ispolira i što bolje izgleda, a to nema veze da li se razvija uporedo za X1 ili ne. Pošto je očigleno cross-gen igra u pitanju, next-gen upgrade se može očekivati u nekom trenutku ali ne sada.

I sve ove “vesti” dolaze iz sumnjivih izvora i rekla kazala.

2 Likes

Po meni su i trebali da je izbace onakvu. Daleko od toga da je grafika losa sem onih mali problema sa teksturom i facom onog gorile. Igra je bila orijentisana na e-sport i na sto veci fps. Ovako sada ispadaju veci majmuni nego sto jesu.

Craig meme su bile sjajne, vredelo je samo zbog toga.

Craig the Brute is the "official Xbox mascot," says Phil Spencer - VG247

problem je što ne znamo koliki je taj period, 2021. može da bude i decembar.

Iskreno, meni je ok i da bude decembar 2021, dok god ne bude u stanju u kakvom su je zamislili. Kako stojimo sa pandemijom, taj datum će se sve dalje pomerati.

Isto mislim, ali je to onda daleko od “poliranja” igre, tu su onda mnogo veći problemi.

Videli smo šta su zamislili i nikome se nije svidelo. Tako da ko zna na šta će to na kraju da liči. Retko kada su takve igre na kraju zapravo dovedene u bilo kakvo normalno stanje.

Art style se neće promeniti, game i level dizajn se neće promeniti, ono što se može desiti jesu bolje teksture, efekti, svetlo i da nema pop-ina. Ljudima se svideo gameplay, niko se na to ne žali, Ne znam šta ljudi očekuju ali “neki novi Halo Infinite” neće dobiti.

Inace, EA je takodje odlozio izlazak Fife za necuvenih 10 dana, zbog korone naravno, a koliko bizarnih “izgovora” nas tek ceka, najbolje pokazuje sto EA nije bio u mogucnosti da napravi standardne box covere za igre, i da je to razlog smesno losih covera za 21.

Sada, zamislite jedan neshvatljivo kompleksan projekat kao sto je produkcija AAA video igre, ako nisu bili u stanju da naprave ni nekoliko covera?

@padawan ti pratis fifu, hoce li biti crossplay izmedju xo i xsx, i izmedju platformu ps-xbox? jel ima zvanican info o tome? jer sta vredi kupivati sad ako za mesec poske izlazi nova verzija za xsx

Postoji zvanican info, nece biti omogucen cross play izmedju current i next gen verzija, kao ni izmedju PS/Xbox (to ni do sada nije moglo). Ovo je u sustini dobra vest za next gen igrace, jer ce serveri biti rastereceniji.

Kao i 2013/14 sezone, samo ce se deliti transfer market izmedju stare i nove verzije (ali ne izmedju ps/xbox).

Ima smisla da kupis sada, sve verzije osim za PC dobijaju besplatan next gen upgrade, preko programa koji EA zove Dual Entitlement. Najbolje je bilo da preorderujes do 14.8. jer se dobijao OTW kao preorder bonus, ovako ces dobiti “samo” bonus packove. Sav progres iz UT-a se prenosi sa oldgen na next gen verziju, sto je najbitnije.

Iako je najavljena za 9.10, sa EA Pro pretplatom (15$) mozes da igras full game najranije od 1.10, a sa Ea Access obicnom pretplatom mozes da igras 10h trial, kao i svake godine.

Iskreno, verovao sam da je tih 10 dana odlaganje zbog corone, ali sada mi je jasno da ipak samo guraju EA pro pretplatu. :frowning: Koju cu sada morati da kupim do 1.10, jbg…

1 Like

au al je komppikovano :joy:

Izgleda da će i novi COD biti odložen, ali videćemo.

1 Like

COD :upside_down_face: nema sanse oni moraju da se osveze i namlate para svake godine.

Istina.

1 Like

https://youtu.be/P6Y0F9F9miM