Kakav bi bio vaš plan u slučaju zombie apokalipse?

Da čujem šta bi ste radili da krene zombie horda? Imate li plan, šta prvo radite? Brrraaaaiiinnnssz

4 Likes

Meni je super pristup filma Zombieland, pa eto, ako već mora - neka bude sa humorom i stilom.
Hahaha

1 Like

Haha, kakva tema.

Ljudi koji su “survivors” prepoznaju se i u mirnodopsko vreme. Retko se razboljevaju, psihicki satbilni, uspesni i beskrupulozni u ostvarivanju ciljeva.

Da sam mladji, sigurno bi prednost bila brzina i agilnost, ali godine fizicke neaktivnosti uzele su danak. Verovatno bih skapao od neke infekcije i nedostatka osnovne zdravstvene zastite, koju sada uzimamo zdravo za gotovo. Ne valja ni to sto ne umem da vozim, deluje kao da bi preostali benzin mogao da bude upotrebljiv neko vreme. Nisam prosao vojnu obuku i ne umem da rukujem vatrenim oruzjem, ne znam ni jednu borilacku vestinu koja bi bila potrebnija protiv prezivelih, koji bi verovatno bili podjednako opasni kao i zombiji. U opasnim situacijama cesto dramim i patetisem, pa ne bi sigurno bilo ni mnogo humora.

Ukratko, nadrljao bih u prvih 5 minuta filma. Cinjenica da nemam plan, bunker, da uobrazavam da bi me milion odigranih igara i filmova pomogli u snalazenju, da zivim u zemlji treceg sveta u kojoj sve staje i kada padne malo veci sneg, takodje ne idu na ruku.

4 Likes

Ja in a nutshell

image

9 Likes

Ja bih zgrabio ovu moju tupu katanu i nasrnuo ko manijak na njih :joy:.

2 Likes

Mislim da ima neka skrivena agenda iza ovolikog guranja teme o zombijima u popularnoj kulturi.
Neka perfidna priprema čovečanstva za neki budući rat do istrebljenja tako što će se ljudi kroz zombi filmove i igre navići da masakriranje drugih ljudi “sa greškom” nije nikakav big deal.

Sve je to povezano sa overpopulacijom i migracijama, veoma dijabolična rabota u svakom slučaju.
U projekciji rasta najvećih gradova na svetu se prognozira da će sredinom i krajem 21. veka najveći grad biti ne u Kini ili Indiji, već u Africi.
Tačnije, za Kairo je napravljena projekcija da će imati čak 88 miliona ljudi, već su prionuli na posao i prave potpuno novi grad, Novi Kairo.

7 Likes

Ja bih postao Zombie Overlord

3 Likes

Ako uzmemo u obzir da su u pitanju basic zombiji, pre svega spori, onda bih gledao da uteknem na neku visinu, tipa krov, sprat i zabarikadirao prilaze. High ground je uvek zlatno pravilo i prednost!

3 Likes

I have the high ground, Anakin. :joy:

1 Like

Ja bi kao pravi drzavljanin srbije pobegao u Grčku

Pobeda :joy:
Inače ima treš film Poslednji Srbin u Hrvatskoj gde smo jedini narod imun na zombi virus :joy:

Gledao sam ga u bioskopu, teski tres, ali izaziva dozu smeha :slight_smile:

Ja bih se stopio sa zombicima i furao se da sam kao i oni :slight_smile:
Sta zombi zna sta je gluma (P.S. dobio sam ulogu u nasem filmu Epoha) :slight_smile:

1 Like

Pricao bi im o poslu i rekli bi druze imas ti dovoljno problema, ne trebamo ti mi.

Ili bi zaspali od dosade.

4 Likes

Ja bi napravio idol grupu u kojoj oni igraju i pevaju. It worked for Japan. :smiley:

Al, ako ćemo realno, pratili bi redosled dešavanja u I am a Hero. Svet bi polako shvatao šta se dešava i počela bi histerija polako ali sigurno da se širi. Određeni deo populacije će ostati zaključan u stanovima i biti online sve dok ima interneta/struje i namirnica, a kad to nestane će izaći napolje da bi pomrli. Ostali će pojuriti ka ruralnim sredinama u nadi da će imati veće šanse za preživljavanje u regionu sa manje ljudi. Polako ali sigurno će nas sustici istrebljenje. The end.

3 Likes

Pobegao bi kod brata u nemacku :smiley:

Zanimljiva tema i teško vama BEZBOŽNICIMA što ne shvatate istu ozbiljno :joy:

Kao što reče Robotnjik, sve bi zavisilo od vrste zombija.
Ako su spori - stealth je ključni skill, a meni kod tog build-a smeta debljina. Sigurno bih obarao predmete u mojoj nameri da budem potajan i skriven, što bi najverovatnije rezultiralo potrebom da stalno bežim, gde mi pređašnji negativni modifikator opet predstavlja problem.
Ako su brzi - moja je propast skoro i zagarantovana. Debljina, plus manjak stamine rezultirao bi brzim hvatanjem i bolnim okončavanjem moga života. Sigurno bih u tim poslednjim trenucima zažalio što … nisam stigao da zaigram Half Life 3.

Ako ćemo još ozbiljnije o ovoj temi (što naravno svaka normalna osoba treba da uradi), treba u obzir uzeti i geografsku oblast u kojoj dolazi do zombi outbreak-a. Na primer, Ameri su praktično sami sebe osudili na smrt, jer se sve više ljudi tamo ili bavi sportovima i održava u odličnoj kondiciji, ili se goje do apsolutne nepokretljivosti. Đene đene kazali bi iskusni komentatori na temu zombija.
Ali, ako se isti outbreak dogodi kod nas, ili tačnije u mom rodnom gradu, treba uzeti u obzir da su pre svega sive ćelije kod mnogih od nas već odumrle, tako da bi najverovatnije u ulozi zombija izgledali kao prosečni posetioci muzeja moderne umetnosti - zbunjeni ili dumbfounded na engleskom, što je - složiće se neki, termin koji bolje opisuje ono što pokušavam da opišem.

Više ne bih da pišem. Tek sada postah svestan da je ne znam čime se tačno Robotnjik bavi i da je sasvim moguće da on razvija neku vrstu hibridnih zombija - vojnika za najvećeg ponuđivača na crnom tržištu i da samo želi da vidi koje sve ideje imamo vezano za samoodbranu, kako bi iste unapred mogao da zaobiđe.

6 Likes

Krene obnova civilizacije, tesko je preziveti, pitaju me sta ti umes – erm, da modeliram karaktere u igrama?

*sledeca scena bacaju me van zidina.

8 Likes

Hahaha :joy:

1 Like

Zbog broja 6 sam na aparatima.

1 Like