Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Nisam rezao, samo sam iskoristio šrafciger da malo poguram plastiku, dovoljno da se samo otvori, tako da mogu da vratim plastiku ako mi baš bude trebala :slight_smile:




A ovako izgleda kada je sve povezano:


Iskoristi za zvuk ovo što ti je Milan slikao, a za sliku koristi HDMI to DVI.

Sad se setih, možda će biti za****no ako koristiš od Slima kabl, jer su oni deblji i još imaju ono ispupčenje, oni se već moraju seći…

Uradili smo sada ovako po tvome i sve šljaka. Za prvu pomoć će raditi, dok se setup ne apgrejduje. Hvala svima.

Prikaci na monitor konzolu, imas extra kabl za 1500din. ja ga koristim i maltene nema razlike izmedju HDMI-a i tog kabla tako da ti je to najbolje resenje za sada.

Ja isto to uradio, ali mi je dosadilo sto moram da ustajem iz kreveta da menjam jacinu zvuka.
Pa sam kupio ovo i spojio zvucnike:
http://www.dx.com/p/itasee-it002-digital-to-analog-audio-converter-dac-converter-eu-plug-268391#.VLLFy8kjEoM

Na LG tv-u ima opcija za opticki izlaz:

  • externi zvucnici: kada se na daljinskom od tv menja jacina - pojavi se ikonica zvucnika i nista se ne desava
  • lg sinhronizacija zvuka (opticki) - kada se na daljinskom od tv menja jacina - pojavi se ikonica nega - brojevi za volume se menjaju - ali se ne menja jacina zvuka na zvucnicima.
    Sve u svemu opet nista :confused:

Preostaje mi da kupim zvucnike sa optickim ulazom, ako hocu da menjam jacinu zvuka na zvucnicima preko tv-a?
Koji su dobri, nisam to pratio 15 godina? :smiley:

Mmmmmm… nisam siguran da ce to da radi tako. Msm da optika samo izbaci zvuk, stepen pojacanja regulises na stubu/pojacalu/cemu vec

Logitech Z906 - realno dobri zvucnici sa optikom a nisu (jako) skupi. Nesto bolje i profesionalnije ces papreno platiti

Navikao sam se za par dana, mnogo je bolje nego sto je bilo :slight_smile:
Zgodno je sto sad kad prebacim sa xbox na tv i zvuk ide na tv, a ranije ustaj da iskljucis zvucnike.

Predlozeni novi zvucnici su … za samce :smiley:

Ja imam seriju slabije pa nisam samac. Sve moze kad se hoce [emoji1]

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Je li je moguce da spojim sa Set top boxom TV i Xbox.

  1. Preko obicnog antenskog kabla bih zauzeo jedan ulaz, znaci klasicno povezivanje TV i Set top boxa.
  2. Direktno ili preko Set top boxa bi HDMI kablom(ama) povezao xbox i tv
    3.Preko povezao bih i komponentnu kablu izmedju xboxa , set top boxa i tv, da bih mogao da igram neke stare igre sa xbox-1.

Iako je finansijski neispalativo zbog 300 kabli, meni samo fali jedna hdmi da sve prespojim, jer ne mogu da se bakcem vise sa 2 daljinska i cestim manjanjem kablova.

Ne, ne može to kako si zamislio. Možeš jedan daljinac da koristiš, od set top boxa se obično mogu programirati da rade i na tv, samo bi morao da menjaš između TV i STB moda.

Za kablove, u čemu je problem? Nije mi baš jasno kako imaš problema sa povezivanjem ako imaš xbox i stb, bilo kako da povezuješ bi trebalo da imaš dovoljno priključaka.

Sent from Despair Academy using Amala Network

Hteo sam da udaljim stb od tv-a jer oba daljinska reaguju na.oba uredjaja pa ludim . Pa sam tim nekim prespajanjem mislio da stb prebacim dalje od televizora tj. Na polici gde mi stoji xbox.

Ljudi pitanje jedno.
Na tv-u nemam izlaz za slusalice, kako bih mogao da prikljucim na drugi nacin?
Da li moze usb slusalice da se stave u xbox, hoce li ih ocitati? 360 je u pitanju.

Snasao sam se.
Pokidao sam onu plastiku na AV kablu i ugurao ga tamo pored HDMI-a i ukljucio 2 cinca za zvuk u liniju. Na liniji imam izlaz za slusalice i to mi je resilo problem.
Sad Bioshock 2 moze da se igra :smiley: