Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Taj kabl iz virtuala je tezak kinez ali trebala bi da imas sliku mozda nesto nije u redu sa kablom pa probaj da ga zamenis a iskreno i ako ne radi i dobijes ispravan neces se mnogo usreciti jer je slika sa tim kablom ocajna.

Možda glupo pitanje, ali… da li ti je možda i HDMI kabel priključen na konzolu?

Ajoj svaka vam cast ako ste za taj kinez dali 2000din.:stuck_out_tongue:
Btw probaj na monitoru da prebacis input na vga, mada automatski bi trebao da se upali cim startujes konzolu

Prikljucen mi je samo ovaj kabl. Inace tak kad je stigao sam videla sta sam uzela. Uopste nema veze sa ovim na slici koji, koliko vidim na youtube, ljudi koriste. Jutros mi je stigao Xbox, ali eto ne da mi se… Inace zvuk se cuje, a na tv-u (koji je antikvitet) radi bez problema Xbox.

p.s Prebacen mi je input na VGA ali opet nista…

U tom slučaju “optužujem” kabel. Nadam se da si sačuvala račun i da ćeš uspeti da ga zameniš…

Pravo da ti kazem, ja bih ti licno preporucio da se ODMAH zalis, ako si sacuvala racun, i da zamenis za bar hdmi kabal koji ces lakse da prodas nekome kao nov. Jer sam se ja zeznuo da kupim taj kabal iz virtuala kao sto sam bio naveo, a nisam ga odmah ni isprobao. Slika uopste ne vredi, pre igraj na kom god televizoru sa onim crveno belo zutim av kablom nego sa tim.
Mislim, mozda je i do mene, iako sam isprobao na 2 razlicita monitora i isti slucaj, mutna slika, sa puno “duhova”, preklapanja i takvih stvari.
A o bojama i ne pricam, sve bledunjavo. :smiley:

Nije samo tvoj slucaj veruj mi…u principu mislim da je bolje povezati xbox za ekran od ves masine nego koristiti ovaj kabl ali to je moje misljenje xD.

Onda koji kabel da koristimo? ja imam isto taj i bedna je slika, kad igram Read dead redemption skoro ni slova ne mogu da procitam.
U principu da li mi vredi da igram na mom monitoru od 19 incha, starom 4 god koji ima samo vga izlaz, ili mi je jedina opcija kupovina novog monitora?

Pa znas kako, ja sam igrao na tv-u 19 inca, sta znam. Nije fora kad sednes ispred monitora, kao komp da igras, cela fora boxa je da pustis igru, uzmes wireles joy, izvalis se i igras sa vece razdanjine. A ti sa 19 inca da bi ti bilo ok trebas biti na max pola metara od tog tv-a/monitora. A to sto je star 4 godine nema veze, ja imam asusov widescreen isto je tako nesto star, isto 19 inca, monitor rastura, boje su mu 6 puta bolje na ovom sad sto koristim, nego sam uzeo ovaj zato sto je 22 za komp. Tako da sto se mene tice 32 inca tv je onako, neki minimum a i nije toliko skupo. E sad, to ne moras da pitas, znaci ako imas kintu rekao bih ti uzmi neki tv neces se pokajati. Koristi ga i kao monitor ako hoces, taj utopi negde. A normalno,ako nemas i jedina opcija ti je taj monitor, ne znam sta da ti kazem. Vidjao sam na limundu neke kablove, ali mislim da je to isto kinesko ******, neki KOING kablovi, ali bar nisu ovi iz virtuala, njima ni firma ne pise. :smiley:
A treca opcija ti je i da kupis neki monitor sa bar 2 ulaza, od toga 1 vga koristis za komp, a drugi po mogucstvu hdmi, za xbox. Nisu ti oni sad uopste skupi, ali kazem, nije isti uzitak i nije to fazon konzole. :slight_smile:

Edit1: Btw, ja trenutno igram na 26inca full hd tv-u i super je, to kod mene kuci, a posto studiram kupicu za stan 32 inca neki u septembru kad mi pocne fax, mislim da ce mi to biti taman.

Opcija ti je kupovina dobrog VGA kabela, ili, ako si pri novcu, da odvojiš za neki 22" monitor sa HDMI ulazom i da te Bog vidi!

moze neka preporuka monitora sa najboljim odnosim kvalitet/cena?

Evo ti par komada, mada bi moj izbor bio ovaj zadnji Philips
WinWin - Monitor 21.5" Philips 226V3LSB5/00 LED, 1920x1080(FullHD) DC10M:1 DVI-D - Monitori - PC periferije, monitori
WinWin - Monitor 21.5" BenQ G2222HDL LED, 1920x1080(FullHD) 5ms DC5M:1 DVI - Monitori - PC periferije, monitori
Philips 23" LED LCD monitor 236V3LAB/00

Imam jedno pitanje: kako namestiti da mi tv daje 720p sliku? Ja sam u studentskom domu, ovde imamo tv na kome pise da je hd ready, stoga pretpostavljam da moze da prikazuje 720p sliku. Ali kada prikljucim xbox na njega, on daje 480p sliku i ona je mutna i tesko se citaju slova. Takodje, da li ce mi zato biti potreban novi kabel, ili moze da se koristi i ovaj sto dolazi sa xbox-om, sa crvenim, belim i zutim prikljuchcima sto ide u tv?
Kada udjem u meni, pa console, ako zelim da izaberem HDtv samo mi pise “connect an Xbox 360 HD AV cable to configure hd settings”.

Treba ti HDMI kabl za HD sliku

Sada meni treba pomoć

Imam Samsung UE40D5000 koji ima Digital Audio (optical) Out i za zvučnike, tj slušalice, bananicu.

Hoću da povežem neko 5.1 ozvučenje, ALI da bude 5.1 zvuk a ne preko bananice 2.0/2.1. Sada, studiovpc mi je rekao da ako povežem preko bananice da će biti ponovo 5.1 zvuk ako podesim, ali ja stvarno hoću true 5.1 sa razdvojenim kanalima.

Pošto imam samo Digital Audio Out, tj nemam činčeve za ozvučenje, koje su sve mogućnosti povezivanja? Preko nekog bluray playera? Preko nekog reciever-a? Ozvučenja?

Može mala pomoć, laik sam kada su ozvučenja u pitanju…

imas na tom av kablu one plavo, zeleno , crvene prikljucke i njih ukljuci i pomeri onaj slider na hdtv i radice, a mozes i preko hdmi kabla :smiley:

Nemam pojma o cemu pricas. Mozes malo da pojasnis? Kakav slider? Ja sam samo taj kabel sa crvenim, zutim i belim prikljuchkom dobio…

Cekaj, ne buni decka, on je rekao da ima klasican AV kabal koji se dobija uz box, a ti izgleda mislis na komponentni.
Ali blaster s tim AV neces dobiti ni priblizno hd, to jedino na crt kad prikljucis ce da izgleda iole ok. Za HD kupi posten HDMI ja mislim da je sto puta receno, mislim ovo je malo glupo celo pitanje, pa procitaj sve na pocetku teme bre, imas sva uputstva, ne znam sta moze da ti ne bude jasno u tome da ti treba HDMI ako hoces HD. Mislim, ti i sa dobrim vga i sa komponentnim mozes za taj hd ready da izvuces, ali sta da se cimas kad kupis lepo HDMI i nema sta da brines. Ja sam moj hdmi u virtual shop-u kupio i daje odlican signal, 1080p signal (normalno, to ce autmoatski da ti skejluje za tvoj tv, a mozes i podesiti)

izvinjavam se moja greska :slight_smile:

Hvala na pojasnjenju. Eto jedino mi jos preostaje da pitam, posto treba da uzmem novi monitor, a na njemu bih i igrao xbox, ove sto je ninja naveo su mi ok, ali nijedan nema HDMI prikljucak, samo DVI-D. Na prvom postu sam procitao da su prakticno jednaki ovi prikljuchci u pogledu kvaliteta slike (osim sto ne ide zvuk uz DVI-D). Pa samo da pitam da li je to stvarno tako, neka vasa iskustva i da li je tesko naci kvalitetan kabel koji bi povezivao xbox i monitor(DVI)?