Kako vam se sviđa novi forum?

Koliko RAMa? I pogledaj u task manageru koliko ti browseri jedu rama, chrome kod mene nekad ode i do 800mb-1gb, a imam samo nekoliko tabova. Firefox ne toliko, ali opet zna da pojede 300-400mb.

Moguće je da zbog dosta java scripta na starijim računarima sporije radi, ali bi to trebalo samo nakon inicijalnog učitavanja foruma, posle se kod ispisivanja sadržaja, samo text i slike učitavaju. Takođe, ovaj forum je web app (poput Facebooka) i nešto je zahtevniji od standardnih foruma koji su na PHP/HTML temelju.

Zaboravio sam da napisem da je AMD 2gb ddr2 rama a core2duo 4gb ddr2
Znam da jeste matoro nije mi cak ni bitno posto nisu to moji racunari ali samo skrecem paznju da na njima zabada i usporava. Dok neki drugi forumi koji su na starijim platformama rade normalno kao i onaj stari forum. Kao sto rekoh, meni ni iz dzepa ni u dzep. Znaci nije pljuvacina da se neko ne vredja. Samo kazem kada vec pricamo.

Naravno, sve ok. Niko se ne ljuti :wink:. Dobro je znati zbog optimizacije. Tim iza Discoursa radi na tome da bude što brži, mada im je prioritet trenutno da na mobilnim uređajima radi kao na desktopu.

Ma nemoj da misliš da se neko vredja, nego pitam da bi rešili problem :slight_smile:
Tablet kod mene ima intel atom dual core valjda i 2 GB rama a radi dobro, pa mi je zato čudno.

Ja na intel core2duo 4gb ram nemam problema na asus transformeru t100chi 2gb ram nemam problema sve sljaka, mozda je do procesora, mada ja ne vidim da je forum nesto zahtevan ili sam navikao pa neprimecujem.

I mene je to zanimalo. Ali verovatno su tableti bolje optimizovani.
Evo sada pisem sa tog athlon X2 Mozilla. Ali sam probao i operu sa istim rezultatom.
Probao sam kod mojih na Core2Duo 6600 4gb i opet slabo.
Probao sam da opteretim malo i MAC i5 je u njemu. Otvarao gomilu tabova itd. Od svih foruma koje koristim ovaj je jedini zastucao.
Nije to nista ni bitno niti da mi smeta. Nije da mi secka neka FPS igra :slight_smile:

@robotnjik moze li korisnik individualno da promeni izgled skrol bara sa strane, da bude po broju posta (kao na pocetku), ne po datumu?

Gledao sam u podesavanjima koja su meni dostupna…ne mogu da nadjem.

Imam problem sa pustajem youtube snimaka koji su ovde okaceni. Na laptopu kada pustim refreshuje stranicu posle cca 1min, a na telefonu kad zumiram me odmah izbaci na 10 postova iznad. U oba slucaja koristim g chrome. Jel to do mene ili je nesto drugo u pitanju. Nisam pokusavao sa drugim browserima

Nesto nije ok, meni puca youtube u fullscreen modu kada se pusta iz browsera na ovom forumu.

Isto se i meni desava kada pustim snimak u fullscreen-u

@prekanator Nope, ovako je namešteno da bude default na desktopu a na mobilnom se ukjlučuje stara verzija. To je sistemski namešteno, za sada ne možemo na to da utičemo, pitanje je da li će moći da se podešava, a posebno sa strane korisnika. Ovaj skroll bar ti nudi pored datuma i broj posta, ako može to da ti pomogne.

@Marko96 @padawan @predator Jel se to i dalje dešava? Probao sam sada u Firefoxu i Chromeu, radi kako treba. Ajd javite.

1 Like

Kako sam usao u full screen odmah me ozbacio iz snimka

Za desktop nije problem, ovo sa datumom je tako i bolje, ali je pocelo da se pojavljuje tako na ovom XBR appu koji koristim na telefonu. Do juce je tu bilo sa brojem…

[quote=“robotnjik, post:133, topic:10549, full:true”]

@Marko96 @padawan @predator Jel se to i dalje dešava? Probao sam sada u Firefoxu i Chromeu, radi kako treba. Ajd javite.
[/quote]I dalje isto, inace ja koristim Chrome. Cim udjem u fullscrean me izbaci iz snimka, i to izbaci me 20 nekada 50(kako kada) postova unazad, pa moram skrolati nazad do tog posta…

Meni se video potpuno normalno ponasa u full sceen modu.
Koristim xbr aplikaciju za android.
Za odabir posta su brojevi,a kada udjem u bilo koji topic,baca me na posl post koji sam citao. Jako udobno za koriscenje ,cak mozda udobnije od desktop verzije. Sve radi brzo,osim “inicijalnog pokretanja” aplikacije,al kada se prvi put pokrene sljaka like a charm.

@robotnjik sada je ok! Probao sam i na desktopu i na mobilnoj chrome verziji.

Meni i dalje isto, ne radi.

Samo Chrome ili i u ostalim browserima?

Sada sam probao i preko MS Edge-a i ista stvar, izbaci me iz fullscrean-a i baci preko 20 postova unazad, nekada i 50 postova…