Koje mobilne imate ili ste imali

Touch screen kao hardverski deo je besprekoran, vrhunski u svakom pogledu.

Sto se tice samog koriscenja unutar androida, skrolovanje i multi touch rade neverovatno glatko i precizno, reklo bi se savrseno, OSIM u dve kljucne situacije, sto je svakako mana.
naime, kada otvoris listu svih aplikacija odjednom (dakle, ne home ekrani gde imas widgete i shortcutove, vec lista svih aplikacija) i naglo skrolujes na gore ili dole, moze da zabode jednom ili dva puta dok ne ucita i cashuje sve ikonice. nakon toga savrseno glatko skroluje.

Druga “mana”, ako se tako moze nazvati je kod multi touch zoomiranja u web browseru, ali to zapravo i nije mana i moze da se ugasi.
Naime, nakon svakog zumiranja u browseru, layout stranice se promeni da bi razne tekstualne kolone stale tacno u trenutnu sirinu ekrana.
Zato na skoro svim klipovima izgleda kao da “secka” kada skrolujes po browseru, jer se stalno flesne dok prepise tekst drugacije.
Meni je ta opcija jako zgodna jer ne moras da skrolujes levo desno kada citas tekst, al ako nekome smeta uvek moze da se ugasi iz opcija i tada ce zoom biti gladak kao na iphone-u.

Uostalom, pogledaj klip gde se preko multitouch-a zoomiraju slike u galeriji ili slicno, videces da ima istu glatkocu kao iphone.

Mislim, kad kazem istu, mozda ima bas minimalne razlike, al sigurno ne dovoljno da ti smeta ili da se cak lako primeti, vec samo kad se zagledas.

Ako budes u Beogradu neki put i moje obaveze se poklope, mozda mozemo da organizujemo licnu prezentaciju telefona :slight_smile:

Ova prva manje vise … Za ovu drugu sam bas primetio u ovom klipu (baguje nesto, pogledaj dole prvi klip ) - Ovaj lik je bas naglasio to pomeranje layout-a stranice, mada nije rekao da moze da se iskljuci, ali ako moze onda je super (barem meni tako izgleda!) :slight_smile: Ja sam ustvari prvo mislio da moze, i bilo mi je ok - Sve dok nisam naleteo na ovo (pogledaj drugi klip).
Inace, ja ovo kao “mane” uopste ne racunam :wink: - Ova opcija je tebi pomogla!

Nego, vidim da je nekoliko vas iPhone definisalo kao “psp / prenosivu konzolu sa malo hackovanja” - Sta je to toliko posebno kod iPhone-a u vezi Gaming-a ? Predpostavljam veliki izbor igra - Nista mi drugo ne pada na pamet

PS
Pa kad bi dobili neki popust od Telenora ili nesto slicno (npr. upgrade na HTC Desire HD - haha :smiley: ) … I te kako bi odrzali koju prezentaciju :wink:

Da vidite samo Desire rom u hd2 i as hd2 postaje desire :D:D:D ja koristim andorid na hd2 i to onaj koji ima na desire i skoro uopste nema razlike al ovde u rewievu on koristi operu na hd2 interent explorer je dosta bolji ja neznam zasto on koristio operu i da opera sad na wm u hd2 ima multi-touch i pinch-to zoom

A jel se isplati sad uzimati Desire obzirom da uskoro dolazi Desire HD? Hoce to uticati i na pad cene Desire-a?

Desire HD vec ima da se kupi,cak i kod nas,a, ne verujem da ce nesto drasticno padati cena Desire-u,jer on koliko god star bio,dobar je pa je dobar :smiley:

A koliko novina donosi Desire HD i vredi li razlike u ceni? Koliko je uopste star Desire?

desire nije i toliko star a razlike nisu mnogo velike kao u ceni dobijate samo veci ekran 768mb ram i 8mpx hd cameru a cena je dosta vec

Danas odlucim uzeti Desire i vidim da ga u Telenoru vise ne daju na rate uz pakete. Jel ima neko neki info hoce se moci ponovo uzimati na rate?

Ja mislim da sad imaju samo Desire HD preko post paida.

Ne ne, imaju i “obican” Desire - Imas reklamu na TV-u :wink:
HTC Desire HD, HTC Desire i jos jedan … Mislim da je Wildfire.

ako mislite da uzete desire hd sacekajte nexus s on je po meni bolji
a kod telenora na reklamu imaju wildifre,desire hd i hd7 nevidim vise desire

Nemaju na sajtu ali ja kada sam bio pre neki dan jos uvek su ga davali na rate… Moja ti je preporuka da pogledas i samsung galaxy S… Imas ga u VIP-u cena je cak i niza za 2000 din od Desirea obicnog a telefon je jaci. Imao sam dosta predrasuda oko samsunga ali su se za dvadesetak minuta koliko sam ga probao u VIP-u sve razbile… Bio sam na ivici da pazarim Desire ali mi kolega rece da bacim pogled kada budem mogao i na samsung galaxy s pre kupovine,moja reakcija je bila: “ma daaaj gde samsung,on je oduvek bio samo sminka i nista ispod toga” odgledao sam par videa na you tube-u i nije mi se svidjao njegov dizajn (desire je po meni mnogo lepsi),Galaxy mi je izgledao nekako zenski,malo,nedopadljivo… Ali rekoh ajde nista necu izgubiti,odem ja do VIP-a i kada sam ga video uzivo prvi utisak je bio WOW uopste ga nisam tako zamisljao…

Telefon uopste nije tako mali kako mi se cinio,sta vise ima veci display od Desirea,Super Amoled displej je odlican,prikaz boja fenomenalan,hardverski je jaci od njega,uporedio sam ih sto se kaze face to face,jer su bila izlozena oba modela pa sam mogao na licu mesta da ih uporedim i ono… Telefon me je stvarno odusevio tako da cu ga sutra pazariti pa ako nekoga zanima iznecu svoj mali review. Oba telefona su odlicna i tu nema dileme,ali je po meni Galaxy S za nijansu bolji…

A sto se tice Desire HD-a mislim da stvaro nije toliko bolji u odnosu na Galaxy S ili Desire kolika mu je razlika u ceni u odnosu na ta dva modela…

U odnosu na Desire Galaxy ima:

  1. Bolji display Super AMOLED u odnosu na AMOLED/SLCD
  2. Veci display 4"
  3. Baterija mu traje duze
  4. Jaci procesor oba rade na 1GHz ali je hummingbird dosta bolji od snap dragona koji je na Desireu
  5. Jaci graficki chip
  6. Snimanje videa u rezoluciji 720p

kao minus su mu nedostatak blica i po meni losiji dizajn u odnosu na Desire…

Evo sada sam bio do VIP-a da potpisem ugovor za Galaxy i vratise me,treba mi izvod prihoda o poslednje tri plate (uplate na tekuci racun) tako da cu sutra opet morati da idem da im odnesem to i tek ce tada moci da provere u kreditnom birou i kod nadleznih u VIP-u da li ce moci. Pa me zanima da li se moze desiti da me odbiju?

I kakva su iskustva sa VIPom sto se tice postpaida,radije bih potpisao u telenoru ali jbg kada ga nemaju tamo a bas sam se nalozio.:slight_smile: a i plus mi je VIPova tarifa isplativija nekako:

Za oko 1100 din u vipu dobijam, 325 min ka svim mrezama,1000 minuta u VIP mrezi,325 poruka i 325MB neta
dok kod telenora za otprilike istu cenu dobijam 150 min ka svim mrezama,1000 min u telenor mrezi,500 poruka,500 MB neta.

Ih covece sad si me skroz zbunio :smiley:

Ajd cekam tvoj review Samsunga pa cu da odlucim

@illusion
Moji ukucani imaju jako losa iskustva sa VIP-om… Na listingu smo nasli oko 10 razgovora sa inostranstvom od po 1sec,koje,naravno,nismo napravili! Prvom prilikom svi izmenjase brojeve,sem mene,ja sam ostao veran Telekomu :lol: :slight_smile:

Rado bih uzeo Galaxy, ali nazalost ne mogu da potpisem ugovor sa njima zato sto sam sa Kosova =/
Zato gledam da uzmem u Telenoru.

Edit: Jel sam ja slep ili su stvarno makli Galaxy S sa VIP sajta ?

E pa steta,onda nemas izbora. :frowning: Da makli su galaxy sa sajta verovatno jer ga vise nece imati u prodaji,brzo su rasprodali i sada samo da rasprodaju sto im je na zalihama i to je to. Juce su makli sa sajta a ja sam danas bio i imali su ga u ponudi,samo ne znam do kada.

Isti slucaj je i sa Desireom uklonili su ga i sa telenorovog i sa vipovog sajta,tako da moras da pozuris da bi ugrabio neki od poslednjih primeraka.

Inace bas sam razocaran,ovim sto cujem o VIP-u jbg uzeo bih kod njih samo zbog telefona jer Galaxy S niko nema u ponudi sem njih…:(-o Ali kontam da necu imati problema ako ne prekoracujem besplatne minute i poruke,pazite taj lopovluk,"uspostava veze nakon potrosenih minuta je 5.9 din!!! i plus svaki minut razgovora 5.9 din!!! sto ispada oko 12-13 din samo za minut razgovora nakon prekoracenja!!! jbt! :middlefinger:

Ajde ako neko ima bar neka pozitivna iskustva neka se javi da ne upadam u ovoliki bedak…_.

@boris6 nemas frke pisem ti sutra review i pitaces sta god te bude zanimalo… Naravno objektivnost zagarantovana,bas zbog toga sto ne volim samsunge ali se nadam da cu od sutra promeniti misljenje. Veruj mi,toliko sam mrzeo samsung da mora da znaci da sam imaoo velike argumente kada sam odlucio da ga pazarim. Ako budes imao vremena,svrati do VIPa u tvom kraju verovatno ga imaju izlozen i testiraj ga,odusevices se… Mada naravno,prvo preispitaj sebe sta ti je bitno kod telefona i po tome biraj,to su ti jedine valjane smernice…

@prototype
Zato sto fon ovako kosta 500E a sa ugovorom oko 250E pa ti vidi zasto…

e odakle si ti sa kosova mislim grad??
a za ovo stvarno neznam zasto trazite preko ugovora zasto samo ne kupite tel odjednom da ne placate mesecno ili kako god?

Eto, a ja na primer samo mogu da pohvalim Vip! Imam dva broja na računu kod njih plus još i jedan za suprugu! Uvek korektno i profi. Ja sam jako zadovoljan! U Turiji (tu živim) je posle prelaska Vip-a sa Telekomovih na svoje repetitore naglo opao kvalitet signala, i taj period je trajao nekoliko meseci. Ja seo za komp, napisao im mail, obrazložio problem i gle čuda, 7 dana kasnije u Turiji je osvanuo predajnik, signal skočio na max, a mene od strane Vip-a, u narednih pola godine častili sa 25% manjim računom!

E hvala ti njinja olaksao si mi zivot.:smiley: Nego jel zna neko kakava je pokrivenost 3G-om i HSDPA u odnosu na druge provajdere… stvarno cu biti mnooogo besan ako budem bio osudjen na GPRS koji je spor kao puz… :slight_smile: