Koje mobilne imate ili ste imali

Trazimo preko ugovora zato sto je mnogo jeftinije i povoljnije.
Ti ces placati mesecno bez obzira da li ti imas ugovor ili ne - Ja trosim mesecno nekih 1000din, tako da ne vidim zasto ne bih uzeo preko (npr) Telenora kada ce me telefon kostati duplo manje.

Iz Kosovske Mitrovice sam.

@illusion
Prsti ti otpali :smiley: Telenor: Privatni korisnici / Telefoni / Mobilni telefoni
Mogao bih slobodno da zaboravim na telefon, da su ga sklonili.

Telenor: Privatni korisnici / Telefoni / Mobilni telefoni
Nije neka razlika u ceni,ja bih svakako uzeo Desire HD.

Evo uzeo sam samsung galaxy S evo vec tri sata ga ne ispustam iz ruku i mogu da kazem da je telefon stvarno VRH… Display je odlican,cak je i design njegov poceo da mi se svidja ne znam zbog cega,mozda zato sto je fin i minimalisticki i podseca na Iphone ciji mi se design takodje svidja.

Osetljivos toucha je fenomenalna,za ovo malo koriscenja imam samo pohvale i samo jednu kritiku,evo samo sto sam ga uzeo a vec mi je zafalio blic,morao sam na kraj dvorista da nahranim psa a mrak je i lepo krenuo da upalim blic da osvetlim kao sto sam navikao na svom starom telefonu ali oces… Mada u poredjenju sa time sta nudi,taj nedostatak je minoran… Ukoliko se dvoumite izmedju Desirea i Galaxy-a moja vam je preporuka da svratite do VIP-a i testirate ih,necete moci odoleti display-u… :smiley: Napisacu i malo detaljniji review samo da prodje malo vremena da vidim sve prednosti i mane…

@spacecow028

Hehe pa mislio sam na to da su ga skinuli sa VIP-ovog sajta a sa telenorovog ce uskoro posto su mu ukinuli mogucnost kupovina na rate i na ugovor od godinu dana…:slight_smile:

jer si na cupcake 1.5 ili eclair 2.1 ?

@illusion
Mozes li mi reci nesto o samom “kvalitetu izrade” telefona (tj. o Hardveru) ? Nekako mi je ceo plastican, u poredjenju sa Desire-om.
Inace, slazem se sa tobom u vezi Display-a.Koliko je znam, Galaxy S ima najbolji Display medju telefonima.

Nisam znao da je i VIP imao Desire - Vidim imaju Desire Z. To je valjda Desire sa tastaturom (ispravite me ako gresim), ali nazalost, ta varijanta mi se uopste ne svidja.

iPhone 4 i to ubedljivo…

iphone 4 ima najbolju rezoluciju a dok galaxy s ima ekran mislim na boje :slight_smile:

Pazi realno mislim da je trenutno galaxy S bestbuy za tu cenu u odnosu na kvalitet… Jeste da dizajn i nije bas neki,mada mogu ti reci tako mi se cinilo dok sam gledao na youtube-u i po slikama,ali kada ga uzmes u ruke je skroz druga prica,prvo sto ti padne na pamet je to koliko je lagan,nekome je to minus ali je meni i tek kako plus,druga stvar sto se tice izgleda je takodje i njegova debljina,koja je manja od jedan cm tako da je osecaj u ruci bas ok. i nekome kada gleda sa strane bas zbog toga sto je tanak i ima tu neku piano zavrsnicu telefon deluje izuzetno jeftino ali kada ga uzems u ruke shvatis da je on zapravo veoma cvrst,ne skripucka pri jacem stisku,bas sam se prijatno iznenadio i mogu ti reci da mi sada ne deluje tako odbojno kao sto je bio dok sam gledao testove preko neta.

A display je stvarno prica za sebe,boje su fenomenalne,upravo sam sada uporedjivao jedan do drugog HTC HD2,Iphone 3G i Galaxy S,i galaxy ih je oduvao,HD2 ima malo veci display ali su mu boje u poredjenju sa galaxy-em nekako isprane,kao i Iphone… A sto se tice Iphone 4 on ima nesto vecu rezoluciju ali i slabije boje u odnosu na Galaxy tako da zavisi kome sta vise odgovara… Evo koristim galaxy jedan dan i mogu da kazem da sam prezadovoljan,od samsunga nikako nisam ocekivao ovako nesto (ranije sam bio dugogodisnji korisnik HTC-a). A koliko sam trazio po netu verovatno ce ga proglasiti za telefon godine. Na benchmark forumu kao i na nekim drugim,ubedljivo vodi…

@illusion
Drago mi je da si zadovoljan telefonom.
A koji su uslovi za placanje telefona na rate u VIP-u?
Radni odnos, radni staz, visina plate…?!

@boris6
Da,prezadovoljan sam,okacicu vam sutra i neke slike cisto ako mogu da vam docaram malo taj display.:slight_smile:

E ne znam kako ide na rate,ja sam ga uzeo za kesh,platio 30000 tj 33800 posto sam morao da im platim i tri pretplate unapred jer mi nisu odobrili bez toga. uzeo sam tarifu 325. u njoj ima sledece:

325 minuta ka svim mrezama,1000 minuta u VIP mrezi 325 poruka i 325 MB interneta s’tim sto cu sada prvih 6 meseci placati upola cene (jer sam morao da dam za tri meseca unapred) i plus godinu dana mi je tarifa duplirana tako da cu prvih godinu dana imati 650 min ka svim mrezama 2000 min u VIP mrezi 650MB neta itd… sve u svemu mislim da je ok to sto se tice ponude,samo jos da vidim kakva je VIP mreza i kakva je pokrivenost signalom,prevenstveno 3G signal i HSDPA

sve ok ali nemoze da vodi kad je tu desire hd jes da ima slabiji ekran ali je jaci od galaxy s a za cenu stvarno neznam ali kad bi gledali najaci android to je desire hd :slight_smile:

Super sto si se snasao za telefon. Galaxy S je stvarno vrhunski telefon, cestitam.

Sto se tice poredjenja, stvarno ima bolje boje na ekranu zbog Super AMOLED-a, ali neke druge stvari mi se nisu svidele kod njega, pa sam zato uzeo desire.

Nisam siguran da baterija traje duze uz optimalno koriscenje.
Hummingbird nije osetno brzi od snapdragona, performanse su relativne, u nekim operacijama je brzi u nekim sporiji ali su svugde “tu”.
i naravno, Desire i te kako snima video u 720p od kako je izasao 2.2 Android update!

E sad, da, razlika ima i svako treba da izabere sta se njemu vise svidja.
Iskreno me je impresionirao galaxy s, ali sam ipak hteo desire i uzeo desire i prezadovoljan sam istim.
Svakome ono sto voli.
i Iphone je impresivan telefon ali mi desire bolje lezi, al ako neko razmislja o iphone-u i ima mogucnost da ga kupi naravno da cu mu dati preporuku, na osnovu ono malo vremena sto sam sa iphone-om proveo.

Danas sam uzeo Desire u Telenoru. Telefon je sjajan. Da budem iskren prilicno sam iznenadjen sta sve danasnji telefoni tog ranga mogu ponuditi jer nisam imao prilike da se ozbiljnije pozabavim slicnim modelom do sada i da tako steknem sliku o njegovim mogucnostima. Malo je reci da sam ostao bez reci.

Koji si paket uzeo, i koliko plaćaš mesečno ?

Prenesi plus 500, mislim da je pretplata oko 1100 din mesecno. Vec je illusion naveo par postova iznad sta se sve dobija. Telefon me izadje 33990 a na sest mesecnih rata to je 5665 din mesecno.

Pre mesec dana sam pazario LG GT 540 za dinar. :mooning:
Moj prvi susret sa smart telefonima (android 2.1), i bas sam zadovoljan.

Hvala irreal…
To sto se tice procesora je verovatno tacno da i ne postoji toliko velika razlika ali postoji u grafickom cipu tj ni tu nije neka bog zna kolika ali kada se u porede u neki tezim zadacima tipa pokretanje nekih igarao kao sto je quake 3 ili nesto tako zahtevnije onda se tacno primeti kako galaxy ima nesto jaci graficki cip.

Bas sam skeptican bio oko dizajna posto mi se nije svideo dizajn galaxy-a ali se svakim danom sve vise navikavam na njega,i uopste nije tako los kao sto mi se cinilo dok sam gledao na slikama i you tube-u.

Ne branim sada samsung zato sto sam ga ja kupio,daleko od toga,prezirao sam ga iz dna duse do pre nekog dana.:smiley: Ali je galaxy s telefon koji je realno dosta dobar,naravno da nije najbolji na svetu i sta ti ja znam,sve je relativno i ukusi su razliciti,nekom je i nokia 3310 najbolja jer joj baterija traje 7dana sto je njemu jako bitno. Nisam od onih ljudi koji se vezuje za odredjenu marku i koji bi kupili i neki najveci shit upakovan pod znakom njihove marke…

Inace prototype,ja nisam rekao da HTC Desire HD nije bolji od galaxy-a ali u odnosu na to sta pruza galaksy ili obican Desire a sta DHD uopste se ne dobija toliko vise na DHD-u koliko bi trebalo zbog razlike u ceni.:x

Slazem se sa ovime, ali moram priznati da nisam drzao Desire HD u ruci, plus, moram priznati da je HD izasao malo brzo u odnosu na izlazak samog Desire-a, pa samim time postoji mogucnost da zavaravam sam sebe kad kazem da se HD ne isplati :smiley:

bilo kako bilo, ja sam svojim telefonom zadovoljan, a i da sam uzeo Galaxy S, takodje bi, siguran sam, bio zadovoljan.
A to je jedino bitno na kraju.

ne nisam reko ja da se isplati uzeti desire hd nego da je jaci od galaxy s ali po meni nevredi tih para za neke sitniice ali neko rece da je glaxy s najbolji android pa zato sam reko da je DHD jaci ali ne isplativiji

Nisam rekao da je najjaci android vec da ga na mnogim forumima proglasavaju za smartphone godine… Evo kako trenutno stoje stvari u anketi jednog od nasih najvecih foruma:

Apple iPhone 4 ---------------22,46%
HTC Desire ----------------34,32%
HTC HD7 ----------------4,66%
Nokia N8 ----------------2,97%
Samsung Galaxy S ------------35,59%

Mrtva trka izmedju Galaxya i Desirea,DHD nisu uvrstili u anketu jer se nedavno pojavio pa ljudi jos nisu stigli da ga testiraju kako valja i iznesu svoja misljenja.