Koje mobilne imate ili ste imali

Da nisi možda palio unlock na iris scanner? Znam da je to proždiralo bateriju na prethodnom noteu ili s seriji zaboravio sam pa je ja ni isprobao nisam. Kontam da čim u maintenance nema neke 3rd party aplikacije koja bi trošila bateriju nešto je sistemsko u pitanju, ili iris ili možda i 4g/3g toggle. Razočaralo me što nema opcija 4g only u stock romu ali imala je na storeu neka aplikacija koja to može bez roota da reguliše, samo da je nađem pa ću postovati link. Meni vipova kartica stoji na 4g/3g/2g auto connect ali nikada nisam video da je na nečemu drugom sem 4g, a mtsova bangava na 2g only i opet mi se dešava da sam na tom broju nedostupan kao i na prethodna 3 uređaja :smiley:

Sada sam nesto gledao i razmisljao o tome i vidim da mi se to samo desava na poslu. Kuci nemam tih problema. Evo treci dan muva se tu po kuci potrosnja baterije sasvim ok. Upravo stoji da je na bateriji 1 dan i oko 10ak sati, a ima oko 60%.

Dok na poslu, na aerodromu eto ima taj problem. Sto znaci da je verovatno do toga saltanja 4g/3g. I ne nisam palio iris skener iskljucivo fingerprint senzor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ather.networkmode&hl=en
Probaj mozda pomogne

1 Like

To saltanje mreze sa 2g na 3g i na 4g i u krug jede bateriju pa moze se reci 30-50%, kao i slab signal, kada je pun signal baterija traje duze. Problemi savremenih mreza u Srbiji brale :slight_smile:

2 Likes

Ma toga imas svuda sem u zemljama kao sto je luksemburg :smiley: Sve pokriveno mala zemlja.
Ne bi verovali koliko zna da bude los signal u US

Nov telefon posle 2 godine sa lumia 930 i meizu m2

3 Likes


Kupljen pre 24 časa … Zver od telefona. Note 8

8 Likes

Lumia 550 trenutno, podosta zadovoljan ali merkam da narucim sa Aliexpress Leeco S3, uzeo ga prijatelj pre par meseci i bogme je telefon dobar.

Posle dugovremenog i odlicnog iskustva sa iPhone 5s juce sam uzeo iPhone 7plus 32 gb, fenomenalan telefon.

Jako malo memorije…pogotovo ako volis da slikas i snimas…4k snimak ce ti pojesti memoriju za 1 dan

Razlika u velicini ekrana je bas drasticna, verujem da je najvise zbog toga odusevljen i zbog brzine.

Ne snimam skoro nikad a slikam se samo kad putujem ili kad sam u nekom dobrom drustvu.
@padawan Upravo tako :smiley:

Trenutno Mi Mix 2 i ne planiram da menjam :sunglasses::sunglasses:

1 Like

Trenutno koristim iPhone SE, mnogo sam zadovoljan sa telefonom. Veoma je brz ne koci nista, brat ima 6s i ovaj ga otkida u svakon smislu.
Cak sam se i navikao na mali ekran, poklonu se u ekran ne gleda. :joy:
Sa kamerom sam zadovoljan, zavrsava mi posao odlicno. Podrzano je snimanje u 4k, sa memorijom za sada nemam problema ima 128gb.
Jedina zamijerka je senzor za otisak, kad je prljav nece odmah da ucita prst.

Da nisam lud za velikim ekranima i ogromnim procentima screen to body ratio, odgovorno tvrdim da bi Iphone SE bio pravi fon za mene s obzirom kako koristim fon i koje su moje dnevne potrebe :sweat_smile:

Trazio sam neki drugi tel za sluzbeni. Videcemo sta ce da stigne. Znam samo da ce biti android. E sad, hoce biti neki digitron ili nesto da valja… Znam samo da ce biti android.
Sto je super, volim da imam uvek jedan ios jedan android tel.

U zadnjih mjesec dana:
1.Kupio samsung galaxy a5 2017 -odlican uredjaj, sve je radilo kako treba,jedino sam mu zamjerao display.
2.Zamijenio ga za nov Huawei p smart, uredjaj je radio kako treba, ali kvaliter izrade je ocajan, i ako je od alimunijuna kuciste, uz mali pritisak prstiju uredjaj kvokce,krcka se
3. Danas njega prodao i dodao jos novca i kupio iPhone 6, ali verzija od 32gb, koja je valjda izasla prosle godine, tako da su neke stvari popravljene. Za sad sam zadovoljan, i moram da priznam da mi se vise svidja ios izgledom od androida.
Anyway, kakav rolekroster telefona :joy:

1 Like

Bas sam danas u ruci drzao a5 2017, sta mu konkretno zameras u vezi ekrana?
Iskreno meni se ekran ne svidja jer je Amoled

Isto se osjecao kao low cost AMOLED, kao da je samsung htio da ugura amoled,ali zbog cijene su ga osakatili, pa je ispao losiji nego sto je trebalo,ne kazem da je ekran los, naprotiv extra je, ali mi nekako isto kao low cost amoled. Ali me je impresionirala baterija, koju jednostavno nisam mogao da potrosim za 1.5-2 dana i rad telefona, koji nikad nije bagovao. Staklo na poledjini je dosta lose i ivice su malo losije. Ali sve u svemu odlican telefon sa malo, ali bas malo losijim displejom u odnosu na ostale samsunge,ali ipak i dalje dosta iznad ostalih androida u tom rangu.

Vidi slazem se sa tobom apsolutno da deluje low-cost, sigurno da je baterija bolja nego sa LCD ekranima i tu nema price… Naravno bilo kakav Amoled je bolji od LCD po bojama, posebno crnom naravno, tu je i always on takodje