Koliko imate vremena za igranje

Vidim da ovde skoro niko nema vremena… Evo, ja vam pisem u 6 ujutru, po povratku iz citaonice… Imam devojku vec dve godine, drugove koji stalno zovu vani, fakultet koji mi je uvek u glavi kao glavna obaveza, roditelje u kuci, starog na trosedu od 4 popodne do kasno u noc kako salta programe, pa je doci do TVa jako tesko… Imam i psa koga treba prosetati… Moje vreme i kada postoji, nije moguce igrati… Obicno igram kada svi odu na spavanje, ali to i nije tako cesto jer imam i drugih obaveza… Slobodno vreme za igranje provodim ovde citajuci postove… I kada uspem da upalim konzolu i smestim se, ne mogu se opustiti, obaveze mi stalno u glavi i uvek mi odzvanja u glavi “Sta ti imas od ovoga, sta ce ti ovo?!”

Pita me stari cesto “Kada ces bataliti te igrice?” A ja mu jednostavno odgovorim NIKADA :laughing:

Mislim da cu citav zivot ih igrati, a nadam se da jednog dana, kada budem cicica, da cu imati neku svoju kolibicu u prirodi, veliku plazmu i xbox i igrati dok ne umrem, naravno pored moje zene koju cu morati do tada nauciti :joy:

Salu na stranu, zivot je takav kakav jeste i mogu misliti gde ce moj gameing biti kada dodje dete i sve ostalo…

Drzite se ljudi i uzivajte koliko mozete… Na kraju krajeva, porodica je blago!

1 Like

Ako do sada nisi imao dodira sa bilo kakvim programiranjem, onda je HTML / CSS kombo super početak, a nakon toga java script ili php. Codecademy je super jer je ceo process napravljen tako da je fun i motivišući a lekcije su razbijene na vežbe koje u real timeu prikazuju rezultate. Na kraju svake vežbe je test koji ne traži da se 100% preslika naučeno, nego ostavlja mesta da se poigraš malo a istovremeno upotrebiš stečeno znanje.

1 Like

Radio sam samo malo HTML. Super je sajt, tnx!

Na žalost sve manje igram što zbog očajnog interneta što zbog nedostatka vremena(VOLJE)

Zimi jos i nategnem malo vise vremena. Tada nema voznje motora i rada na pcelama.
Cekam zimu za neke naslove. Taman se nakupi naslova koje zelim da igram :slight_smile:

Zdravo svima :slight_smile: Ovo će mi biti prvi post (koji sadrži više od jednog linka) posle dužeg vremena.

Prvo, @marko_gts, čestitam!

Drugo: kod mene nije problem slobodno vreme, već motivacija i volja za igranje. Na pc-u mi stoje The Witcher 3 (sa svim dlc-evima i ekspanzijama) i Valkyria Chronicles. U Witcher-u sam stigao do trke sa Ciri i odustao. Squad 7 u Valkyria Chronicles još čeka u pustinji :smiley: Kad imam slobodnog vremena radije učim, čitam i pokušavam da osmislim neki zanimljiv lični web projekat.

Čitam postove i zapažavam da vi koji živite u velegradima gubite dosta vremena na putovanje do i od posla. Izvinite što glupo pitam, ali šta je to? :stuck_out_tongue: Šalu na stranu, ali ovde sve manje posla ima, pa narod i ne putuje nigde. Ili se seli u Novi Sad/Beograd. Sve više postaje popularniji rad od kuće… no tu već počinje žešći offtopic, radije ne bih da mi to bude prvi post, pa da završim sa blagim :smiley:

@robotnjik Šta misliš o Khan Academy? Oni su mi odlični za teoriju (koga mrzi da čita i gleda dvosatne klipove na yt) dok je Codecademy za interaktivni rad i brži prolaz kroz jezike bolji

1 Like

Gubljenje vremena u prevozu je nesto sto zaista iz dubine duse prezirem, ali gledam da minimizujem efekat tako sto usput dosta cackam telefon, citam vesti i forume, a neretko odgledam i citave serijale… Iako imam i VITU, i kupio sam je upravo sa tom namerom, nekako mi je glupo da se igram u busu a neretko i nemam bas uslova zbog guzve, pa mi skuplja prasinu. Kola me trenutno ne zanimaju jer nemam polozenju voznju ali devojka ima i vrsi pritisak da kupimo.

Freelance iz manjeg mesta jeste sigurno najekonomicniji oblik egzistencije u SRB trenutno.

Pa dobrodosao nam nazad :slight_smile:

Kola nose sa sobom gomilu nenadanih troskova. Nadam se da je toga svesna, i pored zarke zelje za voznjom.

1 Like

[quote=“n00dle, post:29, topic:11171, full:true”]

Kola nose sa sobom gomilu nenadanih troskova. Nadam se da je toga svesna, i pored zarke zelje za voznjom.
[/quote]A kada pogledas sa druge strane, ne mozes bez njih :slight_smile: , pogotovo u danasnje vreme…

1 Like

Kad jednom uzmes kola, bez njih posle ne mozes. Ali i pre njih se normalno zivelo i zavrsavalo sve.

Voznju najbolje poloziti sto se navrsi 18, tada covek sve lako upija, kasnije to ide mnogo teze, znam o cemu pricam, u zadnje vreme ucim suprugu da vozi :sweat:

1 Like

Moze se bez kola zivi dokaz. :slight_smile: A za troskove smo sve izracunali i mozemo mi to lako sve da priustimo. Ali meni se nesto ne kupuje.

Imam vremena za igranje na pretek. Opet mi se nista ne igra… 'bemu ludu psihu… Kad nemas vremena, svasta bi igrao, Kad imas vremena, ne igra ti se…

1 Like

Verujem da je tako kod velike većine…

@aLx nisam znao za Khan Academy ali vidim da pokriva mnogo više, što svakako nije loše da se steknu neka druga znanja koja mogu pomoći ili idu uz programiranje. CodeCademy je straight to the point i preporučujem ga ljudima čisto da probaju i vide kako im se ceo proces čini pa onda mogu dalje da interesuju u tom polju. Čim uspeš da ispišeš “Hello, world”, već se osećaš da si nešto naučio.

Preporucujes li to nekome ko do sada nikakvu dodirnu tacku nije imao sa programiranjem? O sebi govorim, bas pojma nemam o tome ali volio bih da naucim nesto, pa me interesuje je li prilagodjen program totalnim pocetnicima?

@S.T.A.L.K.E.R yup… za svaku lekciju imaš navedeno koji je nivo i većina je Beginner. Kreni HTML pa vidi kuda te odnese :slight_smile:.

1 Like

@Akiris Bolje vas našao :slight_smile:

@robotnjik Khan Academy je dobar za početnike isto, ali bolji za one koji žele ozbiljno da se bave programiranjem. Njihov Computer Science kurs je odlično urađen - osnove interneta, informaciona teorija, algoritmi i (moje omiljeno) kriptografija :smiley: Ali zato je, po mom mišljenju, Codecademy bolji za jezike: bolje je objašnjeno (to the point što kažeš, na KA ponekad mnogo okolišaju i neke bitne delove preskaču) i raspoređena težina (na KA moram da znam JS, da bih napravio vizuelnu reprezentaciju jednog sort algoritma kako bih završio kurs).

Ko god želi da nastavi web jezike posle završetka HTML-a (i CSS-a i možda JS) preporučujem Python. Moćan i ujedno (relativno) prost server-side jezik. U principu bilo šta, samo što dalje od Ruby-ja :smiley:

3 Likes

Yup, slažem se, potrebna je i teorijska širina, ali ok, to je za advanced, kada se prokljuve osnove. Svodi se na jedno, dosta vežbanja i trial & error pristupa.
Nemoj tako o Ruby, ovaj forum je na tome napravljen :sunglasses:.

1 Like

Kada smo kod igranja, sada sam u dogovorima sa drustvom da ovaj ili neki sledeci vikend pravimo igraonicu. Tu se toliko izigram d ane moram posle 5 meseci :slight_smile:
Nadjemo dve dobre igre i odvalimo se dva dana i dve noci. :smiley: