Kupovina igara preko interneta

Zeleo bi ha kupim OVO. Sada imam pitanje kakva su iskustva kupovine preko Amazon.com. Oko kosta 20 dolara pa mislim da bih mogao da narucim posto nije nesto mnogo skupo. Dakle iskustva sa Amazon.com.

Mislim da salju te audio cd-ove u Srbiju tako da naruci, samo ces malo duze da cekas posto salju iz amerike.

BF3 narucen 13 decembra sa Shopto.net i nije stigao. Nakon 40 dana odradio sam refund i ponovo naruclo BF3 i konacno mi je stigao za 4 dana …

PS: Ne narucujte nista za vreme praznika …:slight_smile:

Nikada se od engleza ne narucuje u decembru :slight_smile:

Tapatalkin’ w iPhone 4s.

Imam pitanje za moje bosance ako može da odgovori neko ko je skoro naručivao nešto iz inostranstva, kakva je sad procedura na carini jer sam čuo da su mijenjali skoro nešto? Znači koja je minimalna vrijednost za carinjenje, koje su stope, da li se plaća carinski pregled i koliko, sa koji sajtova naručujete (igre me zanimaju prvenstveno), itd.

Čuo sam da sa Amazona nema šanse da te fuli carina i da te odere usput, dok je e-bay kao safe, kao i sajtovi iz Velike Britanije i EU.

Naručujem prvi put, čitam već dva dana na sarajevo-x i banjalukaforum i ništa mi nije jasno više…

Bila je neka prica da roba do 200 KM ne podleze carini. Ja sam narucio neku tastaturu pre desetak dana (20e) i nje bilo problema, a za dan-dva trebao bi stici i display za iPod touch, cijena je 95KM, pa cemo da vidimo da li ce biti nekih dadzbina. Iako je ovo samo komad stakla, ali javicu ti da li su sta nabacili

Forza Motorsport 4 Xbox 360 | Zavvi.com
Mnogo dobra ponuda na zavviju, pa reko da podelim.

Imate i gears of war 3 za 18€ itd itd…

Naručio sam danas Origins za Vitu sa Zavvi-ja, nisam bio siguran da li imam dovoljno novca na kartici, ali transakcija je prošla preko pay-pala, pa sam mislio da je sve u redu. Sad mi je stigao mail sa zavvi-ja da imaju payment problem, pa pretpostavljam da ipak nije bilo dovoljno para… :smiley: Damn it…

Edit: Nači, provjerio sam jutros stanje na kartici, falilo mi je 3 euro centa da izvršim kupovinu… :smiley: A bankomat neverue. Neviđeni sam baksuz.

Mass Effect 3 vec na velikom snizenju:
Mass Effect 3 Xbox 360 | Zavvi.com

Jel’ si narucio na kraju?
Kako ide carina za te stvari.

Nisam, idem sutra u Brisel preko Beča, pa ću uzeti u bescarinskoj zoni na jednom od aerodroma. Ne bi trebalo da te ocarine za igre, za konzole ćeš popiti carinu 100%. Bar je do sad tako bilo.

The, gears 3 rasprodat po onoj ceni naravno… Ako nadjete jos negde javite.

Sta je sa shopto, niko vise tamo ne uzima?

Jedno vreme je bilo postarina skoro 9 evra pa se zato izbegavalo, sad su vratili na 3.25 evra.

aha, to li je. ok, stavio sam oglas na razmeni, pa cu mozda naci nesto polovno po ok ceni.

meni sad kad hocu da narucim igru sa zavii izabacuje sledece: Sorry, We were unable to authorise your payment. Please check your details and try again.
If you continue to have problems you may wish to contact your payment card issuer.
Alternatively, please try a different payment card.

cesto i skoro sam kupio nesto sa kartice tako da kartica radi.sta moze biti problem? :(((

Mozda nemas dovoljno para ? I ako si kod Inteze, banka rezervise nekoliko posto, nisam siguran koliko.

3-5% mislim da je u pitanju, to je zbog promene kursa osiguravanje posle toga ti vrate to sto je vise.

Sent from my IRC using Twitter

Proveri sve detalje kartice koje si uneo, ako si vec kupovao kod njih tom istom karticom, probaj da menjas podatke da vidis sta ne valja. Ja sam iz nekog razloga morao opet da upisem ponovo Card Security Code iako sam vec narucivao tom karticom i uneo taj kod tada. Mozda zato sto je nisam podesio kao glavnu karticu, ne znam. Posle toga mi je prihvacena porudzbina.

Intesa mi rezervise 0.01 eur tako da tesko da je to problem.

pa imam para na kartici vise nego dovoljno za tu igru :frowning: hvala dev1603 .probacu :slight_smile: