[MT] Red Dead Redemption 2

Nema smisla toliko insistirati da je igra dosadna, a Mtacritic ocena 97. Blizi se izbor za igru godine pa se mozda zato iznova i iznova insistira :slightly_smiling_face:

Ovo je bio direktan odgovor na izjavu “nisam igrao, ali…”. Nikome u temi nisam nista rekao ko je izjavio da igra igru I da mu se svidja, samo sam rekao da meni ne lezi.
Kazem opet, ako ste uzivali, zavidim vam, posto sam I ja htio.

Daleko i da je Rockstar bezgrešan, meni je recimo LA Noire bio smeće neopisivo.

Imam utisak da su samo ostavili klasičan fast travel da bi ovi igrači koji smatraju da je igra dosadna dosta promijenili mišljenje. No igra stvarno ima hrpu random opcionog sadržaja koji bi realno bio dosta preskočen uz fast travel.

I meni se dešavalo da mi je jahanje do neke tačke monotono, no češće sam upadao u razne bizarne encountere. A i kad bih samo jahao, radio sam ono što bih radio i da jašem u stvarnom životu, razmišljao o kojekakvim glupostima i uživao u krajoliku.

Opet kažem, meni je pace igre savršeno legao, ipak je ovo vrijeme od pre sto i kusur godina, drugačije (sporije) se mnogo živjelo tada u odnosu na danas. Stoga i razlika u paceu između GTA i RDR.

6 Likes

Kao sto sam napisao isto je bilo sa prvim RDR i ostao je na mestu kojem je, stim sto je dosta ljudi zaboravilo kako je prvi deo izgledao. Pozelecu da neki od vas zavrte prvi RDR da povezu slicnosti i razlike. Previse je hajpa u vazduhu bilo za ovu igru pa se poprilicno ljudi razocaralo, sto je dokazano kada je veliki hajp obicno bude hejt posle toga.

@iKaran rockstaru je ciljna populacija klinci tako da brojke i hajp oko brojki je relativan. Ako slicajno imas nalog pozajmi mi 2 dana da probam pa cu ti reci da li je to sto igra ima pa vecini ne drzi paznju.

Nazalost nemam, uzeo offline nalog. Cini mi se da cu imati jeftino na XO, mozda tu ponovo pripalim ali sada u dozama po 15-20 minuta

Malo poduži video koji poprilično dobro prikazuje sve ove probleme i neke druge kojih smo počeli da postajemo svesni. Igra koja se trudi da nas ubaci u neki svet kauboja, ali sa druge strane to mora biti po njihovim pravilima. Skoro sam komentarisao sa @xX8Lampard8Xx o igri i napisao da mi je ovo ponekada najbolja igra na svetu, a ponekada je mrzim i smara me.
Naišao sam isto na informaciju, koja nije zvanična niti potvrđena na bilo koji način, da je mapa velika jer je zapravo namenjena za multiplayer, jer tu ima više igrača, više susreta, više nasumičnosti, više npc-jeva sa nekim skrovištima (ne znam tačno, nisam igrao).
Uglavnom, dobar video.

2 Likes

Meni je priča u igru fenomenalna, detalji stvarno nikada bolji u nekoj igri, grafika takodje. Ali mene toliko jahanje i kliktanje a ubija, bespotrebno velika mapa(o sp pričam) prespore animacije kojima sam se divio, ali prva 3 sata. Posle da bi jeo, četkao konja hranio ga gubim tonu vremena. Čini mi se da je realno da ova igra traje 25 a ne 65 sati da su je napravili malo zanimljivijom.

Trenut o sam na epilogu, part 1.
Sve u svemu dobra igra za neku ocenu 7.5-8. Jer jednostavno od 65h ja 35 jašem što mrzim da radim, aj bar da držim a nego klikćem tako po 5-10 minuta nekad kao kreten.

2 Likes

Igra neko MP, ja sam prodao igru cim sam je presao, zasitila me je?

1 Like

Prešao sam ainoć igru i nisam oduševljen. Definitivno nisam… Priča mi je bila odlična osim kraja, ali opet bili su ograničeni zbog prvog dela. Problem je što sam kraj pretpoatavio i znao sam šta će da se desi, a mi smo. upartiju nas nekoliko nagadjajuci još pre par dana pogosili šta će se desiti. Šteta za jednu ovakvu igru koja traje 25 sati što su je razvukli na silu na 65… Baš šteta…
One ocene, 97,98,100… kako da ne, da nije rockstar bile bi 82,83… Ali ovo je svemoćni rockstar…
Dobra igra, i više nego dobra, ali clunky komande, spora, odužena bespotrebno i dosadna u nekoliko bitnih aspekata.
Krenuo sam Batman arkham asylum(nikad pre nisam igrao) i majko moja koja razlika u uzivanju u igri, drastična razlika… Gameplay fluidan brz…

1 Like

Rekoh ja, ali valjda je trebao svako da isproba za sebe.
Onace, vrhunac ludila je L2 komanda. Posebno kada me zaskoce lopovi I umjesto da je L2 osjetljivo na kontekst, on mi nudi standardnu opciju kao da jasem.

Jedan jako dobar komentar sam pročitao koji opisuje kako se ja osećam dok kontrolišem artura. A to je da celu igru imam utisak kao da se krecem u vodi, sve je takav osecaj, otezan, clunky…

Ima li neke osobe na planeti koja idalje igra ovu igru?
Ja pauzirao oko nove godine pa sad krenuo iznova, i da budem iskren sviđa mi se, vezao sam 5 sati igranja i za sad mi nije dosadno :blush:
Napravio sam i svog lika u online pa me zanima da li igra još neko da mi se pridruži?

I ja sam igrao malo par uvodnih misija i smorio se, ali naravno da cu nastaviti.

Ja sam krenuo i kako imam vremena igram po malo. Trenutno se Sekiram sa lady buterfly :slight_smile:

Nije vrijedilo da se igra MP bar prva 2-3 mjeseca od izlaska bukvalno nista nisi mogao da zaradis normalnim putem, ne znam da li se situacija promjenila.

1 Like

Ma uglavnom izguraću do kraja sp, sviđa mi se priča i pored tolikog jahanja mi idalje drži pažnju.

Ja se zaustavio kod početka drugog dela epiloga. Prvi deo traje i traje. Pa me malo smorilo. Koliko ima još od početka drugog epiloga do kraja?

Ima dosta da se igra, ja sam čekao da budem slobodan 20 dana u kontinuitetu da odigram, jer ako igram sa prekidima nema od toga ništa.
A iskren da budem, kad sam kupio igru dao sam joj mnogo malo vremena da mi se svidi, nekako sam pregurao onaj prvi “dosadan” deo gde je tutorial i sad mi je vrh.