[MT] Red Dead Redemption 2

odrala me mecka kao di kaprija!! vracam se na domestik svinje kod farmera lepo ogradjene na izvol’te… :rofl:

2 Likes

Majko moja kako je dosadan onaj deo u snegu.

1 Like

Legendary Bear me satro u potezu :smiley: haahahah

1 Like
1 Like

Ja oma ubio medjeda :rofl:

jbg pokusao sam clean kill sa lukom i strijelom :smiley:

To obicno pali protiv grizlija. :smiley:

1 Like

Evo posle 3 dana intezivnog igranja nisam daleko odmakao jos sam na chapteru 2 ali sam nasao par stvari koje su po meni trebale mnogo bolje da budu uradjene.

Prva stvar:

Detekcija uradjenog zlocina. Mnogo lose uradjeno i nista se po tom pitanju nije menjalo jos od stari GTA igara. Tipa u nekoj sam zabiti znaci nigde zive duse oko mene, napadne me lik i ja ga naravno ubijem. Stanem da ga loot-ujem i pojavljuje mi se od jednom da ima svedoka koji se jos na mapi nije pojavio i onda ajde jurnjava za njim pa mlati ga ili ako ga kojim slucajem roknem opet evo ga sledeci. Mnogo bolje su tu detekciju trebali da urade. Da npr pri neki gradicima, selima to bude malo vece osetljivosti dok npr na planincini u zabiti ili ga nema u opste ali ako bas bas neko se zadesi tu da ste ga videli usput.

Druga stvar:

Maska. Postoji ali kao da ne postoji. Dzaba je koristili kad je uvek isti ishod. Uvek si detektovan, uvek znaju ko si i ako je na licu. Zasto su je onda ubacivali ali ne moze da se koristi za to sto je namenjena, a to je da ne mogu da znaju ko si prilikom pljaci i sam tim da ne dobijas minus Honor.

Treca stvar:

Samostalne pljacke mimo misija. Mislio sam da ce biti to bolje odradjeno. Da ce biti par mogucnosti prilaska pljackama (stealth, gun blazing itd itd). Da ako npr nocu dodjes da pljackas mozes da obijes vrata, tiho pokrades i zapalis. Da danju uletis ko rambo, pokrades i zapalis.

Primer je pljacka apoteke u Valentine-u. Dobijate na jedno 3-4 mesta tip za to mesto i na kraju kad odete tamo postoji isljucivo jedan jedini nacin da se ona uradi. Kao nagradu za to dobijate minus Honor (uvek kako god da se postavite), Bounty na glavi, jedna 5-6 pandura za petama i svega 300$.

To ne bio bio problem da je to sad negde nepristupacno u podrumu i slicno. Ovde imate dvoja vrata i jedna prozor za prilazak toj sobi plus uvece nema nikog u njoj. Znaci mogi su da urade barem 4 do 5 nacina za prilazak i prelazak te pljacke.

Greh je koristiti fast travel u ovako lepoj igri.

Ja ga koristim bas kad zurim da zavrsim misiju pa da gasim igru inace ovako putujem jahanjem. Jeste da zna da bude smorno ali igra ima brdo detalja te uvek vidim nesto novo.

Ima tu dosta stvari koje mi se ne svidjaju.

  1. Arthur ko da ima 300 kila.
  2. Jedi, spavaj, obrij se, pazi da se ne smrznes. Sva sreca pa je Wild West, da je GTA 6 verovatno bi morao redovno da proveravam pandane instagramu facebooku i twitteru.
  3. Klikni, drz, pusti, plritisni l1 drzi ,pusti, majko moja mila kakav je ovo button mapping. Joypad sa 30 dugmica ne bi im bio dovoljan.
  4. Dosadna mapa koja mi ne pruza taj hajp da idem da istrazujem.
  5. Inspect konja, drzi options da bi video, da bi se vratio u igru pritisni 19 puta krug.

Ne znam, za sada mi to nije to. Dijalozi su dobri, prica kontam da ce biti dobra, ne mogu da ocekujem nesto vise od price za dva sata igre kad igra traje 60+ sati. ali za sada, dosta bledo.

4 Likes

Dovoljno je jednom ali da ga držiš. :slight_smile:

Meni najviše nedostaje klasičan fast travel, na ovo ostalo sam se navikao.

1 Like

I meni su cudne kontrole. Pomaze ako malo povecas sensitivity. Sistem napucavanja gde prvo nanisanis a onda pritisnes pucanje koje je totalno u auto aim fazonu, takodje mi se ne dopada. Ali kontam da cu se navici. Ovog vikenda nisam imao vremena da igram zbog glupe Fife (koja je postala pravo mucenje), ali cu mu se posvetiti u toku nedelje malo vise…

Uvek mozes ukljuciti free aim ali onda neces ni medveda pogoditi :smiley:

1 Like

Ista prica za Fifu, ali da ne idem u off. Uglavnom slabo sam igrao pa necu da pricam nista jos. Sto se tice kontrola ja uglavnom ne mogu nista da pogodim. Kao sto kaze @jahalang0112 svako trcanje mi je zapravo cucanje. Bice zanimljivo kad budem bezao od nekog :grin:

1 Like

A ljudi ja ne znam odakle da počnem.
Bukvalno četvrtak uveče, igram D2 i govorim u sebi, onako sramežljivo “jbm li ti seme navlakušo od igre, sutra izlazi Red Dead Redemption i Castlevania season 2 na Netflix-u, neću te više igrati”.
Dođe petak. Prođe petak. Dođe subota. Prođe subota. Dođe nedelja. Prođe nedelja. Dođe ponedeljak, evo me na poslu i na umu imam samo jednu stvar - KAĆE 4 SATA DA IDEM KUĆI DA GLUMIM KAUBOJA JBM TI JA OVAJ ŽIVOT?!

Mene lično igra obudalila, žestoko. Da, slažem se sa gore napisanim zamerkicama, kontrole su zaista isuviše komplikovane, smetaju mi sve te neke “obaveze” - tipa noću mi hladno, danju mi pretoplo, čuj šerifi pucaju na mene jer sam ubio čoveka u gradu bez ikakvog razloga.
Poremećen mi je stav o realnosti majku mu (send help) - jel ovo sve oko nas neka jača konzola pokreće za neke tamo, ako je tako gde ja zapadoh u SIMS igru, što nisam zapao u svet koji je više nalik RDR2.
Neverovatan, jednostavno neviđen nivo detalja. Od toga da konju mogu ime da dam, da ga milujem, čistim, hranim, da ga umirujem dok jurimo preko prerije jer mu je dojadilo da juri i da nosi stoku (čitaj mene) na leđima, do toga da likovi realistično padaju nakon udaraca, pogodaka u određene delove tela, pa do toga da se lik kreće u skladu sa zakonima fizike, pa nema onog smešnog trčanja niz brdo gde se lik sjuri ko voda niz moje grlo nakon celodnevnog posta, nego se iskosi, savije noge u kolenima, a Bogme i padne ako je strmina velika. Ako uđete u duboku i brzu reku, ista vas nosi, nije Arthur Morgan onaj Phelps. Pa tu imamo onu torbicu (pederuša confirmed) koju nosi - a koja nije samo tu zalepljeni objekat na modelu u igri - nego ima svoja svojstva, ima svoj kapacitet, otvara se, zatvara, pa kad se napuni ovaj moj Grdža nosi krzno raznoraznih životinja u rukama. Moj BOŽE! Kad sam prvi put “ogulio” zeca. Mom bolesnom kuriozitetu nije bilo kraja. Onda idemo dalje, guli ovo, guli ono, a šta ćemo sa žabom (žaba ide cela u torbicu, jep’ se Rockstar, 1/10 igra) Jeste li videli gif kako Arthur u realnom vremenu hvata objekat koji pada sa bureta?
Ja ne znam, meni je ovo vrh svih vrhova trenutno.
A nisam ni počeo da pišem o tome kako sa svakim likom u igri možeš da se pozdraviš, zavadiš, kako su dobro odradili svet i sitnice u njemu, kako je taj isti svet popunjen nekim sitnim quest-ovima i tajnama, za sad. Muzika mi je The Last of Us + RDR - što je po meni apsolutno pogodak. Priča nekako tužna, od prilike svi znamo kuda sve to ide, ali opet hodamo niz taj put, slepo prateći lažni gospel van der Linde-a.

Ne mogu više da pišem. Otići ću sa posla života mi. Stvarno im svaka čast. Imam utisak da im online svet neće biti popularan kao GTAV, al najverovatnije grešim. Kako god bilo, ja ovu igru nameravam da igram iznova sve dok mi na glavi prirodno ne izraste kaubojski šešir.

YEEEEEHAAAAAAAW PARTNERS!

13 Likes

Evo za one koji su keca igrali pre osam godina pa se ne secaju vise nicega sem kraja. Ko se pominje u kecu iz dvojke (paradoksalno) itd

4 Likes

Ja sam uključio free aim nekakva pomoć pri pucanju i dosta puta su me satrali.

Krenuo sam I ja da igram. Slazem se da je snijeg dosadnjikav, prvenstveno zato sto su sve misije tutorijal tipa, I ne pruzaju puno slobode u rjesavanju.
Inace, u svakoj igri iskljucujem aim assist (osim COD), posebno u Rockstar I Naughty Dog igrama, poato je aim assist veoma agresivan. Međeda napadoh I ubio me odmah, ali nakon restartovanja checkpointa me poslao dalje od njega, igra je valjda zabiljezila da ne zelim napadati.
Idem do teretane, pa veceras maraton od par sati, dok se boje ne rastope.

  • Putting on a bandana during a crime and then taking it off afterwards makes the Wanted meter drop faster, providing you’re out of the search radius.