MT: Titanfall 2

Svakako ne bih uzeo IW po punoj ceni. Cuo sam da je kampanja dobra, a video sam i neke klipove koji su delovali krasno, barem sto se krajolika tice. Ali TF2 mi je sasvim fino popunio sci-fi rupu u zivotu.

Stvar je u tome sto je TF2 multiplejer takodje krasan, dok je opsti konsenzus da je IW u tome omasio.

Eto to su neki moji razlozi sto sam odabrao jednog umesto drugog. Nikad ne reci nikad, naravno, merkam COD vec par godina, al nikako da izbace nesto sto duboko u meni izaziva rezonancu. Od koncepta Titanfalla sav zazvonim.

Imas ga bas sada na akciji.

Igrao sam COD: IW, MW remaster i BF 1, a uzet cu verovatno i TF 2, sada je na akciji za 36$. Posto je najbolje ako je moguce sve odigrati.

Jos jedan bitan detalj, nema vise u kampanji onog osjecaja (zapravo nije osjecaj nego cinjenica) da sve vi radite a da ostali samo naredjuju (MW2: "Ramirez- go there!; Ramirez- do that!; Ramirez- do this! Ramirez intensifies…). U IW sam se pozitivno iznenadio preokretom situacije, svi oni nebitni likovi (kod kojih birate loadout na pocetku misije, koji nikad ne izlaze iz svojih soba na svemirskom brodu dok vi obavljate misije itd) ce na kraju igre imati veliku ulogu. Kraj igre takodje ide u prilog tome.

Za par dana kada budem blizu konzole objavicu vam par screenshotova, cisto da vidite o cemu govorim. Bez spoilera naravno.

@S.T.A.L.K.E.R Sta neces uzeti BF1, odustao si ili? Posto ti je bas sada trenutno na akciji.

Nisam odustao, ali ga vjerovatno ne bih ni igrao do januara jer idem na neko putovanje pa kapiram da bi bilo bolje da ga uzmem tamo negdje krajem decembra kada budu mozda i veca snizenja.

Stalno putujes negdje :slight_smile: . Ma bit ce sigurno na snizenju i za praznike - Bozic… Budu ona snizenja(Flash sale 1-5), svaku nedelju nove ponude, tako po 5 nedelja.

1 Like

Otkrih danas ameriku – pocetna sachmara, Eva-8, RAZBIJA. One-shot izbliza, 2-3 na srednjim daljinama. Automatska je, samo drzim okidach i smejem se. Jedino na vecim daljinama mogu samo kiselo da gledam kako protivnicki pilot protrcava, nesvestan koliko ga je malo delilo od smrti.

Takodje mi sa Scorchom bolje ide. Ponekad cak razvaljujem – przim druge Titane u jezeru vatre, ne znaju sta ih snaslo. Naravno, mnogo cesce se isto to desava meni.

EDIT: E da, takodje sam hteo da kazem, danas sam prvi put video da preko 3000 ljudi igra Attrition (oko 9 uvece). Dosad je taj broj obicno bio negde oko 2400. Dal je samo do vikenda, ili do Crnog Petka, ili nesto trece, al eto. Porastao je broj igraca. Nadajmo se da ce tako i nastaviti, bila bi greota da TF2 propadne.

Ja sam za sada samo prosao onaj trening, posto mi se malo pre tek i skinuo, a i probao sam malo Deux Ex. Uglavnom prvo sto sam i jedino u tom kratkom vremenu(treningu) mogao primetiti, a to je zvuk oruzja u igri koji bas KIDA. Pogotovo na sprem COD oruzja, koji na sprema TF 2 zvuci kao da pucas iz igracaka. Sa BF1 zvukom necu niti usporedjivati, jer nema niti logike…dva sasvim drugacija vrsta oruzja, tamo-WW1 i vamo-SF :slight_smile: …Uglavnom vec vidim da ce se ovo morati igrati sa slusalicama, radi jos veceg uzitka u pucanju.

Zvuk je sjajan. I orkestarska muzika takodje. Ali nije samo zvuk, i osecaj pucanja i reagovanje neprijatelja na pogotke, pucacka mehanika je toliko zadovoljavajuca da nema dalje. CoD je na zalost uvek imao izrazito supalj, “kartonski” osecaj pucanja.

Ja sam juce probao malo pilot vs pilot i proveo se lose. Ocigledno su stekare naucile mapu i samo cekaju da izletis pred nisan. A imaju i robokap reflekse. Koliko uopste ima smisla da probam modove sa Titanima…

Nema vise smisla ulaziti u mp okrsaje sa “zverima” koje u maminom podrumu provode dnevno 16-18h uz komp/konzolu.
Vezbajuci. A ti imas zenu,decu,posao,socijalni zivot…
I onda upadnes medju njih gologuz…i jbg…

1 Like

Bravo! Nadam se da se nisi smorio, to je bilo za ocekivati. Treba nekoliko partija da uopste pohvatas malo ritam, pa jos nekoliko da se otisnes od dna lestvice. Ali dodje to brzo na svoje, imam sebe kao primer, from zero to, ne bas hero, al ono, s povremenim izletima u junastvo.

Imamo moje ceste forumske postove kao beleznik, mozemo da izbrojimo koliko je vremena proslo od kukanja do hvalisanja.

Pilot v. Pilot ima malu bazu igracha, veca je sansa da ces naici na zveri. Igraj Bounty ili Attrition, ja tu nailazim (tj ubijaju me) na svakakve, od jednocifrenih do Gen5 zveri.

Apsolutno probaj neki mod s Titanima. Zakidas sebi pola iskustva. S njima je mnogo zanimljivije, svasta vise se desava na bojistu. Ne samo to, nego ja generalno mnogo bolje rezultate postizem unutar Titana nego van njega. Isto mora malo da se nauci, da se stekne osecaj kad jurisati a kad stekati, al ne propustaj pola zabave. Ovako ti je ko da igras CoD s boljim kretanjem.

Ono prvo lasersko protivtitansko oruzje je ok, narocito kad otkljucas insta-pucanj. Al zato je meni otkrovenje bilo sledece oruzje na listi, MGL Mag Launcher. Baca magnetne granate koje ne moras savrseno da naciljas, skrecu donekle same. Desilo mi se vise puta da me dvojica pilota peckaju s razlicith strana granatama, kriju se po sobama, zdravlje mi srozava a ne znam kud da se okrenem.

EDIT: e da, i to sto je svaki Titan zasebna nauka. Imas dakle sest potpuno razlicith pristupa igranju, od Ronina koji svugde jurca i bije machem, do Scorcha koji se gega ko kornjaca, al ako te uhvati u corsokaku lose ti se pise.

EDIT 2: predji na CAR ako vec nisi. Bolji je od pocetnog oruzja, laserska preciznost s kuka.

2 Likes

Mislim da mi je EVA-8 sad mozda i najomiljenija puska.

Posto sam se malo odomacio u Scorchu, presao sam na Legiona. Prvi rezultati obecavaju, jedino sto krucijalnih 1-2 sekunde mora da zavrti cevi pre nego sto zapuca. Protiv Titana jos i ajde, al protiv pilota je obicno presporo da ih uhvatis u letu.

Protiv pilota koji idu na tebe i skacu, ako titan nema automatsku pusku najbolji je mele, ne treba da budes mnogo precizan da bi to izveo. Kad vidis titana ispred tebe da je blizu, samo klikni RS(ako igras na dzojstiku).

Sve znam. Lupiti pilota po nosu dok skakuce ka tebi (ili jos bolje, ako se nakaci sajlom) je jedan od vecih uzitaka upravljanja Titanom.

Govorim o onima sto su pametni i beze. :smiley:

1 Like

haha strasno sta mu uradi:

1 Like

Ovde opet geto. Zar niko drugi ne igra multiplejer?

Kako da vam se ne zaigra kad vidite da mozete da uradite ovako nesto :astonished:

1 Like

Igramo štrbe i ja ali se ne hvalimo kao vi :wink:

2 Likes

Ja tek treba da pređem single player kampanju. A zapostavio sam Dishonored 2. A uzeo sam Battlefield 1. A vremena nema ni za pare.

Ja sam u krevetu (ponovo) već nekoliko dana. Stara boljka sa leđima. Pokušaću sutra da zaigram malo. Blizu sam kraja kampanje, pa ću i ja u MP vode…

1 Like

Zato sto bih na ovom klipu ja bio taj kome rade ovako nesto. :frowning:

Ali zato sa uzivanjem citam tvoje postove i zamisljam kako bi bilo da sam ja toliko cool. :smiley:

2 Likes