Najbolje što ste odigrali i zašto!

Portal 1 potom Portal 2.
Odlučujući faktori: faktor iznenađenja i faktor oduševljenja.
Obe prešao bez odvajanja od monitora … :drunk:

Na moju TOP 10 listu su se ušunjala i još dva naslova. Gears Of War 3 i Rayman Origins. Gears-e ću staviti negde pred kraj liste zbog proklete Sawed Off sačmare. Dokaz da jedna sitnica može upropastiti VELIKU igru. Epic je opet Epic i kao što je Mario negde napisao, zaista se čudim kako u nekim momentima konzola ne eksplodira od preteranog audio-video doživljaja.
A Rayman? Joj…definitivno u sam vrh! Igra je bukvalno back to basics i vraća me u same početke moje igračke karijere. Pored Portal-a II sigurno (moj) kandidat za igru godine.

Moj Top 10 bi bio sledeci :

1.Batman Arkham City
2.LA Noire
3.Assassins Creed Revelations
4.Deus Ex Human Revolution
5.Call of Duty Modern Warfare 3
6.Crysis 2
7.Gears of War 3
8.Battlefield 3
9.Dark Souls
10.Skyrim

A sada da i svako mesto objasnim :smiley:

Dakle ovako,prvo mesto je zauzeo Batman jer je definitivno od ovih 10 igara koje sam naveo,za koje verujem da su najbolje iz ove godine,po meni bar najbolja igra,to jest Batman Arkham City je IGRA GODINE za mene.

Na drugom mestu se nasao jos jedan fenomen Rockstara,LA Noire.Oduvek sam zeleo ovakvu igru,gde ima istrazivanja i manje pucanja.Grafika naravno na vrhuncu,kao i sve ostalo.I po meni sigurno da je izasla i za konzole i za PC u novembru bi bila mozda i IGRA GODINE.

Idemo dalje,trece mesto,dugo ocekivani 4 deo price (finalni) o Ezio i Altairu se konacno pojavio,i mogu reci slobodno da je po meni najbolji AC od pocetka serijala.I definitivno sam odusevljen,nadam se da ce 3 izaci sledece godine.

Deus Ex Human Revolution se nasao na 4 mestu,sto po meni definitivno zasluzuje,mozda cak i trece mesto,ali dobro po meni definitivno je bio veliki kandidat za IGRU GODINE,ali nakon Batmana se moje misljenje u potpunosti promenilo.

Jos jedan nastavak Call of Duty-ja,i to Modern Warfare 3,takodje kraj jedne sjajne price.Sta reci Activision jos uvek ne zna za neuspeh.

Na 6 mestu se nalazi Crysis 2,koji je po meni imao jednu od najboljih grafika godine,mada pomalo mutnu.Ali zato je Sp ocarao i defitivno se nasao na godisnjem Top 10-nu.

Jedina Xbox ekxluziva na mom Top 10,i to na 7 mestu,igra je sjajna,i SP i MP,ali par stvari me je razocaralo pa sam je stavio na 7 mesto.

Jos jedna sjajna pucacina godine,i to BF3 (Battlefield 3),se nalazi na 8 mestu,pre svega jer je SP manje vise,dobar,ali dosadan i nema bas neku pricu.Dok MP nazalost nisam imao prilike da probam.

Sada jedan sjajni RPG : Dark Souls.Definitivno sjajna igra,ali i preteska,nazalost nisam imao vremena da je zavrsim,ali se nadam da cu je za praznike dovrsiti.Tek sam na 30 satu :smiley:

I na poslednjem mestu je Skyrim,koji je na VGA 2011 dobio GOTY,koji po meni nikako ne zasluzuje.Odigrao sam igru svega 10h i smorila me,ne znam zasto,ali ne volim te FPS RPG igre.Znam da moze i iz treceg lica da bude kamera,ali tada je tek uzas zivi. xD

Posto sam mislio da pravim neku listu omiljenih igara/igre, znao sam da nesto ovako vec postoji, pa sam zato iskopao ovu temu.
Elem, od kad znam za Devil may Cry, to mi je omiljena igra. Pogodila me je u sweet spot sa svim oni okultnim, sa bad ass protagonistom, atmosferom, ma svime. Ovo sam uvijek uzimao kao cinjenicno stanje, i to nikada nije dovodjeno u pitanje. Aksiom, ako hocete. Ali, nesto mi nije dalo mira.
Sjecam se da sam kupio laptop i prvu stvar koju sam odigrao bio je nezaobilazni CoD 1 i 2. I tako ja odlucim da vidim kakav jos FPS ima da se odigra.
_
google/best FPS games/search_ = i tu su MoH, CoD, i paznju mi privuce jedna slicica koja je ljubicasta kao soba tinejdzerke u najgorem periodu. Kliknem, pise Halo. Pogledam, Xbox exclusive…damn. Medjutim, nakon nekih tri strane pretrazivanja, saznajem da je portovana i na PC. Odmah download i to takvom ‘brzinom’ da je 700 MB bilo zavrseno za citav jedan dan.

E tu krece moja ljubavna prica sa Halo: Combat Evolved. Od samog menija i poznate muzike, vec sam bio kupljen (i dan danas imam na iPod-u Halo theme), bijeg sa Autumn, slijetanje na nepoznati prstenoliki planet, i recenica koja ce mi vjecno ostati urezana u pamcenje:

"They call it…Halo"

Nazalost, djevojka zove da dodjem u Gradisku kod nje, prekidam igru na pola i iz Bg idem u Gradisku, gdje sam narednih 5 dana smorio sve prijatelje, djevojku, sestru, pa cak i prekinuo pijansku pricu da bi im rekao ovu gore recenicu. Prvi put da sam na bus za Bg otisao 30 min ranije, valjda misleci da cu tako doci ranije u Bg. Dosao u 8h ujutru, i odmah nastavio sa igranjem, i sutradan dovrsim igru. Pun utisaka i srecan sam sebi govorim kako sam bio svjedok neceg posebnog. U meniju igre krene opet ona muzika, i ja opet krenem kampanju, nekih 10 min od zavrsetka iste igre. Od tada imam nekih 10 prelazenja pod pojasom.

Kada je objavljen Anniversary, i nakon sto sam je upalio da vidim grafiku, opet ista stvar, zakivanje za ekran i igranje od 3h u komadu. Jednostavno, savrseno iskustvo, ima i veze sa tim sto me vraca u lijep period zivota kada mi sve bilo novo u vezi sa igrama, PC-em, sve je bilo novo iskustvo i odusevljenje, ali i sa tim sto je prokleto dobra igra. Meni najbolja.

PS. Tekst je trebao biti jednostavno objasnjenje da mi je Halo: CE omiljena igra, ali eto, nadahnjuje me tema, vjerovatno ne voli svako da cita duge tekstove sa pokusajima knjizevnog izrazavanja :slight_smile:

1 Like

Ja volim pročitati ovakav text,a malo bih se i umešao u isti, sa rečima da je CE i na mene ostavio silan utisak, tamo negde davno, još na prvom boxu, ali mislim da ga je tada bilo greh igrati na kompu…

Ma cilj je bio da se zna da sam imao djevojku… :slight_smile:
Definitivno je sve jos vise kliknulo kada sam igru odigrao na joypadu, negdje u temi “Sta trenutno igrate” sam pisao o svom odusevljanju kada sam je pokrenuo na kutiji. E sto tada nisam imao xbox i LAN drustvo…

Tek sad videh ovu temu.Evo da pocnem lagano.Da ne bih duzio,protrcacu kroz razne generacije konzola :slight_smile:
Ne mogu da nabrajam najbolje igre a da ne krenem od starog dobrog kineskog terminatora (u narodu zvane Sege).
Neka prica ko sta hoce,to su bili dani.Nebitna je bila grafika,pa ni igra sama,jer sve je bilo zanimljivo.Najvaznije je bila zabava,i druzenje.
Sto se igara tice,definitivno,neko na prosloj strani rece Contra.Kakva igra.Nezaboravna.Imala je duh i smisao.A za dva igraca,dusu dala.Sve sam uglavnom igrao sa burazerom u MP.To su bile stotine i stotine raznih igara (Tom and Jerry,Monsters in my pocket,i jedna fantasticna tenkici :D,dobri stari bomberman…)do sutra mogu da nabrajam.
Onda se preslo na Playstation 1.E tu krece revolucija.Naravno godine provedene uz ISS fudbal,najpre po igraonicama,a onda kuci.A zatim polako i prelazilo se na Single Player (Driver,Syphon Filter,MoH,GTA). Nezaboravni PS1,zaista bese fantasticno doba. Nesrecnim slucajem,u pozaru sam izgubio ljubimca (skoro),i vrlo rado bih ga opet upalio.
Playstation 2,nosio je tonu igara koje ste morali igrati.Lista je ogromna od fudbala,preko novih cuda (hokej,nfl…) do Gta SA,itd.
Po meni,nema lose igre u ovom dobu (Nes,PS1,PS2) svaka je palila na svoj nacin.
E sad da predjem na top igre “savremenog doba”.
Igram ih na kompu i na xbox-u (kutiju sam kupio u septembru 2012).
Igre nemaju nikakav redosled,nego kako se setim.
Battlefield 1942 Ovde je sve pocelo (pocelo je sa CS 1.5 to je neka sasvim druga prica,zabavna da,i uvek je rado igram uz 1.6 ali nije za top listu). Pre svega,1942 sam igrao samo u MP. Toliko dobrih mapa,fantasticna atmosfera jos dok ucitava u igru,prepoznatljiv ratni duh,mnogo vozila i aviona.Sta reci. Dobri stari dzambo dzet,kad prevozite kompanjone,i srusite avion.Ah,dobra stara vremena.Kako je ta igra bila fantasticna to je nesto neverovatno.I sasvim dobru grafiku ima.Uzivao sam igrajuci je.I danas je upalim ponekad,i dalje me odusevljava.
Call of duty 2 Po meni i najbolji CoD.Ko zna koliko puta sam ga presao.Savrsene misije,prava atmosfera iz WWII.Odlicna grafika,i jedna od najboljih igara koju sam ikada igrao.Pravo je uzivanje.A posebno raduje podatak,da su serveri puni dan danas.Sjajno!
**Mafia ** Naravno odnosi se na prvi deo ovog serijala (svidja mi se i drugi,ali nije to to).Ova igra ima dusu,ima veliku mapu,teska je (kolko-tolko) i ima neverovatno dobru pricu i soundtrack. To me je odusevilo.Atmosfera prava krimi-dzimi,jednostavno igra je pun pogodak.U to vreme,bila je na 3 CD-a,sto je znacilo da je velika i dobra.Ova igra je neverovatna,a sam gemplej je bio odlican.
Call of Juarez BB Obozavam Wild west igre,a i filmove,a ova igra je donela sjajnu atmosferu o tome.Uzivao sam igrajuci CoJ,uz po meni prelepu grafiku.Gemplej je perfektan,a posebno mi se svidelo pucanje sa dva pistolja istovremeno.Sjajna igra.I sasvim dobra prica.Steta sto unistise serijal sa Kartelom,ali evo obecavaju da se vracaju staroj slavi.Videcemo.I uz nju bih dodao naravno jednu od najboljih igara ikada **Red Dead Redemption.**Nema sta ni da dodam za tu igru,sve je receno o njoj. :slight_smile:
Limbo,Rayman Origins,Metal Slug Ove tri igre da stavim u jednu kategoriju.Svaka je prica za sebe,ali svaka nosu posebnu dozu zabave+uzivanja+dobrog gejminga.Fantasticne su.Prave igre za ubijanje dosade.ALi kao i svaka igra tog tipa,zadrzi vas bar 4-5 puta vise za kompom-konzolom od ocekivanog :smiley: Posebno mi se svidja prica i grafika kod Rejmena.Fenomenalno.
NFS Underground 1 i 2,Grid Stavih ove tri isto u jednu kategoriju,trkacku.Nemam odredjenog favorita,ali ove tri sam cepao i prelazio iznova i iznova.Fenomenalne igre.NFS U pre svega pravu smisao je imala tada igra.Paklene ulice,budzenje kola,dobra muzika i ilegalne nocne trke.Sjajno! Grid je bila suprotna strana toga.Trkacka igra,sa puno zanimljivog nacina “licenci” i uz lepu grafiku perfektan gemplej.
Sport Najvise vremena provodim uz sportske igre (takav mi je i zivot,vezan je za sport uvek bio,ne profi,ali sa drustvom da).Fudbal.Rekoh vec,ISS to nikada nijedan fudbal nece zameniti.Nijedna FIfa,nijedan pes.Sve ovo danas je marketing i ispiranje mozga.Uzivanje je proslo.Dodao bih NBA 2k serijal,zaista rade fantastican posao i dobar ambijent.

Eto,to bi bilo to.Ove igre posebno pamtim.Naravno,ja bar za sebe znam,nemam favorita.Volim igre,uzivam,i svaka igra ima svoj smek.Ne mogu da kazem da volim FPS vise od sporta,nezgodno je poredjenje,tesko je porediti.Previse igara sam odigrao,a tona njih me je dugo drzala vezana za sebe.Fali tu jos mnogo favorita poput Far Cry-a,Red Alerta,CS 1.6,AC-a,Prince of Persia…Danima mozemo da pisemo o najboljim igrama.
Pozdrav,i izvinjavam se na duzini posta,ali verujte ovo je najkrace sto sam mogao da napisem :slight_smile:

Ma sta mi naprica…
COD: MW3, BO2, WORLD AT WAR
Dobre stare pucacine koje su od kad su krenule da se prave volim ih,klasika se nastavila na bo2…Mada se ja dosta lozim na FPS :smiley:

Tomb Raider serijal… Ali kada sam prvi put igrao TR 2…nesto posebno…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Civilization… prvi originalni na 386-ici, i jos nisam imao ni vga grafiku nego na ega (16 boja). To je prva igra koje me je naucila da postoji nesto vise u gamingu od klasicnih arcade/console naslova sa onim pres start i score sistemom igranja. Na prvi pogled vidim samo ikonicu settlera i mapu i nemam pojma sta dalje. Da bi posle nekog vremena provodio noci i noci dok na kraju nisam poslao brod za alpha centauri. Nijedna igra me nikad nije toliko uvukla i delovala toliko slojevito i detaljno. Slicno mi je bilo kasnije kad sam imao jaci komp sa Duke Nukemom 3D. Iako potpuno drugaciji fazon, mnostvo detalja koji ga cine slojevitijim od tadasnjih fps-ova. Generalno volim igre koje imaju mnogo detalja i stvarcica koje mozes da cackas i koje se ne pruzaju na tacni odmah. Trenutno najvise uzivam uz Sleeping Dogs, a osecam da ce tako biti i sa jos 2 igre koje sam preskocio zbog nedostatka vremena a to su Just Cause 2 i Deus Ex HR… u zadnje vreme se lozim na skver eniks :smiley:

Mafia 2 i Gta 4 - uvijek sam bio ljubitelj igara na ovaj fazon.Sjecam se kad sam igrao davno GTA 2 kod nekog lika sto mi je radio grijanje u kuci i odatle je sve pocelo.Zatim kad mi je tetak poslao Ps2 i Gta Vice City pa onda San Andreas ubijao sam se.A kod 4 mi se svidja bas dosta kako je prica odradjena onako dolazis u novu drzavu u potrazi za boljim zivotom.Juris Americki san B| spasavas rodjaka,rokas albance,prica na Srpskom i tako :smiley:
Sto se tice Mafie presao sam je na pc.I doslo mi je da placem kad sam je presao zbog onog mrtvog zavrsetka :S sta je bilo sa Joea.

Samo me interesuje otkad pricas na srpskom ?? to je ruski…

GTA 4 - Niko talking Serbian Niko prica Srpski - YouTube , [url=http://www.youtube.com/watch?v=iAfIDv0remU]Niko serbian quotes - YouTube , [url=http://www.youtube.com/watch?v=YP7nmsBGaUc]GTA IV - NIKO’S INSULTS (QUOTES) (ENGLISH/RUSSIAN/SERBIAN) - YouTube - ako je ovo ruski …

  1. Silent Hill serijal - Obožavam horore i svaki dio ovog serijala moram odigrati bez obzira na kvalitetu. Bilo je uspona i padova ali i dalje obožavam svaki dio pa tako i Downpour koji mi je prilično dobar mada je najbolji Silent Hill 2.

  2. Manhunt 1 i 2 - prilično dobra atmosfera i igrivost sa stealth elementima. Šteta što na ovoj generaciji ne izađe bar još jedan dio.

  3. Ninja Gaiden 1 i 2 - drugi dio sam odigrao bar pet puta i zbog nje sam i kupio xbox (oba xboxa). Borbe koje nikad ne dosade. Ninja tematika koju obožavam. Šteta što upropastiše treći dio koji je totalno jadan.

  4. God of War serijal. Sve mi je dobro, priča, borbe, dizajn nivoa, Kratos…

  5. GTA IV - fenomenalna igra, odlična priča, humor, cinizam, kritika društva, Amerike, Nico kao glavni lik, prejaki sporedni likovi…

Ima naravno još igara ali ove su mi prve pale na pamet.

1 Like

Rezident 2. Nije tada bilo neta. “Sony klub” ae da iznajmimo konzolu…Sta cemo od igara,kaže gazda “Imate ovaj rezident 2,kažu da je dobra igra…”. Jedna memorijska na 6 konzola. “Daj taj rezident i iss,bez memorijske”. Sta reci dalje? Kada sam provalio kako se uopste krecem i pucam,bio sam zvezda veceri. Ostalo je istorija…
A sada “rezident VR”! wow… Mada ce vr na zalost propasti,al to je vec tema za drugi topic…

Red Dead Redemption 1
Fenomenalan gameplay,prica,likovi u njoj i sve u ovoj igri mi je extra!!!
Max Payne III
Jos jedan naslov iz treceg lica koji obozavam.Dobra prica,zanimljivi likovi,dobar gameplay i svakako zanimljiv prikaz Brazila I njihove svakodnevnice.
State Of Decoy
Jedan od retkih naslova sa zombijima koji me nije smorio I koji me naterao da duze vreme igram samo ovu igru!
The Cave
Veoma zanimljiva igra, na momente decija ali zahteva veoma dosta paznje i razmisljanja!

A jel postoji i Red Dead Redemption 2?

Izlazi sledece godine pa napisah zato 1!

Pitanje da li ce izaci prequel,sequel,dlc ili pravi nastavak…Da li ce uopste izaći bilo šta. Al ok,shvatam poentu…