Nintendo Switch

Tesko da ces naci takve informacije pa da mozemo da ih uporedimo, ali ce sigurno objaviti koliko ljudi, tj koliko procenata koristi online pretplatu. Koliko ljudi koristi PS4 Plus pretplatu? Bas me zanima koji je procenat na 80 miliona konzola. Ja cenim da ce 50% vlasnika Switcha koristiti Nintendo online uslugu.

Switch je najbolja konzola. Ps i xone je sranje.
Jel sad okay?

1 Like

Za pocetak, podaci koje sam nasao:

CoD ww2: ukupan broj unique online players (psn) 15 miliona
Splatoon 2: ukupan broj prodatih kopija (ne mogu da nadjem broj online igraca, ali s obzirom da je u pitanju online only igra, koristicu broj prodatih kopija): 6,76 miliona

U obzir sam uzeo samo ove dve igre. Mislim da zbog svoje popularnosti daju pristojnu sliku realnog stanja. Cak vise idu na ruku Nintendu. Odnos je nesto manji od 3:1 u korist psn.

Nintendo ce morati da ponudi mnogo vise, da bi ubedio ljude da daju pare za njihovu pretplatu.

Druze ali kad ti iznesem podatke prodaje u jednom mececu ti kazes ne moze da se poredi jer nisu vremenski isto na tzistu. Sad ovo uporedjujes iako je Swith vlasnika 4x manje i konzola je tek 1,5 godina na trzistu. To sad pretvori u procente ako mislis da dobijes neki priblizno realan odnos :thinking:

Da. Ti iznos podatke o prodaji. Poredi prodaju u 1. mesecu prodaje, ili 5. mesecu prodaje, a ne u 1. mesecu prodaje jedne, a 5. mesecu prodaje druge konzole. Statisticki neces dobiti realan prikaz.

Ja sam uporedio igru koja je izasla u julu 2017. (Splatoon 2) sa igrom koja je izasla u novembru 2017. (CoD ww2). Obe igre su AAA naslovi. Obe igre su sistem sellers (zbog njih se kupuju konzole). Obe igre imaju solidan nivo pro i casual fanova. Na svojim sistemima su u vrhu popularnosti.

Daju ti mnogo bolji presek realne situacije nego samo prodaja sistema.

Stim sto je odnos potencijalnih kupaca 4 prema 1. Splatoon 2 se procentualno mnogo bolje prodao jer ga poseduje 30 procenata vlasnika Switch konzole.

Kao sto rekoh, moja racunica ide na ruku Nintendu. I dalje ima tri puta manje online korisnika od Sonija. Da bi privukli to kolicinu ljudi, morace da pruze mnogo vise. Kao sto @padawan rece, ostali su u srednjem veku.

Inace, Splatoon 2 prodat u 6,7m primeraka (zakljucno sa julom 2018.). 6,7 x 3 = 20.1. Ima 20 miliona korisnika Switch-a?

Trenutno 20 miliona prodatih Switcheva.

Sto se tice pretplate treba gledati procente jer ne moze da bude 30 miliona pretplatnika ako se konzola prodala u 20 miliona, logicno…

Tebra ne trudi se vise…

Lik vas ubjeđuje pola godine da je u 21. vijeku kubura najbolje vatreno oružje i vi ga stavljate sa sobom u ravan i diskutujete s njim kao da uopšte postoji neko zajedničko stojište, neki common ground na kome može da se gradi bilo kakva normalna priča.

Hej, jebeni Switch i jebeni Splatoon, mislim dajte izignorišite ovo trolovanje davno je prestalo da bude smiješno ako je ikad i bilo.

6 Likes

Ignorisi ti ovu temu ako nemas nista pametno da kazes. Nikog ja ne ubedjujem sta je bolje jer je sve dobro na neki svoj nacin.

Ako ti smeta Switch i Splatoon zaobidji thread, ne vidim da te bilo ko tera da ulazis ovde :thinking:

Kontam da je oblačić neki klinac, kome je tetka iz švabije kupila swich umesto sonija i sad ga hejtuje, dok teta ne dodje sledeći put sa pravom konzolom :joy:

3 Likes

Lik koristi par nikova po forumima, dragomix, vetar… I svuda troluje ovako. I završi tako što buđe ignorisan, pa promeni nik.

Najbolje je kad krene sam sa sobom da razgovara :smiley:

bla bla bla

Cekaj, za Vetra je rekao da je druga dimenzija forumasa. Nadam se da to nije samo fensi naziv za alter ego :smiley:

Salu na stranu, nek nam je ziv i zdrav i dugo da voli i brani Nintendo, bez takvih stvari dosadno je. Moram da priznam da se i dalje divim stoicizmu sa kojim podnosi napade na forumu. Iz toga se vidi da je privatno verovatno neka dusa od coveka. :slight_smile:

2 Likes

Ovde sam prestao da citam ovih novih 68 postova :smiley:

5 Likes

Jos malo i krece Nintendo online pretplata :slightly_smiling_face:

Jedva cekam da zaigram online NES igre

21126049_10212043360390824_4319632940993609728_n

1 Like

Pretplata za manje od 5 eura :smiley:

Pa ovo sad ispada mnogo bolje nego sto sam mislio :slight_smile:

Kapiram da ce sad hejteri reci kako je i 5 eura puno :joy:

2 Likes
1 Like