Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

Znam da podrzava ali necu dodatne skalamerije oko njega, vec imam 500+ 500.
Hocu da stavim 2tb, napunim ga i uzivam u njegovom minimalistickom slim konceptu. :slight_smile:

2 Likes

Steta sto nema i Heavy Rain. Dobar potez da se zainteresuju ljudi za Detroit.

1 Like

Btw. Nije mi jasno ovo:

Pa sta nisu izbacili PS3 i Vita igre iz ponude?

Znaju macori sta rade :slight_smile: . Yup bilo bi dobro da su stavili i jednu i drugu igru u paketu, bas sam imao u planu ih uzeti…

Zato sto uz preorder Detroit-a dobijamo Havy Rain remaster free,cinimi se da sam to negdf procitao…

1 Like

Ne znam gde ovo da napišem reko aj ovde, uzeo sam nosioca Hob neke smesne pare ni crvena, pleja je guest, vec tri puta mi se katanac pojavljuje, znaci to je ono change to another console, jednom moze da se desi, ali 3 puta tesko… Danas sam promenuo šifru tako da dovidjenja…Pamet u glavu kome dajete naloge…

1 Like

Pleja je imao obicaj da pozajmljuje naloge ljudima. Posto je ok i korektan lik u tom smislu, ne verujem da nije napomenio da je u pitanju guest nalog, pa da je neko slucajno aktivirao nosioca, ali on ne moze da garantuje kako ce se druga osoba ponasati - kada nekome pozajmis podatke svasta moze da se desi jer se nosilac sada jako lako aktivira. I javi pleji sifru koju si promenio.

Nisam bas siguran takodje, da to nije neka Sonyjeva zastita u slucaju da se nalog aktivira na mnogo konzola - kako si resavao taj katanac, da li si morao svaki put da ponovo aktivitas nalog kao nosioca, ili si isao na opciju da restorujes licence? To se meni cesto desava sa guest nalozima. Ne verujem da ih je neko koristio zajedno sa mnom jer bi me izlogovao iz igre. Moguce da i PSN brljavi nesto, da ne zaboravimo i tu opciju…

Pa pozajmljujem i ja igre, al znam kome sam dao, pitao ga organizator šera, kaže kao dao je nekom nema pojma ni kome… E pa tako ne može…

Meni se to stalno desava sa guest nalozima, a nekada zna i sa nosiocima. Restartujem konzolu i bude sve ok… I to sa nekom igrom koja je u mom i drugarovom vlasnistvu…

Da, nije bas jasno kako se pojavljuju ti katanci.

Ma drugo je to, to ima veze s licencom ponekad, isto i guest… Ali ovo je aktivirano na drugoj konzoli namerno, znaci odem na nalog/ settings/ activate i kaze mi nalog je aktivan na drugoj konzoli, hoceš da aktiviraš na ovoj…
I tako 3 puta, ajde jednom…Pitam organizatora ko je guest kaze pleja, jos on pita ga sta se desava, ovaj mu kaže to sam ja dao pitaj boga kome, ne moze se seti…Ovo mi 4 nalog u zadnjih par meseci, pa to počelo jako da me nervira…Možeš da daješ nalog, ali kad ga deliš sa nekim, onda imaš valjda i neku odgovornost…

2 Likes

Evo ja kao organizator tog share-a da se javim. Ukratko to stoji da ja kao prvi nosilac sam nalog prodao stevi. Skoro me prvi put kontaktirao u vezi zakljucavanja naloga ali smo to resili da ajde mozda je bilo slucajno isto kao i drugi put ali evo opet se ponavlja treci put i mislim da nije u opste u redu da se to dogadja jer kao sto je i pleja dao novac za to i steva je.

Kao resenje toga ovog puta je bila normalno zamena sifre ali sam kontaktirao i pleju da vidim sta on ima da kaze na to. Njegove recu su bile to sto je steva napisao gore da nije nalog dugo koristio da ga je pozajmio ali ne zna kome. To sam i preneo stevi. Ja ne mogu da izigravam policajca ko je sta je kako je itd itd sto se tice objasnjenja i stevi i pleji sam rekao da u to objasnjenje i mogu i ne moraju da poveruju to je licno na osobi. Isto tako mogu i ja da poverujem i ne moram ali stvarno ima naznake da je pleja pozajmljivao nalog i to je ok do odredjenog novoa ali moze biti da je njegov propust bio to da je propustio da kaze da je nalog guest ili taj kome je nalog pozajmljen hteo da ima nosioca na bezobrazluk sto u opste ne podrzavam. Znaci treba ograniciti tu pozajmicu samo na bliske ljude, a ne podatke naloga okaciti na sred Terazija pa ko prvi dohvati.

Takodje jos jedna veoma vazna stvar da rascistimo za one koji su pleju preneli odredjene informacije, citiram pleju sa viber-a (ne odnosi se lose na pleju nego na one koji prenose informacije): “Drug, cujem da me pominjes u negativnom kontekstu u vezi hob naloga, iako sam ti lepo objasnio sta je bilo i da jednostavno ne znam kod koga je nalog. Cemu to?” Ja vas molim da sledeci put coveku preneste potpune informacije ko je sta rekao, a ne da mene on napada i ako ne forumu o ovom slucaju prvi put pisem. Znaci prema ovome ispada da sam ga napadao ovde za to i ako nista rekao nisam pa posle ja treba sa njim da se objasnjam sta je ko rekao itd itd. Pleja je obavesten da cu se oglasiti ovde tako da ovo ne morate da mu prenosite, ali ako vec hocete nekao to molim vas bude od A do Š kao sto ovde pise.

Znaci sumiranje svega: Nosilac: Stevvva, Guest: pleja // Nove podatke naloga imaju obojica jer ja nemam pravo da nekom ukidam ono sto je lepo i posteno platio, ali isto tako sam pleji rekao preko vibera da ga molim da nalog vise ne deli sakom i kapom, i ako ga vec pozajmljuje nekom da OBAVEZNO vodi evidenciju gde je i kod koga nalog sa sve propratnim informacijama o kojoj vrsti naloga se radi i sta sve sme da se radi sa istim. Ja toliko vremena provodim na poslu da stvarno nemam vremena da malo malo menjam podatke itd itd. Sto znaci sledeci ko napravi neki problem za koji je direktno on kriv (menjanje passworda, podataka, zakljucavanje naloga za drugu strano) moracu da tu istu stranu iskljucim iz daljeg share-a te igre.

1 Like

Sve si u pravu ali samo bez nervoze jer za tim nema potrebe. Kao organizator resetujes sifru, posaljes nov password na obe strane i resen problem. Nemoguce je ispratiti taj lanac pozajmljivanja, prodaje i prolaska naloga kroz 1000 ruku, ali vazno je da share organizatori uvek budu poznati, dostupni i da intervenisu promenom sifre kada neko zloupotrebi gamesharing pravila.

Hm, Sony deluje prilicno ocajno da zastiti PS4. Nadam se samo da nece na neki nacin restriktovati gamesharing kakav danas koristimo.

DceD2XkV0AA_NEf

5 Likes

Lepa konzola nema sta, svidja mi se, ali kontroler mi je bas meh…

Ćuti, bar jedna Limited edition konzola da ekstra izgleda… A kontroler nema veze :smiley:

1 Like

Jos da nisam araknofob… :confused:

1 Like

hahahaahahah… pa kako ces da igras igru? :smiley: