Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3


Sprema se

1 Like

Momci jel ima potrebe prvo igrati GOW 3 pa GOW 4 ili ne?

Volim h&s :grinning: možda i omiljeni žanr. Gledaću da obrnem onda 3 prvo. Hvala u svakom slučaju

Steta sto je h&s zanr u krizi , iskreno meni bas fali igara tog tipa , pa danas osim DMC prakticno i nema nekih pravih AAA h&s naslova.

Na žalost nemam ni gde niti imam vremena. I za ove dve igre je pitanje da li ću uspeti da završim (gow4 sigurno hoću)
H&S definitivno nije u usponu ali imam utisak da će opet za par godina živnuti kada svima presednu open world igre😀

1 Like

Imas Darksiders 3. :slight_smile:

Novi god of war mozes odmah da krenes, storywise. Trojka krece 3 sekunde posle kraja dvojke i greota je ne odigrati prva dva dela prvo. Imas na PSNow.

Moja preporuka ti je da odigras novi, pa kad nadjes vremena odigraj prva tri i na kraju Ascension.

3 Likes

Mozda bolje da odigra bar trojku prvo jer ipak ima povezanosti u jednom delu igre u cetvrtom delu. Deo kad Kratos ide nazad i uzima Blades of chaos, to je bas epic momenat. Greota da ne dozivi to kako valja.

E probao sam Darksiders 2 ( dok sam imao PS+ i dok je bio deo PS+ ponude) i probao sam igru mozda 20 minuta i batalio.
Inace bas tad sam bio odigrao GoW 3 Remastered (koji mi je bio igra za cistu 10-ku) i nakon toga kad sam upalio Darksiders 2 , ono kao da sam pokrenuo PS2 igru, bas veliki korak unazad, takodje mi je bio bezveze jer se i tu forsira taj “open world” koji je prazan, monoton i skroz bezveze odradjen, tako da izgleda da jedino preostaje DMC.
Bilo bi super kad bi bilo makar jos koji remaster starijih nastavaka GoW-a.

Recimo na prosloj generaciji Castlevania LoS mi je bila fenomenalna igra.

Mozda odigram Hellblade ali nije ni to bas h&s igra.

Probaj guacamale, ako nisi igrao, jeste da je 2d, ali mehanika udaranja je jako dobra…
Još ako voliš i platformisanje, tu tek zna da bude čupavo, posebno ovaj drugi deo…

Stvar je u tome da si igru probao a nisi odigrao. Kad odigras onda ces promeniti misljenje

1 Like

:clap:

1 Like

Normalno , ipak su “narrative based” igre i SP igre srz gejminga i ono sto najvise zanima igrace i na kraju krajeva ono sto se najvise prodaje i donosi najveci prihod , mislim MP i online igre su ok kao neka dodatna opcija ali one nikako ne mogu da zamene klasicne narativne SP igre.

Bogu hvala…

Ovo ne da nisi u pravu nego je totalna nebuloza. A govorim ti ja koji sam u zivotu odigrao multiplayer partija toliko da se moze nabrojati na prste jedne ruke( ne racunam fifu i voznje).

Fortnite je prosli mesec zaradio vise nego god of war 4 od 20 aprila prosle godine

3 Likes

Tacno, nisam neki fan MP igara i ne igram nista MP osim Fife ali MP igre zaradjuju ogroman novac pogotovo ako su u trendu, pogledajte Fortnite koliko su samo zaradili od izlaska igre…

Mnogo se više novca zaradi na MP nego na SP igrama, ne zbog prodaje te igre, nego zbog drugih stvari na koje ljudi troše novac unutar te same igre.
Recimo Fifa 90% zarađenog novca uzima od onih što kupuju fifa poinste za 500€ pa i više kako bi napravili tim.
Zato se sad i prave SP igre koje imaju MP deo, kao što je RDR2 recimo, i ti kad pređeš igru on te tera da idalje ostaneš u igri i potrošiš još koji $, kao i što te tera da ne prodaješ nekome svoju igru da bi što više ljudi kupilo istu.

Pa istina da MP donosi jako puno novca (doduse ne samo na konzolama) ali realno te igre nisu “system seller-i” , niko ne kupuje konzolu zbog Fortnite-a, Apex-a i slicnih igara vec ponajvise zbog igara kao sto su Uncharted, GoW, Spider-Man, Horizon Zero Dawn, GTA, Witcher, Assassin’s Creed, Mass Effect, Batman…itd i upravo te SP i narativne igre su ono sto najvise prodaje konzole.

2 Likes

Za to se slažem :relaxed:

Ali u prethodnom postu si napisao kako donose najveci prihod na sta sam ti ja dao argument da verovatno nije tako gde si ti obrazlozio da sp igre povecavaju prodaju konzola. Nesto tu ne stima :joy: