Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Jel moze link za to od 40 dolara,hvala na odgovorima

Ja sam uzeo na Amazon-u za 49$ , tamo kupujem sve za US PSN. Naj jednostavniji su mi posto suradjuju sa Sony-jem, pa nakon kupovine samo ukucas svoje podatke US profila i automatski ti se prebaci na profil clanstvo ili nadoplata $ koje kupujes.

Video sam na Twitteru da je imao deal jutros, nisam preterano obraćao pažnju, videću ako mogu da ga iskopam. Pogledaj sajtove poput cdkeys, g2a i slične.

Drugari, molim vas za pomoć/razjašnjenje. Naime, jedan je moj kolega sa svojim bratom uzeo dve ps4 konzole, po jednu za svaku porodicu. Povezali se, odradili onaj sharing (jedan je primary kod drugog i obrnuto), ali naizgled igre u vlasništvu jednog brata nisu dostupne i drugom u library-ju aka ready to download sekciji, već jedan brat mora ući na acc drugog brata, skinuti igru i tek posle joj može pristupiti sa svog account-a.

Ovo gore izgleda zamršeno, pa evo i pojednostavljene verzije, barem ću probati da pojednostavim.
Brat A ima konzolu više meseci sa više igara (3 Uncharted igre, Drive club, Rayman Origins, itd.)
Brat B uzeo konzolu sa Fifa 16 i Uncharted 4 igrom.
Odradili sharing.
Brat A ne vidi željenu igru (UE4) u svom library odeljku dok ne uđe i ne skine igru preko account-a Brata B. Tek nakon toga on vidi tu igru i preko svog account-a i može je igrati bez problema.

E sad, pošto na XBOne-u to nije tako, već se igra kupljena odmah pojavljuje u “ready to install” sekciji, opet molim za pojašnjenje. Jel nešto pogrešno rade ovi likovi ili je to tako za PS konzole?
Unapred zahvalan.

Sve dobro rade, sharing jednostavno drugacije funkcionise nego na XO. Da bi skinuo igru sa naloga moras prvo da se ulogujes na taj nalog, ne pojavljuje se automatski u biblioteci deljenog naloga.

1 Like

Živ bio i hvala na brzom odgovoru. Radi se o srednjovečnom noob-u pa ume da smara, juče kako mi je panično pisao putem Viber-a ispade da su im obojici konzole izgorele :laughing:

Sve ok, svi smo nekada bili novi u tome… :slight_smile:

Sony je izgleda trajno snizio cene za par svojih igara na US PSN:

Bloodborne - (was $39.99)
DriveClub - (was $39.99)
The Last of Us Remastered - (was $49.99)
Until Dawn - (was $39.99)

Te četri igre su sad po 20$, bez nekog datuma kad se završavaju ta sniženja.

1 Like

Sve ih vec imam :sob:

Until Dawn jos nisam ni pokrenuo. :sob::sob:

I Driveclub?

Znao sam da ce neko da me prozove za Driveclub… :smiley: :smiley:

Nemam ga, naravno, nego je post bio elegantniji bez objasnjavanja detalja. Eto o cemu ja brinem. Ko haiku da pisem. :rolling_eyes:

Tehnicki imas besplatnu verziju za Plus, tako da i nije neistina. :wink:

Dostupni od 11-og jula

Dobri ljudi, opet ja…
Kolega uzeo PS+ pretplatu, ja kontao da može da je deli sa bratom kao na xbox one-u, kako bi igrali zajedno MP, ali mi on javlja da njegov brat nikako ne može da pristupi multiplayer-u, tj. kao da nema PS+.
Da li neko ima neku ideju u čemu je problem? Listah malo po internetu, nailazim na različite rezultate, od toga da bi sve trebalo da bude u redu, tj. da bi i jedan i drugi trebali da imaju PS+, do toga da je izgleda PS+ vezan za samo jedan korisnički račun, te samo jedan može biti aktivan aka online u dato vreme.

Izvinjavam se na smaranju.

Tokom pisanja ove poruke mi sledeće pade na pamet. Možda taj njegov brat treba samo da uđe i izađe iz korisničkog računa na kojem se nalazi PS+, kako bi se isti prebacio i njemu. Zvuči glupo ali zaista ne znam šta je ovde problem.

Ma sve su to oni vec odradili. Lik posle toga kupio ps+ i kao neće. Najveći je idiot tu moja malenkost, bacio sam se dobrovoljno u vatru, mislio da znam, a on ko mnogi drugi - čim nešto malo ne štima to je kraj sveta. Našao sam danas video gde kao mora da se odradi ponovno preuzimanje ovih licenci

Ako mu to ne upali, onda zaista ne mogu da mu pomognem. Hvala tebi druže, živ bio

Ma ne brini PS Plus se moze sharovati, tacnije obojca mogu igrati online, tako da ti nisi nista zaje_o. Na dosta mesta(najvise ovde) sam procitao od clanova da skupa uzmu i dele ps plus. Da znam drage volje bi ti odgovorio di grese, ali nikada nisam uzimao ps plus sa nekim.

Kupio si plus na nalogu A taj nalog aktiviraj kao primarni na prvoj konzoli(nakon toga korisnik na kome je taj nalog primarni ima plus na svim nalozima i vise ne ulazi na njega samo kad kupi ps plus besplatne igre) i koristi blagodeti multiplejera na svim drugim nalozima.Na drugoj konzoli uneses podatke od naloga A(ne mozes aktivirati kao primarni) i samo na njemu imas plus(sto znaci da samo njega korisis za multi).Mogu da budu obe konzole online u isto vreme samo sto konzola na kome je primarni nalog koristi multi sa svih drugih naloga(ne sme ulaziti na onaj sa plusom), a druga iskljucivo sa ovim A nalogom i samo na njemu…

Provereno, vec sam posumnjao da mozda nisu nesto menjali, sada sam probao na svojoj konzoli na drugom racunu koji je takodjer primaran pokrenuti BO3 MP i igrao sam bez problema, ugasio sam igru isao u glavni racun di je Plus i deaktivirao(znaci vise nije primaran) i probao ponovo pokrenuti MP na drugom racunu i nije hteo. Neka proveri da li mu glavni racun di je kupljen Plus postavljen kao primaran. To moze videti pod Settings - PSN Management - Activate as Your Primary PS4.

1 Like

Cek, sa kojim ti to regionima radis? Uplatis ps plus na recimo britanski account, a potom ga pokrenes (ps plus) na US account? Moze li to uopste?

Moze, na svim account-ovima koji su ti na toj konzoli mozes koristiti MP, bitno da jedan account ima Plus,pretplatu, nije bitno pod kojim su zemnjama ostali account-i.
Evo bas to sam i probao sada :slight_smile: , imam plus na US PSN i sada sam probao igrati na UK PSN i sljaka(ovo sto sam gore napisao)

1 Like