Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Na ps store UK pise u opisu igre “if you are a ps plus member, you can download this exclusive item and keep it forever”. Da li to znaci da ce raditi kada istekne ps plus pretplata?

Zasto ne uzmes ps+ i uzmes tu osnovnu verziju, i kasnije dokupis tu nadogradu do full igre?

Ja sam prvobitno planirao da uzmem standardnu full igru od 20$, ali sada kada imam ps+ razmisljam da li da uzmem ovaj exclusive bundle koji obuhvata i season pass a kosta isto 20$. Problem je jedino sto nisam siguran da li ta verzija moze da se igra kada istekne ps+, a kzgleda da nece moci.

Ona ps+ free verzija vise ne postoji ako si na to mislio, tj sada nije free vec je oko 7$, a nudi bas malo sadrzaja. To mi nije u planu, odlucio sam da uzmem full igru, sada eto samo pokusavam da otkrijem u cemu je stvar sa ovom exclusive edicijom.

Nista, jzecu vjerovatno standardnu full igru, pa uvijekpostoji mogucnost da naknadno uzmem i season pass ako to uopste budem htio. Nego eto, ako mogu da ustedim 14$, sto da ne.

EDIT: ne da mi store da kupim osnovnu verziju, pise mi da imam ps plus i da sada mogu samo ovaj bundle da kupim. Wtf? Izgleda da cu morati da popijem metak pa sta bude.

Koju bi igricu mogao da uzmez za do 12 godina?Izvinite ako smaram,ali veoma je tesko naci tako nesto.

Call of Duty je popularan u tom uzrastu.

Sta ja znam… Lego igre, Knack… Ima ih dosta, nije bas toliko tesko.

Kupio sam ovaj exclusive bundle, driveclub plus season pass. Ono sto za sada mogu da potvrdim je da jeste full igra u pitanju a ne ona osakacena verzija. To zapravo i jeste bilo pitanje, vidio sam da su se neki zalili da bi im posle kupovine pisalo kao da li zele da plate jos 14 dolara da bi upgradeovali na full verziju.

Sve ok za sada, svidja mi se Driveclub mada moram odigrati jos par eventa da bih mogao da sumiram utiske. Podsjeca malo na Forza Horizon ali je vise arkada nego sto je sim.

E jel probao neko onaj servis za strimovanje igara na ps4, ps now?
Jel dostupno to kod nas u srbistanu ,imam uk acc.
Kakav internet je potreban za to,jel pucaju trofeji redovno?

Ima bash pozamashna kolekcija igara za ps3,non stop ubacuju nove igre,josh nekako milina sve to igrati sa ds4 :relaxed:
Imam ps3 ali nekako sad bljutavo kad uzmem taj plasticni ds3 kontroler,izleda ga vishe nikad necu paliti,a bezveze da ga utopim za 100-120e…

Ja sam ga koristio nedelju dana, onaj Free trial što nude, i radilo je solidno, bolje nego što sam očekivao. E sad, internet je definitivno faktor u radu, i to više nego što sam očekivao. Kažu da ti treba minimum 5mbs, ali to nije tačno, treba više. Probao sam na tri lokacije, sa tri provajdera i tri različite brzine.

  • Na Telekomovom Box paketu od 10/1 nije htelo ni da pokrene Now. Tek kad sam ugasio iptv je htelo, ali je užasno radilo.

  • Probao sam kod brata preko Kopernicus kablovske i interneta od 15/2, i radilo je, ali je bilo popriličnog laga.

  • I na kraju, u stanu gde imam SBB internet 50/3 i radi sa minimalnim lagom. Igrao sam Ratchet And Clank u split screenu bez problema i sa stabilnim frameratom. Kao i BlazBlue Online i solidno je radilo. Doduše, mislim da je to bilo pre onog sbb povećanja brzina, tako da bi trebalo da sad radi solidno.

E sad, to je bilo još onda kad je Now izašao, sad je valjda još bolje. Ali, konzola bolje da ti je povezana preko kabla, ne preko wifi.

Na PS3 i Viti možeš da uradiš test da ti kaže kako bi kod tebe radio Now, verovatno ima tako nešto i na PS4.

I da, još par stvari:

  • Ako igraš igru koju si ranije igrao na konzoli, saveovi neće da ti rade. Ako si recimo igrao Uncharted 2 na PS3, pa ga pokreneš na Now, krećeš igru iz početka, bez ikakvog Savea. Neki kažu da se može koristiti Cloud od Plusa, ali nisam probao.
  • Ako te interesuju trofeji, a znajući tebe, interesuju te :slight_smile: Nabavi Now na glavnom profilu. Samo taj profil ga može koristiti i otključavati trofeje.
  • US Now ima oko 150 više igara u odnosu na UK/EU jer je ranije počeo, ali ih sustižemo polako. Kad sam gledao pre tri meseca je bilo ukupno 170 igara, sad je mislim 310 ili tako nešto. Glavna stvar koja fali jesu JRPG koji su dostupni na US, poput Disgaea, Trails Of Cold Steel i još par drugih.

Ako ti je problem da igraš na PS3 samo zbog kontrolera, zašto ne koristiš DS4? Koliko se sećam, to je Sony još odavno omogućio? Na kraju krajeva, tu je Vita :smiley:

Na Now sam probao BlazBlue Calamity Trigger, Continuum Shift, Continuum Shift Extend valjda, Ratchet And Clank Into The Nexus, Ratchet And Clank Q Force, Siren Blood Curse, Bound By Flames, The Walking Dead, ICO i još par sitnih igara. Sve su radile u rasponu od solidno do fenomenalno.

Ako imaš neko pitanje, probaću da ti odgovorim :slight_smile:

3 Likes

Au svaka cast na odgovoru…To je to,imam telekom internet 10 Mbps ,za sad je izgleda samo to problem mada za nekih mesec dana treba da predjem na sbb 50 Mbps…Tako da onda moram uzeti…

Tako bi ti savetovao, mada, ako si nestrpljiv i ako te interesuje, mogao bi da uradiš taj njihov test i da vidiš da li bi ti radilo, pa ako radi da iskoristiš Trial od nedelju dana koji svi imaju, i vidiš kako šta funkcioniše, odigraš koju igru.

Po meni je to baš solidan servis, samo čekam da stignu igre poput Cold Steel, pa da uplatim mesec dana i samo da igram igre sa tog servisa. Već sad imaju solidnu kolekciju, mislim da imaju većina Ratchet And Clank igara, Sly Cooper igre, ICO, Shadow Of The Colossus, BlazBlue igre, Spec Ops, mislim da imaju i sve Bioshock igre, Batman, itd.

Jedino je cena mana ovog servisa u UK je 13 GBP za jedan mesec. U jednu ruku, toliko obično dam za jednu igru na Viti dva-tri mesec nakon izlaska kad bude na akciji, a ovde ima stotine igara, a u drugu, treba se uklopiti da se igraju tolike igre :smiley:

I da, zaboravih, imaju neke igre koje nisu deo subscription modela, već koje bi morale da se pojedinačno iznajme.

1 Like

[quote=“Stevvva, post:1058, topic:9276, full:true”]
To je to,imam telekom internet 10 Mbps ,za sad je izgleda samo to problem mada za nekih mesec dana treba da predjem na sbb 50 Mbps…Tako da onda moram uzeti…
[/quote]Kao sto ti je rekao @daemonkiller92 napravi test, nista te ne kosta. Kada ides da uzmes pretplatu, pre nego se pretplatis odmah pored imas opciju za proveru internet konekcije. Takodjer US Now ti je bolji posto ima 450 igara u ponudi.

EDIT:
Inace ja imam 50/10 internet i nakon testiranja konekcija mi je na full - zeleni se :slight_smile: .

1 Like

Isto tako treba i za Plus Trial. Verovatno da bi sprečili ljude da muvaju oko korišćenja Trial opcije po par puta.

1 Like

Ovo ne bi trebalo da se odrazi na gamesharing?

Mislim da ce ovo da utice samo na ove kradene naloge. A gameshare je legalna stvar koliko ja znam, nema razloga da to blokiraju.

Ali mislim da ce itekako otezati gameshare, npr. kada kupis nalog od nekoga ti ne dobijes email podatke itd itd. a tokom verifikacije ce ti to sve traziti. Barem za ove igre koje su do sada ljudi kupili.

To da, definitivno ce zakomplikovati proces.

Na to i mislim. Bice zeznuto ako treba da se verifikuje email jer on ostaje u posedu share-posrednika. Mislim, mozda ce uticati tako sto ce uloga share posrednika biti aktivnija, u smislu, da ce morati da radi neke verifikacije svaki put kada se nalog zbog preprodaje aktivira na novoj konzoli, pa ce cene malo skociti zbog tih dodatnih akcija. Pojma nemam, samo nagadjam.

Kod nas se to zna, ko radi share, nije to isto kao kada kupujes preko nekog levog sajta, od ko zna koga. Ljudi koji rade share su ozbiljni i pouzdani.

Novi 4.0 update(beta) krece od sutra, a evo sta sve novoga donosi, ma da to nije sve, posto iz Sony-a kazu da donosi jos novosti :

Izvor:

4.00 update(beta), na SS se moze videti Folders i Quick Menu opcije :point_up: :

Folders:

Quick Menu:

Yap. A i bit ce puno urednije ovako sa folderima, nego onako pobacano igra do igre.