Playstation 4 Rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Ovo :joy:

EDIT:

Ili ovo :joy::

1 Like

Januar 2017

U sto je lep,ja imam urban camo:

U dilemi sam koji od ta dva da nabavim. Vec neko vrijeme jurim drugi kontroler ali nikako da se odlucim

Ako mozes da cekas do januara uzmi noviji,mada je i ovaj u.c.jako lep…

Nema predatora,stigao mu pro 100% :grinning:

Slika govori više od 1000 reči :smiley:

Ja cekiram redovno hvalospeve a ono nista. Sto posto mu transfer svih tih milionskih edicija zab’o na 44% i stoji od juce od 9 uvece :grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes:

Hahahaha…ma stigao mi kasno blizu 7 navecer, jos sam bio i popio posto dosta sestra sa malim i muzem…Probao sam jucer samo MP IW, malo prije i SP, to je to ono sto sam trazio “cudno” :slight_smile: da na Pro-u za razliku od PS4 nema vise onog snega preko ekrana. Sada sam probao i Shadow of Mordor, igra izgleda kao ove danasnje po grafici i bolje, ne bis nikada rekao da je stara 2 godine, cak i bolja neko kada je izasla verovatno jer je 4K(ima u postavkama za namestiti lock na 1080p i za 4K). Ma da ne igraju mi se ponovno te starije igre…inace konzola(Pro) mi je bila jucer prazna 1 igra instalirana, stavio preko noci da se skidaju, skinulo se jos par igara do jutros…

Uncharted 4 je na DVD-u i njega sam igrao samo MP, i probao SP. Imam neki osecaj da nadolazeci naslovi se biti malo reci lepsi od obicnog PS4, i boljim se da ne ga ne zapostave-izlaze sakacene igre sa vremenom za PS4…sve je moguce od Sony-ja za ocekivati, nazalost.

EDIT: A i ono sto sam citao da MP u U4 na Pro-u ima bolji fps od obicnog PS4 sa novim updateom, vjerujem da je, gledam lika istrci ispred mene uz par laganih trzaja pokreta…

Evo za ljubitelje veceg fps-a :slight_smile: . Bas gledam Rise of the Tomb Raider radi na Pro-u u 60fps(ne pada ispod 57), dok na obicnom PS4 i XO radi u 30fps:

Steta sto ga nemam na PS4 nego na XO.

Ma, i mene bi mrzelo da ponovo prelazim stare igre. Aj da su to neke ne znam kakve promene, ali zbog boljeg AA, no way in hell. Nekoliko mi je jos aktuelno za prelazenje, novi Ratchet npr kazu da od pomalo jaggy igre sada lici na Pixar crtani na Pro-u. Tomb Raider je dobio najveci upgrade sa 30 na 60fps, ali… to je ipak jedna te ista igra. Jednostavno nemam onaj neizdrz osecaj kada je izasla “cetvorka” a ja u panici zovem Ninju. Pro je nice to have, ali daleko od esencijalnog proizvoda bez koga ne mogu da zamislim zivot. Pa onda skidas sve te iste igre ponovo na Pro, please be exited. Al, ko sto rekoh, kupovina nas verovatno ceka, pre ili kasnije, tako da… premisljam se i dalje. Da FIFA dobije neki boost, mozda bi me to gurnulo u ambis impulsivne kupovine.

Hm, prvi utisci nisu bas ohrabrujuci.

Doplatis 200e da bi ti iste igre radile… losije? :smiley:

Ovaj video je odlican(ma da je to MP…). Inace nisam jos probao BF1 na Pro-u. Sto se kontrolera tice cim se uzme u ruku oseti se da je malo laksi, i vidi se da su kvalitetnije gljive, a i lepsi je nego onaj stari glossy + matt, ovaj ce celi matt, a i konzola mi se svidja sve vise. Da evo video, tamo od polovine vide-a tako reci zakucanih 60fps-a radi igra :slight_smile: :

Da igrao sam IW i COD remaster, razlika se primeti itekako, ono sto sam video(primetio) na obicnom PS4 kod COD: IW me u biti i najvise nateralo na kupovinu Pro-a. Bilo mi je cudno da COD: BO 3 stariji godinu dana izgleda lepse od sadasnjeg IW, sada kada igram na Pro-u to je vec to, grafika kakva se i trazi u danasnjim igrama.

[quote=“padawan, post:1259, topic:9276”]
Al, ko sto rekoh, kupovina nas verovatno ceka, pre ili kasnije, tako da… premisljam se i dalje.
[/quote] U to sam i ja uveren.

Ali sada trenutno nema nekakvog velikog razloga za ici na Pro, igrati ponovo stare igre 1-2 god(ne secam se kada sam neku istu igru prelazio dva puta…)ali sa nadolazecim igrama(citaj 2017) ce verujem biti itekako, da ne pricamo tek o 4K igrama :slight_smile: . Da pogledaj samo nadolazeci GT: S kako izgleda na Pro-u za razliku od obicnog PS4, nebo i zemlja razlika. Po meni(moje misljenje) su ga zato i odgodili da dorade kako treba igru u startu za Pro konzolu.

Despite the PS4 Pro’s increased power, it seems some games actually run worse on the Pro than on the original PlayStation 4.
While, generally, the PS4 Pro does what it’s been advertised to do—upgrade games graphically and introduce HDR support—some testing done by Digital Foundry has indicated that certain games, such as Skyrim and The Last of Us, are running less smoothly than before.
According to the tests, the lowered performance is actually the result of the graphical upgrades. While it’s not an issue for all games, there are several popular titles that struggle to keep running smoothly while keeping up a full HD display. Despite being a more powerful console, the PS4 Pro still forces the age-old trade-off between enhanced visuals and smooth gameplay. Worse, though, is that there’s no way for players to turn the visuals down to make the trade lean the other way.
“If you have a 4K display, losing 2 to 5 FPS in performance in the 60 FPS mode doesn’t feel like a bad trade as such,” Digital Foundry writes in its report. “But the point is that you cannot opt for enhanced performance instead.”
Keep in mind that this issue isn’t one that applies to all games. Many do perform as well as advertised. However, potential buyers should be warned that they may experience some less-than-stellar results with certain games.

Inace igrao sam pre Shadow of Mordor u 4K igra izgleda prelepo.
Taman ju nisam presao do kraja…tamo negde neku jacu polovicu igre.

EDIT:

@Milan89SD Odlicna vest, s time da je konzola tek jucer izasla…“vracam se” na obicni PS4…

U ovom trenutku nisam ni siguran koliko nama gamerima ide u prilog da ovaj koncept sa half gen upgradeom zazivi. S jedne strane, sta ima da se ne voli u vezi bolje grafike. Sa druge uspeh Pro-a i Scorpia bi utro put sve kracim razmacima izmedju konzola, a haos sa rezolucija/fps/fidelity trejd-ofom ce se svakako nastaviti.

Sto se tice vesti, naravno, i dalje postoje jasni benefiti… No kada gledam ove uvelicane slike u 1080p, suvise mi mala razlika izmedju obicne i Pro verzije. Nema sumnje da je fin napredak za vlasnike 4K TV-a. Sony je to dosta mudro odigrao sa supersamplingom, al u sustini Sony hoce da kupimo 4K TV. Kada bi to podjednako dobro izgledalo na Full HD TV-u… Onda se gubi citava poenta a to je guranje 4K niz grlo svima nama.

Toliko nekih glupih odluka, umesto da razmisljamo u sred generacije samo o tome koju sledecu igru da kupimo.

3 Likes

Taman da hardcore igrači uzmu pro a mi sirotinja obični :wink:

2 Likes

Istina, sada je bas prilika da se zgrabe obicni PS4(ko voli “polovnjake” ) za bas sitne pare, gledam po 130e se nadje obicni PS4.

EDIT:
Ali sve jedno po nekoj racunici(barem mojom) ti se ne isplati uzimati obicni PS4, ako prvi puta kupujes i hoces novi :wink: .
A oni koji vec imaju PS4 to je druga stvar, svako ima neku svoju racunicu, razlog za kupovanje ili ne… :wink:

1 Like

Ti si sve dalji od kupivine pro?