Pomoć oko kupovine monitora

Nista ispod 32 ako imas dovoljno mesta i para. Ako je za konzole batali 144hz bolje idi na 4k 60hz jer kombinacija 32inca 4k 144hz stravicno kosta. Tip panela ips ili va.

1 Like

Aha, ok.
Daj neki konkrertni primer, posalji mi link par proizvoda da bacim pogled :smiley:

Kapiram da pucas na 4k posto je za PS5?
Ako to radis za te pare realno nista da valja. Ali NULA.
Moras da dignes budzet za duplo.

Taj savet što je gosp. Neboder napisao važi za prošlu generaciju konzola. :slightly_smiling_face: Plus 4K 144hz monitori za konzole još ne postoje, tako da nemoj ni da tražiš. Treba tokom godine prvi da izadju.

Da li više igraš SP ili MP igre?

Ako SP, onda eventualno što je on napisao, sve ostalo je slika dosta komplikovanija. Generalno, većina koji igraju već godinama, da ne kažem oduvek, na monitoru će ti kazati da je 27 incha neka zlatna sredina. Nove konzole i te kako već sad udaraju 120fps a nisu ni godinu dana stare. Ali tu temu smo toliko drvili da je i meni dosadila.

Kod PS5 je stvar dodatno zakomplikovana jer konzola ne podržava 1440p tj. 2k rezoluciju (zasad), tako većina monitora koji su trenutno best buy otpadaju.

Teško mi je da ti dam konkretnu preporuku pošto ne znam koji modeli su u Srb dostupn, a cenu još manje. Predlažem ti da istražiš na rtings.com

Za te pare ćes mislim teško naći 4K monitor da išta valja. Zato bi zlatna sredina bila 2k, ali…

2 Likes

Hm, to jeste velika mana PS5 za sve koji vole da se igraju na monitorima, kompetativne igrače i neke hibridne varijante za gaming sa PC-jem.

Kao sto rekoh za te pare moze samo dobar HD monitor.
Za duplo vise dobar 2K
Za 4k ne bih rekao da je spreman da plati!
A opet koja je svrha kupiti bilo sta ispod 4K monitora danas??

Pa svrha je, sto kaze Aterzin, jer je 2K i dalje sweetspot PC rezolucija da bi dobio veci FPS i koristio 144hz.

Za 120fps u 4K za nove igre treba ti bitcoin rig :smiley:

1 Like

Pa da je trazio za PC onda druga prica.
Ali ako trazis za novu generaciju konzola kojima je najveci adut to sto su 4K onda je kupovina svega ispod 4K monitora po meni glupo.

Nije im to najveći adut. To su mogle lagano i prošle konzole. Adut ove generacije su veći frejmovi i brzina učitavanja.

Ja sam to shvatio kao adut.
Posto to kao mogla i prosla… u jaki 7,5fps :grin:
Da se ne lqzemo tek ova generacija moze da se kaze da ima 4K

Istina. Ono sto je reklamirano za PS4, tek je PS5 ispunio

1 Like

Ah svašta, ja na One X igram od izlaska, znači 2018 enchanted 4K igre, tada sam i kupio 4K monitor. Trenutno ima 429! takvih igara. Nije to apsolutno ništa novo.

1 Like

Enchanted? :smiley:

3 Likes

:joy:

Da! Opčinjen sam bio igrama

3 Likes

Hard disk od 3 TB :rofl:

1 Like

Ne bi me iznenadilo da bude. Ali za pocetak nam treba i proper launch…

1 Like

Moje neke prognoze, ako ikoga zanimaju ovakva naglabanja.

  1. Fake launch do 2022. količine će biti limitirane i broj korisnika koji mogu da se dokopaju konzole po MSRP će se uvećavati značajnije tek nakon toga.
  2. Posledica fake launcha je produžena podrška za last gen, tako da do 2023-2024. nećemo imati mnogo “pravih” next gen igara i koristiće se dosta crossgen tehnologije.
  3. Za nekoliko godina next gen “uzleću” sa “infinite geometry” koju smo videli u UE demou.
  4. Mid gen onda možemo da očekujemo tek nakon što PC poprilično odmakne u odnosu na konzole, a to mogu biti proboj u 8K sferu ili 120fps, dakle, možda tek oko 2025-26.

Teoretski, možda i ne bude midgen-a ukoliko rekonstrukcione tehnologije i upscale algoritmi, kao i novi razvojni alati pokažu neke zadivljujuće performanse.

1 Like

Veci SSD obavezan i malo ubrzanje mozda koji fps vise.

Takodje sumnjam da ce u skoroje vreme biti midgen-a.

2024god Bozic

1 Like