Pomoć oko kupovine monitora

Treba se odlučiti šta se igra primarno na monitoru. Jer ako će se igrati FPS MP igre, onda zaboravite na HDR ili puknite gomilu para za neki koji može da izvuče HDR u 1ms.

Na monitorima/TV koji podržavaju HDR, postoji primetno usporavanje kada je uključen HDR, manifestuje se kao neki čudan lag, nišanjenje mi je bilo jako čudno, kao da ima neko plutanje nišana, koji za MP igre definitivno nije dobar. Moj TV ima 5ms odziv i 120Hz osveženje (hardversko), a softverski se osveženje podiže na 240hz. Možda je samo moj lični utisak ovakav, ali meni je ogromna razlika prilikom igranja. Ja sam HDR isključio prilikom igranja COD-a i BFV.

Dok kada se igraju igre koje nisu zahtevne da se odreaguje u milisekundama, onda HDR pod obavezno treba uključiti jer je slika daleko lepša i prirodnije izgleda. Horizon Zero Dawn sa HDR-om i bez njega su dve različite igre. Isto tako novi God of War. AC Odyssey deluje isprano kada je isključen HDR, a sa njim ko da ste zamenili grafičku karticu sa novom generacijom.

Zato, prvo odlučite šta vam je prioritet za igranje, pa onda birajte na koju stranu da se priklonite. Ja sam uvek više za opciju veće rezolucije i HDR-a (posebno ako može da se isključi za MP igre), nego da se preskoči ovo, pa da se posle žali što nije kupljeno.

Danas nema smisla razmatrati resenje bez HDR-a. Nove konzole ce koristiti real time raytracing, i samo u sprezi sa HDR-om dobice se zadovoljavajuci efekat osvetljenja.

Ja sam se malo zeznuo sa B8, koji ne podrzava HDMI 2, ali ne verujem da cemo se nagledati 120fps-a.


Philips polako prelazi u prvu ligu i sa televizorima, ali i sa monitorima.
Najnovija zver stiže u obliku 55 inča velikog gaming monitora, namenjen nama koji koristimo konzole.
Sve puca od opcija i specifikacija, ali posebnu težinu ima stavka da je čuvena audio kuća Bowers & Wilkins stavila “pečat” na izradu soundbar-a koji dolazi uz ovaj monitor.
Cena i nije strašna kad se uzme u obzir šta sve ima i čime je sve “napucan”.
1.300,00€
Više detalja na:

3 Likes

Ja moram da pomenem LG 55CX. Kosta nekih 1700-2000e al je fantazija od televizora definitivno a pogotovu za ljudi koje bi monitor - tv u jednom. Oled.4k.hdr10,120hz,1ms,bluetooth 5.0,hdmi 2.1,g-sync,freesync,dolby vision…

1 Like

Leptenejebo, monitor od 55”. A ti sirotinjo iz devedesetih godina škijaj u CRT od 17” ali zato kad ti padne na nogu slomi je na tri mjesta.

4 Likes

Planiram ovaj monitor da uzmem asus vg279q Ips 144hz za esport gaming (Valorant, Cs go itd) sta kazete vi? Oko 300e je cena. Imam komp koji to moze da tera
@Son_of_a_gun
@stormie
@ninja

Čini se kao sasvim ok izbor…

1 Like

Neka alternativa slicnih specs? Slicne cene?

Pogledaj neki AOC model imaju super monitore za male pare

Ja sam uzeo AOC Q32G1 prosle godine, za $300. Mnogo dobar.

2 Likes

Za esport samo Benq tn panel 1ms odziv

1 Like

Zowie?

1 Like

Kakva su vam iskustva sa 4k monitorima? Narucih zeni danas jedan monitor i komp, jer joj treba neki windows i veci monitor zbog posla a i da ujedno bude malo pregledniji , vece rezolucije. Sta mislite o monitoru koristi li ko nesto slicno:

Nije za igranje, iskljucivo za posao.

Komp sam ovaj uzeo. Nije nesto posebno ali je valjda ok:

Ja sam na Mac-u pa mi ovo dodje kao ok masina. Ovaj je komp jer je najjeftiniji a da ima ssd+ 1hdd.

Ja koristim jaaako slican, cak isto izgleda.

Uzeo sam ga pre 3 godine za 2 stvari, One X i da nakacim Macbook. Za obe stvari je bio jako dobar. Super boje za rad, ili cak obradu slika i slicno. Takođe kazem za gaming sam ga koristio do nedavno.

Sad ne znam koliko se razlikuju taj sto si postavio i moj, ali deluju jako slicno.

1 Like

Od prilike su isti, ovaj sto sam uzeo mu dodje kao naslednik :grinning: dobro je da nisam pogresio. Ceo dan sam gledao i nekako mi ovo bilo najbolje za razumnu cenu.

1 Like

Prelepo izgleda, to je sve sto mogu reci.

Super kada uzmes da je samo za posao.
Da si ga ti sastavljao mozda bi bilo malo bolje za slicne pare ali nije ni bitno. To je to.

Ljudi treba mi pomoc.
Kupujem monitor jer uzimam ps5, pa sta je dobro uzeti, saljite mi sve sto mislite da valja.
Bitno da bude bar 60hz, pozeljno je i 120hz.
Cena od 25k do 30k max.

Kolika dijagonala monitora ti treba?

Iskreno ne znam, pozeljno sto veca, a opet da ne bude prevelika, neka standardica.
Ne znam da ti kazem tacno jer nisam na monitoru igrao nego na tv-u do sad.