PS4 čipovanje, DA ili NE?

Ako uzmem konzolu na 5.05 i jailbreakujem je, gde da vidim koji cu igre moci da igram?
I hocu li moci da ih updatujem na najnoviji update i kako?

https://ps4database.io/

https://www.orbismodding.com/

http://www.psdevwiki.com/ps4/Game_Titles

Evo i za one koji imaju nameru da kupe novu konzolu da znaju sa kojom verzijom dolaze. Koliko vidim sve su ispod 5.05 tako da i nove konzole su ok za kupovinu ako hocete ovo. Najbliza granici je je ova najnovija plava ali je i ona ispod (dolazi sa 5.03).

https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_4_models

2 Likes

Igre do 5.05 ce raditi, sve preko nece? Ako dobro razumem?

Pa bolje uzeti novu, ovo je bezobrazluk sta rade na KP. Strasno.
Za 10min posla ako ga ima uopste.

2 Likes

Sve do 5.05 ce raditi tacnije 5.07 ali se preporucuje da se ne ide na njega zbog kasnije nadogranje (fali neki fajl). Racunaj da igre koje su izasle u poslednja 2-2.5 meseca nece raditi.

Update-i za igre rade ali ima neka caka oko instaliranja da koliko sam skapirao moraju da budu dampovi itd itd, a ima malo ljudi koji hoce time da se bakcu pa samim tim pada u vodu.

Od prilike toliko posla i ima. I da cene su bas paprene.

Takodje kada vam ovo dosadi mozete konzolu prebaciti u legalu samo treba da se detaljno ocisti i logicno koristiti nov nalog.

2 Likes

God of War zahteva 5.050.000 ali update na Update 1.11 require 5.53.
Tako da jos ne…

Cista igra radi ne radi samo update-ovana.

Od tih update-a jedina stvar koja eto kao da je vazna je Photo Mode i to je to. Ja sam igrao od ciste do onog pre Photo Mode-a nista ppboljsano nisam nasao, a ni na bugove nisam naleteo.

1 Like

Ja sam celu odigrao sa day1 patchom jer sam imao fantoma. Nista falilo nije za platinu.

Mene interesuje dali CUH-2116A verzija konzole dolazi sa 4.73 OFW, imam mogućnos kupovine nove konzole sa garancijom. Naravno ista bi se bez razmišljanja odradila sa soft-modom (da tako nazovem cipovanje) i svakako sve u cilju igranja u SP modu. Dalje o moralisanju ne bih davao ikakav komentar (sve rečeno po ovome je u pitanju-odgovoru koje sam gore postavio).

Nisam siguran koliko znači garancija ako već nešto radiš sa konzolom. Što se tiče same kupovine ovde su pominjane neka mesta gde se mogu naći konzole sa tom verzijom softvera… Moraćeš malo da potražiš. Ali opet, svako igranje sa softverom, znači nema garancije…

Pričam za konzolu koja se legalno kupi i na nju se dobije garancija, čitajući taj garantni list u njemu nije nigdje navedeno išta vezano za softver, sve se odnosi na moguća fizička oštećenja. Gledam na netu piše da CUH 2116A ide sa 4.73 verzijom (tako piše), ja trazim da mi neko ko je bolje upućen u pitanje kaže jeste to je tačno ili ne nije tačno već je… .Dali je sa garancijom ili nije ja gledam na to da je to fabrički nova konzola i to mi je najbitnije. Polovnih mogu naći manje više ali to je polovno i nikada se ne prodaje tek tako (čast izuzetcima) uvjek ima i neki skriveni motiv, neću da bacam pasulju jeli vako ili nako.

Hahahahahaha… Pročitaj kada budeš pravio profil i budeš prihvatao uslove korišćenja…

Moja je bila CUH-2116A od 500 GB, a dosla je sa 4.73… Ako gledas u nekoj prodavnici obavezno pitaj za godinu uvoza, jer sve iz 2017-te mogu da se provale

1 Like

I ova 500GB Slim. Obavezno cu provjeriti godinu uvoza. Hvala!

U Bosni jos nismo upoznati sa naprednim svijetom po pitanju garancija i softverskog cackanja, barem u gradu i u prodavnici u kojoj cu pazariti, garancija ce mi biti zahevtana uz racun a ista je kao da sam kupio ves masinu! A to sto cu se preslomiti da napravim profil u konzoli, sto je jedino sto se tice legalnosti i protokola bitno, je mala maca. Ne planiram ici online pa MP pa ovo ono. Elem da skratim ista ce biti soft modovana i imace svoju funkciju jednu i jedinu. Podrzavam sve ljude dobre volje koji ce kupovati originale a koji nece podrzati moj pogled na istu stvar.

BiH znaci? :slight_smile: Onda otidji u m:tel ako imas internet kod njih ili neko od tebi bliskih, ove slimove sigurno imaju na stanju i kostaju 250-480 KM, zavisno koji paket je u pitanju… Tako sam ja odradio :smiley:

1 Like

Dobro Bosanac… Izgleda da ste vi poseban univerzum… :smiley:

To sto vazi za svijet u kome vi zivite, ovde ce to doci najvjerovatnije malo tek prije potopa!:joy::rofl:

Ovaj predlog ti je za medalju, m-tel mi nije bio kao opcija ni na kraj pameti. Tumorou pravac m-tel!:sunglasses:

1 Like

Pa da, oni su OK sto se garancije tice :slight_smile: Msm da imas dva izbora, Slim od 500GB i jos neki Slim sa zapakovanom Fifom, taj nemoj da uzimas jer je sigurno 5.05+… Na kutiji od tog 500GB ces da vidis godinu uvoza na naljepnici i ako je 2017-ta ubo si ga

A vezano za ovog domacina gore sto proziva, ja nisam Bosanac ali ima jedna anegdota kod nas… Rodi se Beogradjaninu dijete, otac ga onako ponosno podize u vazduh,okrece prema jugu i govori - “E vidis sinko, od tamo ce ti doci direktor…” :sweat_smile::joy::joy:

1 Like

Ima još jedan mada je malo off predhodnog:
Tata, tata ispričaj mi kako sam ja došao na svijet. Pa, ovaj, čuj sine, tebe je donijela roda.

Joj tata koji si ti car ti j*beš sve živo!:joy::joy::joy::sunglasses:

1 Like