PS4 čipovanje, DA ili NE?

Joj kakve veze ima godina uvoza… svakako date code sa konzole je bitan, 7C je 4.73 fw iz fabrike. Znaci bitno je da datum izlaza iz fabrike bude pre fw5.05 jer ce sigurno biti kompatibilan sa onim za sta trazite. Mogu da uvezu u 2018 stari lager konzola ne znam odakle.

1 Like

Bilo kakva softverska modifikacija, ili samo otvaranje konzole-telefona-čega god gubi se garancija… I to je tako svugde…

Ako servis moze da utvrdi da je tako nesto radjeno. U ovom slucaju ti ovu modifikaciju mozes da skines daljim update-om konzole i on nestaje. Sad da li ga on negde u memoriji pamti i da li ovi nasi/vasi/njihovi mogu da detektuju to je druga stvar.

Ja koliko sam nasao podatke cak i ova najnovija plava limited edition konzola sa ovogodisnjeg E3 sajma ima manji FW od 5.05 blizu je, cini mi se da je 5.03 ali je manja od 5.05, a to je najsvezija konzola koja je izasla.

  • Days of Play Limited Edition - CUH-2115B i CUH- 2108A - Base Firmware 5.03

  • Standard Slim Consoles - CUH-2200 - Base Firmware 5.55

  • Pro 4K - CUH-7116B (Jet Black) - Base Firmware 5.50 dok je White 4.73

  • Marvel’s Spider-Man PS4 Limited Edition - CUH-7115B - Base Firmware 6.00

2 Likes

ajde ajde, samo formatiras HDD i ne vide nista :smiley: znaci eto i resenja a sada objasnjenje.
Sto se tice hack on je privremen do reseta i opet se pokrece iz browsera, sve sto ubacujes je na hardu, formatiras hard i vratis u konzolu on ce te pitati da instaliras sitem opet i sve vratiti na fabricki. Sto se tice servisera nisu oni forenzicari i detektivi da tragaju za tim tako da kada je hack ovakav 99,9% sam siguran da prolazi i da garancija vazi. Samo pobrises tragove.

2 Likes

Izvinite, moze jedno pitanjce?
Moze li neko molim vas da mi napise trenutnu situaciju u hacku za ps4?
Zanima me koja je zadnja verzija za koji ofw i koje igrice ne mogu da igram?
Rado bih kupio jedan ps4 da ga hakujem, ali me zanimaju gore navedene ihformacije da bih mogao sigurno da se upustim u taj poduhvat.

1 Like

Uze li ga na kraju? :sweat_smile:

1 Like

Uzeo i to verziju sa ofw 5.07 sto znaci da koristim samo web alat bez ikakvih flesovanja. Inace to sam sve odradio nocas u zadnja 2-3 sata unazad. Inace verzija 5.07 je raritet, identicna je kao i 5.05. To nebi znao da nekada davno nisam naletio na ovu stranicu http://wololo.net/2018/05/28/ps4-specterdev-releases-ps4-5-05-kernel-exploit/ “Specter has precised that the 5.07 firmware seems to be identical on all aspects to 5.05, and that the exploit should work “as is” on this quite rare firmware.”.

http://ps4exploits.darksoftware.xyz/index.html

http://ps4exploits.darksoftware.xyz/index.html#5.07

Ono sto me je napatilo da sve profercera je rucno podesavanje internet konekcije (tek poslje xy pokusaja i dok nisam nasao dns 1 adresu i dns 2 adresu (one zaobilaze sony postavke) ubijao se kao siroce. Inace to bi bio posao od 5-10 minuta (sada ce mi biti) dok je meni kao pocetniku trebalo 5 sati uvece do 11 sati pred ponoc (te hoce te nece, te qraci palci, te ovo te ono).

Inace po svakom startovanju konzole nanovo se mora ucitati web alat i opleti. Sada trenutno pizdim jer kako sa harda na koji sam nakupio do cepa sta prebaciti na instaliranje nasao dvije igrice (fragment of him i alienator ili kako vec bi, po par gigabajta, jer imam stik od samo 32 GB a na to ne ide Horizont, CODWWII, Wolfenstain… svaka teska minimum 45 GB pa na vise).

http://wololo.net/2018/05/28/ps4-specterdev-releases-ps4-5-05-kernel-exploit/ u video tutorijalu je pojasnjnje u vezi 5.07 verzije.

I da se odmah ogradim ovo radi na verziji 5.07 kako je na mojoj konzoli. Kako i sta drugi imaju o tome necu i nemogu ista da komentarisem.

I usput da kazem koju za ove dusebriznike u vezi garancije i legalnosti. Postujem i cijenim Vas stav po pitanju legalnosti i legitimiteta i tu se zavrsava sva moja briga o Vama i ka Vama. Po gasenju konzole i njenim ponovnim paljenjem sve je kao i sto je bilo onako kakva je ista i kupljena. Promjene nastaju odlaskom na link http://ps4exploits.darksoftware.xyz/index.html i dok je konzola u funkciji po gasenju ponavljam sve je isto kao i prije. Ne rade instalirane igre dok se exploit ne ucita. I tu je pocetak i kraj svi prica vezani za garanciju. Bas se nesto pitam hoceli me obilaziti moj trgovac da me provjeri na kojoj sam verziji i kakvoj softvera!!! Mislim sta reci. Dok je exploit ucitan sa piratski igrica se lagano prelazi i na legalne na original diskovima. Poenta je jednostavna NEMA ONLINE IGRANJA! Tj mala ispravka postoje i piratski serveri za online npr. Black Ops 3 (malo guglanja i sve se moze rijesiti).

5 Likes

kad budem imao 1000 eura mesecno igracu originale…do tada poz…pare trosim na kvalitetnu ishranu i garderobu.

1 Like

Svaka ti zlatna ko Negoseva!

Kd budes skontao da u srbiji mozes da igras originale a da ne kostaju 8000 dinara igraces i originale.

4 Likes

Odavno vise nije pitanje moralnosti pitaterije i licnih prihoda. Moderne konzole obiluju rasprodajama, gamesharing opcijama, multiplejer igrama, trofeji, imas likvidan domaci community, “cipovanje” je besmisleno osim ako te ne interesuju samo single player igre a taj tip igraca je u danasnje vreme redak. To i glavni razlog zasto next gen piraterija slabo napreduje a XO jos nije razbijen. Dobijate 1/2 konzolnog iskustva i PS5 “samo sto nije”, bolje je uhvatiti ritam sa gamesharingom. Treba biti fleksibilan i prilagoditi se vremenu. Piraterija nam je svima bila leb i voda tamo negde do 2010-11. Posle toga, krece zurka sa posebnim rezacima, gamesharing za 6 clanova na PS3, Plus AAA igre, Ultimate Team, rasprodaje. Jedino ima smisla razbiti Nintendo konzolu. Kome nije frka da placa 60$ za Joshi i Pokemone, taj bas lagodno zivi. Mada i tu mozes da djoras kertridze a lagano krece i multiplejer da se razvija.

2 Likes

Jasno, postoje drugi prioriteti. Ali prvo taj mentalitet se promenio, a drugo i u najbolje vreme piraterije imali smo diskove “u prolazu”, prazne medije, cd klubove, igraonice, skup internet, apgrejde za PC, pre toga automati… gaming je uvek nesto kostao. Kada uporedis to, shvatis da si tih 500-600 din mesecno uvek placao, na ovaj ili onaj nacin.

Cak i bez gamesharinga za 35e mesecno dobio sam 15 meseci Plus-a za PS4. Ako si forever alone, neizlecivi paranoik i posession freak, opet je to 300 din mesecno za 35 PS4 igara? Ako kupis-prodas account mesecno, eto ti jos par stotina din troska.

Mislim, PS4 kosta 180e polovan, i eto tih 500-1000 din mesecno za igre. Znam jako dobro sta je srbija, studentski dzeparac i omladinska koja placa 140 din sat. Znam koliko je krvav novac. I uz sve to piraterija nema smisla. Svaki hobi i zadovoljstvo kosta. A uz ovo ti ces imati sustinski isto iskustvo kao Svajcarac koji ce samo imati vise sarenih kutija na polici, lutkice i collector edicije i jos konzola za koje jednostavno nema vremena.

Da mi je neko rekao da ću kupovati originale EVER, rekao bih mu da je lud. :smiley:

2 Likes

Pa, ovo danas je maltene jeftinije :slight_smile:

Tih 200 dinara, danas bi bilo 500 najmanje.

Najidealnije rjesenje je PS4 JB za pirate, a XONE za online koga zanima. U okviru one Game Pass-a i EA Access-a ima tovar igara sa odlicnim MP…

Nego meni jedino nije jasno forsiranje jedne te iste price, postoji dosta nas koji vole da zapale cigaretu i prelaze single player sa mirom, bez klinaca epilepticara koji urlaju u mikrofon, udaljenih servera sa lagom, PUBG-a, Fortnite-a i slicnih ku*aca…

Ovo lazno moralisanje oko piraterije je tek posebna tema, pogotovo su mi nejasni ljudi koji gule filmove i serije sa torrenta, koriste krekovan Windows/Office/WinRAR i slicno, a ovamo prosipaju postenje ako kupe share za 800 din ili cekaju popust na PS Store po pola godine :joy: I jos drugima sole pamet oko toga…

Live and let others live - to je poenta citave price…

6 Likes

OK inteligencijo, hvala ti sto si me prosvijetlio svojim misljenjem :joy:

1 Like

Ne treba, ako racunas samo razliku izmedju maksimalne cene na dan izlaska i cene po kojoj prodas 2 nedelje kasnije. Tvoj trosak je 500-1000 din. Mozes i jeftinije da prodjes ako uradis share u svojoj reziji.

Da, to je tacno, ali za te igre, mozes da gameshareujes upola cene i odvalis se od igranja cele godine. Fifu sam platio 30e preorder moj deo i sa 2000 utakmica ne da isplatilo nego je maltene jeftinije od toalet papira. Razumem da nekome gaming kao hobi ne znaci toliko ali da ne pricamo o tome kako je to skupo.

Svako nek radi sta hoce i sta misli da mu je najbolje. Meni se cipovane konzole ne svidjaju, jer mi nije tesko dati mesecno 500-1000 dinara. Nekome jeste i to je sasvim ok. Nekome nije tesko ni da preorderuje 5 igara i to bez gamesharinga, sto je takodje ok. Daj Boze da svi mozemo kao @predator. Covek preorderuje sta mu se svidja i boli ga uvo za cimanje oko cipovanja ili naloga na razmeni. Treba imati razumevanje za obe strane.
Ja imam ps4 slim 1tb i u kombinaciji sa razmenom igara, meni vise nista ne treba. Te fore sa dve konzole meni ne odgovaraju i ne vidim njihovu svrhu, ali postujem svacije misljenje.

Kako sam saznao za razmenu igara i kako su svi drugari na ps4, tako sam i ja presao na ps4.
EA access je bilo nesto sto me drzalo godinu dana na XO, kao i share naloga.

Da nam je situacija da ovde svi pisemo o igrama koje smo preorderovali, bilo bi mnogo lepse… Ovako preostaje nam jedino da jedni drugima pruzamo savete za koje mislimo da su najbolja resenja kako bi uzivali u igrama.

2 Likes