PSVR

Jel to na uk psn-u? Ne vidim da ima rasprodaja na americkom…

Jeste, UK.

Ma kakvo crno stajanje. Ljudi se pomalo glupiraju, ako mene pitas. Za neke igre ima smisla stajati, al za RE7 nema.

Nije toliko strasna igra – ima u par navrata zaista strasnih deonica, al uglavnom je tenzija u pitanju, radje nego strah. Al bio je jedan deo gde sam isao bukvalno ledjima uz zid, i hteo sam da skinem aparat s glave. E to je bas bilo strasno.

Rekoh vec ranije, al mislim da su ljudi koji su igru presli pljosnato zapravo dobili inferiornu verziju. Gledati stvari na ekranu i biti zaista unutar tih raspadnutih kucerina su nebo i zemlja.

Ne bih rekao da je obicna PS4 verzija inferiorna jer je graficki daleko atraktivnija od VR verzije. Biti unutar raspadnutih kuca je bol za oci zbog niske rezolucije, gubljenja ostrine, generalno pomalo neprijatnog osecaja kretanja u VR-u nevezano za desavanja na ekranu. Ali dopada mi se pristup gde AAA publisheri uporedo razvijaju dve verzije jedne identicne igre, za jednu cenu. To je najbolja sansa za VR.

Juce sam malo dublje zasao u kucu Bejkerovih. Scena kada papa Bejker asovom raspoluti glavu policajcu ostace mi urezana. Crnac uvek mora prvi da nastrada. :smiley: Naposletku sam ipak srecan sto imam priliku da igram novi Resident Evil na ovaj nacin. Radoznalost povodom nove tehnologije ocigledno je jaca od straha posto sam stigao dalje nego u verziji za PC.

Moj stav je da biti unutar tih okruzenja vs. da ih gledam kroz okvir ekrana ne moze da se poredi, sto se imerzije tice. Dzaba ostre linije kad to posmatras na parcetu plastike umesto sto se ti zaista kreces kroz taj prostor.

Sinoc sam malo prebacio Resident Evil na flat screen, i bice da si ipak ti u pravu - osecaj je neverovatno skucen, gledati ta ista okruzenja u kojima si “bio” do malopre na pljosnatom ekranu. Polje gledanja jednostavno suzeno a celo iskustvo nekako depersonalizovano. Najbliza analogija izmestanja iz VR-a u pljosnati ekran je “sinking scene” iz horor filma Get Out (premotati na 3:10).

Ali osim ostrih linija, u VR-u nedostaju i senke. Za jednu horor igru to nije beznacajno. Uzgred, muku mucim sa municijom a monstrumi su vrlo zilavi i u VR-u bas jezivi. Najvise mi muke zadao cale Bejker jer ispalim u njega 30 metaka koje sam mukotrpno skupljao i craftovao kroz kucu, verovatno bi pametnije bilo da sam se sakrivao, a on bukvalno ne moze da umre.

Joj nemoj da se ponovi Dead Space situacija, haha! Ko sta radi, ti kuburis s municijom u horor igrama. :smiley:

Apsolutno nije trebalo da trosis municiju na Papa bejkera. Ako mozes vrati se na neki sejv pre nego sto si uludo bacio dragocene metke.

On sluzi da bezis od njega i skrivas se dok ne ode. Sasipanje metaka ga hoce eventualno zaustaviti nakratko, al samo opet ustane.

Ista situacija i sa mamom – bezi i skrivaj se. Bice jasno kad je trenutak za konfrontaciju, jer neces imati izbora.

EDIT:

E, bas to! Meni je PSVR ozbiljno poremetio uzitak uz obicne igre. Cak i takav nesavrsen kakav je, prosirio mi je horizonte do te mere da mi je trebalo sigurno par meseci nepaljenja VR-a da se odviknem od fantasticne imerzivnosti koju ti cak i osrednje virtuelne igre pruzaju.

Pomalo se plasim da pokrenem Superhot (pa cak i Arizona Sunshine ako uzmem, a o Skyrimu da ne pricamo), jer ce me samo vratiti u istu situaciju da igram npr. Horizon Zero Dawn i samo mislim kako bi lepo bilo da me taj svet okruzuje a ne posmatrati ga s par metara daljine na glupavom ekranu.

Bojim se da se ponovila situacija. Stresno mi je sakrivanje pa ih upucam. Ali, imam 2 vrste pistolja, sacmaru i framethrower, pa to malo pomaze. Mislim da se blizi okrsaj sa mamom, na pola sam old house-a.

Hm, Zero Dawn bi verovatno ovako izgledao, nisam siguran da bih zeleo PSVR verziju.

Pogledaj koliko je samo grozan Driveclub VR.

Jeste, al ti pogledaj koliko je Dirt Rally sasvim ok :smiley: Plus je bolja voznja od Drivecluba, prema mom skromnom misljenju, jel te. Tociljanje po sljunku >> zevanje/hocu reci, precizno kocenje po asfaltu.

A Horizon bih rado igrao i takvog ako je u VR-u, haha.

Dobri developeri umeju i sa malo hardverske snage cuda da naprave. Ne mora to prenafurano da izgleda, moze i jednostavno, minimalisticki, toon-shaded. Bitnija mi je estetika.

Ako nekoga interesuje sta konkurencija radi, dosta tehnicki review:

Naravno, razlika je i u tome sto za PC verziju mozete da odete na piratebay i skinete 40 igara potpuno besplatno, od kojih su i neke “masnije” ekskluzive, poput lovkraftijanskog horora Edge of Nowhere.

Oculus je doziveo i prvi pricedrop u USA za 399e zajedno sa novim touch kontrolerima (u Srbiji paket moze da se kupi za oko 800e).

Odgledao sam juce King Arthur u Cinema mode-u, toliko je bolje od obicnog flat screen mode-a i pored degradacije u kvalitetu slike, jednostavno BIOSKOP. Ili, da ne preterujemo, iskustvo je kao na nekom oooooogromnom projektoru. Bilo koji akcioni spektakl treba gledati u ovom modu, serije manje vise. Mislim da i horor filmovi imaju ozbiljniji impact u cinema mode-u. Dobijam cak ponovo zelju da odgledam neke stare hitove poput Indijane Dzonsa i Back to the Future, koje nemate sanse da odgledate danas u bioskopu.

Razmisljam da predjem i na cinema mode gaming, kompletno, jer sam posle filma upalio Uncharted 2, nivo na Tibetu sa tenkom.

Da je headset malo kvalitetniji u smislu rezolucije, apsolutno NIKADA ne bi vise bilo potrebe ulagati u novi TV. Sledeci headset sa HDR-om i boljom rezolucijom… GG TV industrijo.

Ja sam se sit naigrao Titanfall 2 multiplejera u cinema modu, i bilo mi super. Samo smeta mi sto ne mogu da izaberem malo veci bioskop, tj da pridjem blize platnu. Medium mi malchice premalo, a onaj veliki moram da setam glavu levo-desno. Fali mi Goldilocks zona.

Jel ti se naprezu ochi dok si u VR-u? To je meni mozda najveci problem long-term sesija, tacno osecam kako mi se umaraju ochi od duzeg koriscenja.

Šta sve napriča a ne reče kakav je film hbt… :joy:

Edit: Auh, tek sad vidim da nije tema sa filmovima. :grin:

1 Like

Ja usled ovih zadnjih postova razmisljam da uzmem psvr. 70:30 za sada u korist uzimanja

1 Like

Ma film je njesra.

@n00dle Da budem iskren malo me to zabrinjava jer PSVR znacajno degradira ostrinu prikaza, jos i drasticno opada po periferiji. Dzabe ti sve, i podesavanje “sweetspota” i eye to eye distance. Citao sam o tome koliko smo mi u stvari pokusni kunici za tehnologiju i da nuzpojave po vid jos nisu dovoljno istrazene jer se oci fokusiraju na beskrajnu tacku a postoje i neke naznake da bi moglo da dovede do ubrzanog razvoja miopije (kratkovidosti), i raznih drugih problema. Za sada, da kucnem u drvo, drzim se.

Nego, kad smo vec kod losih efekata po vid i ljudski razum - da li bi mozda probao Polybius? Kakav Thumper i Rez, ovo je navodno najpsihodelicnije iskustvo za PSVR, rimejk nekakve opskurne prastare igre, koji izgleda kao da te neko metnuo usred tehno spota koji pusta Dusan Kalicanin.

@iKaran Uzimaj, ne premisljaj se! Ako nista drugo bice zabavnije na PSVR temi. :smiley:

A ja bas razmisljam dal opet da pisem sva ona svoja upozorenja koja sam i tebi pisao :smiley:
Krasan je PSVR, al nek zna TACNO sta dobija. Suvise su to ozbiljne pare.

Gledao sam nekoliko snimaka kako neko igra Polybius, i jos uvek nemam pojma sta se tu desava. Izgleda suvise haoticno i nasumicno za moj ukus.

Eh sta ja znam, Palmer Luckey je tu bio ultimate pokusni kunic – proveo je stotine sati u VR-u, zasad njegovim ochima nije nista. Cak ne nosi ni naocare koliko znam.

S druge strane, finansirao je kampanju Trampa, tako da… :smiley:

GT deluje sasvim OK. PS3 asseti ne dolaze do izrazaja toliko zbog izuzetno niske rezolucije :smiley:

Kvragu, uzeo sam Rush of Blood + Kismet. 8e me kostao bundle. Potpuno sam svestan da je Rush of Blood limitiran poput svog imena, al mi se igra vise od svih ostalih VR naslova. Veceras mi dolazi neko drustvo, jedva cekam da im dam da probaju. :see_no_evil:

Kismet bi mogao da bude opasna navlakusa. Iz mog iskustva, online prorocista apsolutno nisu naivna, jer pogadjaju bolje od bilo kog ljudskog bica koje u postupak divinacije unosi sum sopstvenih tripova i interpretacija. Horoskop je opet samo stvar matematickog proracuna. Kismet app je samo neverovatno kul interfejs za nesto sto mozete da pronadjete u 3 klika na internetu, ali za 3e i ne ocekujem mnogo vise.

1 Like

Drustvo je manje vise odusevljeno VR-om. :smiley: Jedan od benefita posedovanja sprave iz buducnosti je stavljanje na glavu non-gamerima i smejanje na njihove reakcije.

Pokazao sam prvo Shark Demo, smatram da je to najbolja demonstracija. Momak i devojka, par, devojka nije izdrzala ni duboko zaranjanje jer je klaustrofobicna i to smo saznali tek sinoc. Drugar je izdrzao sve i imao je potpuno iste reakcije kao i ja - nije mogao da veruje koliko je stvarno i samo sto nije dobio srcku kada je ajkula otkinula deo kaveza.

Posle sam mu dao Rush of Blood demo, haha, nisam imao milosti. Tesko je izgleda uraditi dobru kalibraciju, ruke imaju tendenciju da se otkace i neprirodno stoje u vazduhu. Njegova devojka je ovde vec odustala od VR-a.

Sledece - Driveclub. Nije nikako mogao da namesti kacigu u pravilan polozaj i zalio se na mutnu grafiku i iskustvo “kao kod oftamologa”, kao i na mucninu.

Na kraju, Superhot ga je odusevio. Potpuna je komedija gledati pokrete u ovoj igri nekoga izvan VR-a. :smiley:

Na minus strani, headset je svima bio jako neudoban za namestanje i znojanje je bilo nepodnosljivo na 37 stepeni.

2 Likes