PSVR

E bas to. Ne znam ikog da je probao Robo Rescue i da nije odmah hteo jos. Pusti sve te horore, kokpit simove, on-rails pucachine, Robo Rescue je bio pun pogodak od starta. Kamo srece da su to uvideli na vreme i odmah napravili full igru da ide uz launch hardvera…

@Zoorulee fala na ponudi, mozda i pozajmim neki put. Trenutno mi je psvr jos spakovan u kutiji, jos od selidbe letos.

Nisi jedini kome stoji spakovan :smiley:

1 Like

Ma znam, bas me jede cela situacija. Sacekali da svi spakuju svoje kacige, i tek onda surprise! evo gomile dobrih igara solidne duzine!

Tja, nece ih spasiti 2-3 solidne igre. Ali mislim da je dovoljno momentuma da se next genu pristupi mnogo ambicioznije.

Ljudi da nije neki clan iz Kragujevca ili okoline, a poseduje VR, dosao bih da probam, placam pice ako treba…?
Toliko ima razlicitih komentara da ne znam da l da kupujem el jok.:roll_eyes:

Eh, ako nadjes negde jeftino i mozes da priustis, sto da ne. U ovom trenutku psvr ima sasvim solidnu malu biblioteku kvalitetnih igara:

  • Skyrim
  • Superhot
  • Astro Bot Rescue Mission
  • Moss
  • RE7
  • Borderlands 2 (pod uslovom da ne zeznu nesto)
  • Thumper
  • Dirt Rally
  • Wipeout
  • Rez
  • Statik

Mozda sam ponesto i zaboravio. Tu vec imas desetine sati zabave.

Elem, po meni je vr i dalje magicno iskustvo posle kojeg nema nazad i koje svakako vredi iskusiti (narocito RE7). S tim sto moras biti spreman na cinjenicu da je rezolucija verovatno malo mutnija nego sto ocekujes, da snaga ps4 ogranicava grafiku negde na pola puta izmedju ps3 i ps4, kao i da je iskustvo koriscenja kacige sve zajedno malo pipavije nego sto bi trebalo da bude.

Poslednja stvar – move kontroleri nisu obavezni, vecina igara koje sam naveo sasvim lepo rade bez njih (sem Superhota). Ahilova peta im je nedostatak pechurkica za kretanje. Ako ikad naprave psvr2 siguran sam da ce napraviti move kontrolere kojima zaista mozes da, jelte, move.

Al sta kad se izigras? Koliko vidim, vecina nas je psvr spakovala natrag u kutiju. Sada mozda dozivljava mini-renesansu, al ostaje da se vidi kakva ce nadalje biti podrska.

Sto se mene tice, probavam sigurno Astro Bota, to ne moze da omane.

1 Like

Evo još jedne novosti. Assetto corsa competizione - šuška se da će od prvog dana imati podršku za PSVR.
Ako se ovo ispostavi kao tačno, onda ostaje pitanje, zašto GT Sports i Project Cars 2 nisu mogli da urade istu stvar, odnosno da ubace trke sa više kola u VR-u. Živi bili pa videli, 2019 nije tako daleko.

1 Like

Cim sam pomenuo Lidiji da je Astro Bot Rescue Mission izasao (morao da je podsetim o kojem demou je rec), odmah je naredila da ga uzmemo.

Dakle, ocekivao sam da ce me igra impresionirati i sharmirati, al ovoliko?! Ne mogu da se osvestim koliko je igra dobra. Tek smo nekih desetak nivoa odigrali, a svaki nas je odusevio nekim novim forama koje su ili samo u VR-u moguce, ili su toliko impresivne kad se zaista nalazis tamo, okruzen tim sarolikim svetom, da je to nemoguce opisati.

Osecaj kad izroni pored tebe iz oblaka nova deonica nivoa. Osecaj kad u daljini vidis dzina koji na tv-u izgleda dosadno, a u vr-u velik ko brdo. Osecaj kad neprijatelj pljune sluz ka tebi (kameri), koja te promasi ako se maknes u stranu. Kad iz tvog dzojpeda prskas mlaz vode da gasis plamen ili da aktiviras biljne trampoline. Kad se naginjes i osvrces ne bi li mozda otkrio skrivene delove nivoa. Kad te magicni cilim spusti sa suncane plaze u morske dubine. Kad se sve desava oko tebe, mala sarena diorama zabave.

Ne znam dal je sad vec prekasno za psvr, al mogu samo da mastam kako bi bilo da se sony dosetio da ovu igru odmah celu napravi i izbaci ko bundle uz svaki psvr – ko zna kako bi danas trziste izgedalo.

Uopste ne vidim da je Astro Bot ista gora ili manje mastovita igra od jednog Maria, ciju surnaestu iteraciju svi i dalje dizu u nebesa. Kad jos tome dodas VR, rezultat je zbilja magican.

8 Likes

Polako porodicno prelazimo Astro Bota. Igra je i dalje neverovatna, prosto nema manu.

Mislio sam da ce cela igra biti lagana ko pocetni nivoi, medjutim uopste se vise ne sale, ispade sasvim ozbiljan platformer.

Jedna stvar koju htedoh da napomenem – igra izgleda izuzetno cisto. Ne znam do cega je, al za razliku od dosta psvr naslova, nema one neke mutljikavosti gde stalno namestas headset jer nisi siguran dal je do tebe, sochiva ili softvera. Ovde je slika savrsena.

Plus je grafika, sama po sebi, odlicna – saroliko, simpaticno, zaokrugljeno, s dosta shejdera i kojecega. Nema onaj shturi last-gen osecaj.

Cak su i cinichni Giant Bomb milenijali bili umereno ocharani. Buducnost vr-a koju smo onomad nazreli pa skoro zaboravili.

1 Like

Ima li ko da prodaje VR do 20k ?

Igramo i dalje svi PSVR, dozivljava malu renesansu.

AstroBot je tu kljucan, cak se i baka navukla. Stigosmo sinoc do zadnjeg nivoa, mogu bez zadrske da kazem da je igra neverovatna od pocetka do kraja.

Sem toga, Lidija neocekivano otkrila talenat za Thumper, iako joj se ta psihodelija nije posebno svidela onomad.

Ja probao demo Tetris Effect-a. Moj utisak je prvenstveno da se radi o nasminkanom tetrisu koji smo igrali nebrojeno puta, al to je mozda reduktivan zakljucak. Kao i ostale Mizuguchijeve igre, mislim da je prvenstveno namenjena konzumentima rekreacionih pecuraka.

Baka je tu jos samo nedelju i po, pa merkam dal vredi uzeti Moss dok ne ode. Al kosta 40 dolara (edit – greska, kosta 30), sto je taman malo previse.

Sutra mi dolazi PSVR! Jedva cekam da ponovo isprobam konzolu, iako nemam nesto VR igara. Kontam da cu u startu da picim po demoima I igranju u cinema modu, a onda kasnije ganjam ove znacajnije PSVR igre.

Hype!

1 Like

Bas me zanimaju tvoji utisci kad probas ove novije, bolje vr igre kao astro bot.

Jel ima negde u BG da se proba PSVR, cak mozda i da se izrenta? Hteo bih da probam da vidim kako ce da mi legne i ako prodje super da ga uzmem.

Ono sto sam ja nasao su obicno ovi VR za telefone ili VR za komp.

Ima mozda u Delta Sitiju…

Kopao sam po Uscu i tu po gradu u ostalim molovima ali nisam gledao u Delta Sitiju.

Dok sam jos bio u srbiji, bio u Delti tamo gore, preko puta food courta, onaj futurama centar ili kako se vec zvase. Unutra jedan lik drzao demo stanicu s tadasnjim oculus SDK aparatom. Mozda je tamo jos uvek, nikad ne znas. Pretpostavljam da bi sad imao azurniju ponudu.

EDIT: kod njega sam prvi put probao VR. Provrteo sam jedno 3-4 razlicite stvari. Kad sam probao neku voznju, nisam uspeo s parking mesta da izadjem.

1 Like

E samo te podsetim, pored diska koji dolazi u kutiji, sony je na psn-u izbacio i demo disk vol 2, mozes da skines za dzabe.

Dobicu uz konzolu kod za VR Worlds, sta tu ima od igara da vrijedi?

Shark demo. Ostalo je bezveze ali vredi probati.