PSVR

Aha zanimljivo ali cimanje mi je to pogotovo sto nemam pojma kada cu ici ponovo u bugarsku. Plus jebavanje sa prenosom preko nase granice

Meni deluje ko odlican bundle ako te kopka vr, i jedan i drugi. Bilo bi mi jako tesko da odlucim, u jednom dobijes Wipeout a u drugom RE7, al barem oba dolaze s Astro Botom i Skyrimom.

Moj glas ipak ide ovom s RE7. Jos ako imas decu, Astro Bot ce biti hit sigurno.

Pa da vuce me da ga kupim ali jos nemam pojma. Tu cu biti jos nedelju pa imam vremena da odlucim :rofl:

Eh da, razumem te.

Ako si kojim slucajem iscitao ceo ovaj thread, stice se dosta dobra slika koliko psvr vredi i koliko ces iz njega iscediti zabave.

Sto se mene tice, 2 must-have vr igre (astrobot + RE7/wipeout) i 1 solidna (skyrim) za 230e je fantastican deal. Da kojim slucajem sve ovo vreme nisam probao vr, zgrabio bih ga smesta.

Potom preko toga imas Superhot, Moss, Thumper, Beat Saber, Dirt Rally, No Man’s Sky i tako dalje, iznenadjujuce bogatu lepezu vr igara koje vredi odigrati.

Al nije iskljuceno da ces se posle par meseci izigrati. Moj psvr sad uglavnom skuplja prasinu, sem kad komsijska deca traze da igraju Astrobota. Mada, ja sam svoje vr pustolovine prebacio na Rift i sad jedva cekam da izadje Alyx.

1 Like

Ja i dalje mislim da je VR čisto bacanje para, malo igara, nema ekskluziva koje su VR, mislim realno god of war u VR-u bi bio vrhunski. Tako da je bolje čekati i videti šta će uraditi sa PS5 i VR-om. Jer za sada, je samo još jedna stvarčica koja će skupljati prašinu. I još će PS5 imati BC, a to će valjda značiti i za VR igre. Tako da bolje sada kupiti bolji TV a onda videti VR2 ili kako će Soni rešiti postojeći VR headset na 5.

Nece resiti nikako, osim sto ce obezbediti bazicnu kompatibilnost sa starim VR igrama, PSVR 2 je odavno u R&D pajpu. Postojeci headset nema sanse, ceo koncept je beznadezno zastareo i eksperimentalan. Sa kabastim hedsetom, eksternom kamerom zbog koje se ljulja ceo prikaz kao na palubi broda, gomilom kablova, niskom rezolucijom optike sa gomilom artefakta (izgledaju kao fine cestice peska preko celog vidnog polja). Pa onda da ne pricam o inferiornim move kontrolerima bez kontrola za kretanje (ironicno s obzirom na ime), zbog cega vecina igara mora da ima teleport kontrole ako hoces freestyle sa pokretima. Kamera i kontroleri su preuzeti iz PS3 ere! Ali, sve je to imalo neku draz kao sam pocetak VR-a…

Ajde de, nije bas tako strasno! :smiley: Mozda samo ja imam veci prag tolerancije… Drzim i dalje da kad se jednom udje u neku igru, magija pocinje i stvari poput relativno niske rezolucije se zaborave.

Za Move kontrolere se slazem, podgrejan ps3 hardver kojem su na silu dali novu ulogu za koju nikad nije bio namenjen. Kontroleri na Riftu su me razmazili, nema idenja nazad.

@Milan89SD Nego jes ti makar probao vr? :smiley: Ne sudim, samo me zanima dal otpisujes vr ko neko ko je ostao imun na magiju, ili nije nikad ni usao u neki drugi svet. Znam, zvucim ko da pricam o psihodelicnim drogama a ne o stavljanju vrelih ekrana pred ochi, al ima tu nekog preklapanja sigurno.

Zapravo, pechurke su verovatno jeftinije od VR uredjaja…

Jesam probao i jeste super fora. Ali opet, ortak kod koga sam probao, njemu VR skuplja prašinu… I ako je prešao sve što je imalo…

1 Like

Uzgred, ne znam koliko pratite vr vesti, al ne secam se da je iko ovde pomenuo Boneworks, igru o kojoj se vec mesecima bruji i koja je najzad izasla prekjuce:

Nisam licno probao jer me ne privlaci taj ceo osecaj da je ovo vise zezanje s fizikom nego igra s narativom (mada i toga ima), al vidim da su ljudi odusevljeni potencijalom kad se pomesa VR i maksimalna interaktivnost.

Slutim da Boneworks najavljuje delom sta mozemo ocekivati i od Alyx.

Za kraj samo da napomenem ako nije jasno, ovo je na pc-u.

ok, ovo je daleko bolje nego sto sam ocekivao:

1 Like

A evo i zvanicnih figura za sam PSVR uredjaj – licno mislim da su odlicne, nadam se samo da sony misli isto i da vec krcka novu kacigu:

Napravili su GTA 5 VR mod (PCVR).

B92: Sećanje na stare dane: Igrajte GTA 5 u virtuelnoj stvarnosti VIDEO http://www.b92.net/tehnopolis/gejming.php?yyyy=2020&mm=02&nav_id=1650268

1 Like

eto ti ga sad :smiley:

Ovo je već nešto što bi zaista ponovo odigrao u VR-u.

mozda je ovo nacin da mi se najzad gta5 svidi…

Ovo dobro deluje. @padawan @n00dle

https://purepsvr.com/2020/04/14/review-final-assault-psvr/

Kad si vec vaskrso temu,

Nakon fenomenalne Alyx sam ostao zeljan jos VR igara, pa sam nanovo pokrenuo Moss (ima ga i na PSVR-u).

Ne secam se sto nisam vise igrao ranije, verovatno me stosta drugo privlacilo. Al sad kad sam mu posvetio duznu paznju, moram da kazem da sam ocaran. Ovo je, na jedan stidljiviji nacin od, recimo, Astrobota, mali pogled na to kako bi platformeri buducnosti mogli da izgledaju.

Moss se ubi od truda da igracu bude udobno, te stoga smenjuje male diorame radje nego da aktivno kamera prati malog misonju. Ali taj osecaj kad sedis okruzen magicnim pejzazom, npr u sumi, a ispred tebe maleno naselje, mozes da prineses nos svakom seljaninu, to je neprevazidjeno, to pljosnati ekran ne moze da docara.

A Quill, mishica kojoj pomazes je prica za sebe. Animirana na nivou diznija, sarmirala me smesta. Ako se zaglavis ne nekoj zagonetki prizove tvoju paznju i pokaze ti pantomimom sta misli da treba sledece da se uradi; kad resite zajedno neku tesku deonicu, povremeno podigne ruku da bacite kosku!

Kad kazem ‘resite zajedno’, mislim da je igrac aktivan ucesnik u svetu. Sem sto direktno upravljas Quill, takodje mozes odredjene objekte da pomeras, kao i da zgrabis mehanicke protivnike kako bi pomogao. Cak vidis sebe ko utvaru u odrazu vodenih povrsina.

Sad kad sam sasuo par sati u Moss, dozivljavam ga ko skriveni dragulj. Ko moze, obavezno da odigra.

1 Like

Ja sam sa Moss bio odusevljen, i meni je to najbolje VR iskustvo i igra koju sam pustao kada nekome zelim da pokazem kako izgleda VR.

Quill je fenomenalna, igra je zamisljena kao mini bajka u cijem centru ste vi. Najvise me asocirala na djecije knjige koje imaju pop up gradjevine kako otvarate stranice.

1 Like

e bas to!

Ja nisam nikako uspeo da podesim setup da se ne ljulja cela slika, kao na palubi broda. Izuzetno iritantno i izaziva mucninu. Posto je ovo uglavnom jako staticna igra, blago ljuljanje se mnogo vise primeti nego u brzim i dinamicnim igrama tipa Wipeout.

Inace je divan, moram da se slozim, Moss je odlicno animiran i ceo osecaj bajkovitog sveta sa kulisama koje su ozivele je magican.