Sport

Pobednici divizija idu na Evropsko prvenstvo.

Meni se svidja Liga. Vidim da salju najjace timove, Portugalci se juce slikali ko da osvojise. Ocigledno da postoji jako velika motivacija sto sportska sto novcana koliko toliko.
Drugo zasto mi se svidja, sto ljudi ne kapiraju, pa bolje i ovako jer to su sve internacionalni termini i svakako bi gledali dosadne prijateljske. Ovako bar ima neke borbe.
Pre svega znaci malim reprezentacijama da lakse dodju do Evropskog. Zamislite jedan San Marino :smiley: Ipak takvima to mnogo znaci. Gledam preglede, mnogo vise bodova imaju svi, daju golove sto im dosta znaci vidi se kod radovanja.
Pobednici grupa A divizije idu na zavrsni turnir za osvajanje LN.

Sto se tice Evropskog, kako sam skapirao taj plej of kvalifikacija iz Lige Nacija igra se tek pred Evropsko. To je druga sansa ekipama koje ne obezbede kroz “default” kvalifikacije za Evro.

Ovde je najbolje objasnjeno kako ce funkcionisati kvalifikacije kroz Ligu

3 Likes

Sinoć odlična uvertira za večerašnje finale, Belgrano-Atl. Tucuman 1:3
Odlična utakmica, 4 gola, skoro pun stadion, solidno navijanje.
Fecha 13 Resumen Atlético Tucumán vs Belgrano - YouTube 2 prelepa gola, a veceras poslastica😍

1 Like

Tevez gospodin i kakva strast ovog navijaca - YouTube

1 Like

Za one koji ne znaju ovo je trening boke prekljuce cini mi se. Ostali svi vide.
Ovo mislim da je nemoguce videti na terenima premijer lige recimo, prvo boli kurac kineza sa tabletom da uleti na old traford da pozdravi ešli janga(jel on još u mančesteru? :grin:) a isto tako jebe se i ešli jangu da ga spašava… dok bi se evropska javnist gnušala i gadila zasto je on uleteo na teren.

slično se desilo i kod nas, u kruševcu pre par godina

Inače, utakmica je odložena na kratko, verovatno za 22h po našem. Navijači Rivera napali igrače Boke

Inače čitam sad engleske sajtove, tipa guardian, oni se već gade, smeta im, “sad day for argentinian football”… kako da ne…

Smaraci Engleski, ko ih jebe, neka prate Brajton Albion i neka se dive atmosferi…

1 Like

Na terenima Premijer lige to nije moguce videti jer se ovo strogo kaznjava, verovatno bi doticni gospodin zaradio ozbiljnu robiju, tj ne bi jer kad to ima na umu nikad ne bi ni pomislio da utrci na teren. Kakvi divljaci, pa vidi ovo kamenovanje kao da su u srednjem veku? Jbt pa ovo nema ni u Africi :grin:

Eh vjerovatno si neutralni ljubitelj fudbala uopste pa ne znas sta znaci rijec ‘strast’ :smiley:

Jedno je strast ali ovi ljudi su toliko zatucani da bi iz nehate ubili fudbalere najveceg rivala. Verovatno i ne samo iz nehata :grin:

Kakva neobrazovana i zatucana raja, normalno da se civilizovani svet stidi ovakvih stvari ali kako kaze ona noradno cega se pametan stidi…

pa po meni, ovo kamenovanje autobusa je draz fudbala. koliko god to cudno moze trbi da zvuci. zamisli grad gde imas taxi samo za navijace jednog kluba, plavo-zuti kvart grada, hotel boca…
jednostavno ljudi zive tamo za to, bukvalno, i tamo je trenutno nedeljama doslovno ratno stanje.

Ostaje zal zbog zabrane od pre par godina da u argentini u 90% slucajeva nema gostujucih. Mada, ovu utakmicu bez zrtava ne bi moglo organizovati sigurno, jer boka je na pre na gostovanjima imala minimum minimuma 10.000 ljudi, a zamislite 10.000 ljudi sada medju ovim ljudima, bukvalno pravi gradjanski rat bi izbio. Koliko god mi to ne razumeli… blago njima.

edit: Video of Buenos Aires riots as River Plate relegated 1st time ever - YouTube kad je river prvi put ispao iz lige pre 7 godina. zamislite sad ako izgube, hoce li lincovani biti domaci igraci, sudija, gosti, ili sci skupa?
tu sam utakmicu uzivo gledao, nisu mogli da izadju sa terena igraci jedno sat vremena. placu igraci, navijaci pola placu, pola divljaju, neki sede utučeni… jedva cekam konacan ishod danas :grin:

1 Like

Bice lincovani svi skupa a i zena i djeca kad se navijaci vrate kucama ako Boca pobjedi. :joy:
edit: Utakmica izgleda odgodjena na jos 1h15min…

Pomereno za 23:15… jebem ti stoku ne mogu od njih fudbal da gledam :joy:


pablo perez…

Kazu navodno da se suzavac kojim su gadjali navijace odbio u bus. Daleko da umanjuje ludilo navijaca. Strast sta ces. Ocigledno im je to zivot.

Ja ne razumem da policija dozvolila (jeste ispred stadiona) da bus tako udje u navijace. Pa sta su ocekivali jbt. Po meni najveci propust policije.

Verovatno su i panduri navijacki obojeni :smiley:

sutra u 21h finale…

Velika bruka i sramota za sve uključene u organizaciju, velika bruka za COMNEBOL i nešto što baca veliku senku na Copa Libertadores.

Kad je ovako stanje u drzavi onda kamenovanje kao u serijatu ISIL-a nije neocekivana pojava. Evo sta kaze Maradona.

Moja država je nesrećna, nemamo poštovanje ni za šta i u svemu se preteruje. U Argentini je danas teror izaći na teren, moram reći da sam veliki Argentinac, mrzim nasilje, ali smo zaslužili šta smo smo zaslužili. Mi smo, iako ja nisam, glasali za ovu katastrofu (Maurisija Makrija). Ne postoji bezbednost i zaštita, svuda su pljačke, ljudi nemaju da jedu i to su promene za koje su glasali" , rekao je Maradona.

što??

Možda zato što jebeno ne mogu da odigraju utakmicu da neko ne pogine…

Čitam ove vaše komentare, i krstim se… Vama je draž fudbala kada kamenuju autobus protivničkih fudbalera, jer tobože to je “čar” fudbala… Baš bih voleo da se nađete jednom u toj “čari” fubala, pa da vidim kakvo će vam mišljenje biti.

Čar fudbala su lepi pasovi, golovi, akrobacije… Ne ubijanje, sakaćenje i ostalo…

Poznavao sam momka koji je mrtav, zato što su se potukli oko toga ko je kome skinuo šal i ko za koga navija… Jebote vama je to fudbal…

EDIT: Slažem se, ovo je velika sramota za argentinu i za ceo fudbal… Englezi su pre pravili ista ovakva sranja, pa kada su uveli red, sada sede mirno i gledaju utakmicu… I vams to smeta, što se u engleskoj sedi i gleda utakmica… Mere su bile drakonske, ali su uradili ono što se mora uraditi…

7 Likes