Šta trenutno igrate? 2017

Ovo večer sam dva put zaredom prešao Outlast. Pokupio sve bitnije achievement-e.

Znači, u dva dana pređoh tri put igru. Ovo mi se još nije desilo :smile:

Ja zadnjih dana igram Batman Arkham Knight. Za sada sam veoma ravnodusan prema igri. Sarm prva dva djela nije ovde, odbacili su stripovski stil zbog ovog gritty stila koji je vise usmjeren realizmu. Licno, ne odgovara mi.

Druga stvar, igra nema flow. Neki bi rekli pacing, ali ja bi prije definisao kao flow. Radim misije, sporedne misije, ali sve na silu i bez vidljivog rezultata osim onog procenta na onom meniju sa misijama. Nikako da me uvuce igra i da se osjecam kao da je u pitanju pravi zivi svijet.

Takodje, Batmobile mi je vec poceo lagano smetati. Ne zbog borbi, nego mi bezveze sto sa njim kada se zaletim u betonski stub srusim ga, ali kao kad zgazim pjesaka, on je dobro, samo malo nokautiran. Moš’ mislit’. Deda je kao cigra…

Prica me ni najmanje ne zanima, vidim da su svi maskirani, ali jedan od maskiranih je malo veci baja od ostalih, i njega se bojimo. Ali dobro, vjerujem da cu je dotjerati do kraja, i to je u mom manjku vremena znak da igra nije losa.

3 Likes

Sve kako si ti opisao tacno tako sam i ja osecao dok sam igrao Batmana,jednostavno me igra nije uvukla i igrao sam je na silu,samo sto se nisam ni trudio da je zavrsim jer jednostavno ima suvise igara da bi tracio vreme na nesto sto mi se ne dopada…

2 Likes

Nemate vi pojma :smiley: salim se, to each his own sto bi rekli ameri, meni je igra fantasticna. Pocetak jeste onako traljav, ali kad se zahukta igra nisam mogao da prestanem da igram.

Uzeo sam FFXV za 1000 dinara nosioca od @Nenad_LionX. TJ iznajmio na mesec dana. Skinulo se veceras krecem. I onda nek mi neko kaze da treba priaterija. pih… :smiley:

Inace je 1500 din ali na kredibilitet i staz dobio popust :slight_smile: hvala jos jednom @Nenad_LionX

1 Like

Vrv za mnoge glupo pitanje, ali: Šta je “season pass”?

Izadje igra, tipa Mass Effect Andromeda. Bioware je odmah pri izlasku obecao da ce igra imati 6 DLC-jeva, 3 oruzja dva kostima i jedan story DLC. svaki dlc ce kostati od 5-15 $. I imas opciju da kupis odmah season pass koji kosta recimo 30$. kad kupis season pass, svaki DLC koji izbace automatski skidas za dz.

Dakle da sumiramo, Season pass je kupovina svih DLC-jeva koji ce se pojaviti u buducnosti.

Mada neretko se desi da season pass recimo vazi do oktobra 2017, pa svi DLC-jevi koji i ako budu izbaceni posle tog datuma ces morati dodatno da kupis.

1 Like

Ne skidas ga za dz,nego si ga u startu platio samo jeftinije :grinning:

1 Like

E sad tek pocinje ozbiljnije igra! Jel igras gwent, jel skupljas karte? Inace sad ti je prilika da zaradis dosta para. Gledaj da povecas maximum carry weight, i u svakoj borbi kupi maceve i armor od protivnika i mozes ih prodavati sve u Novigradu na Hierarch squeru kod armorera sto kaze top notch swords svaki put kad udjes u dijalog s njim. On uvek ima 2-2.5k crowns kod sebe.

1 Like

Imas 2 laka nacina tj. 3 da mozes vise stvari da nosis.
Prvi je da igras secondary quest one konjske trke, i tu ces dobiti dobar saddlebag.
Druga opcija ti je da popijes fiend decoction koji ti povecava privremeno carry weight da bi mogao da stignes do mesta gde prodajes stvari.
I treca, najbolja opcija ti je da kupis saddlebag koji ti daje 160 carry inventory, imas da ga kupis u Novigradu kod merchanta koji se nalazi na mapi malo iznad fast travel pointa ‘Glory gate’.
Da bi kod njega kupovao moras samo da zavrsis ‘Pyres of Novigrad’ main quest, onaj sa Triss ako vec nisi.
Tako ces se spasiti bede, i zaradices tonu novaca, ja sad npr imam 25.000 crowns.

1 Like

Hahahaha desava se… Dovoljno ti je i 100 za pocetak :smiley:

Cuvaj nesto i za crafting, nemoj sve da prodajes. Trebace ti ako mislis da pravis neki ozbiljniji armor

1 Like

Sta ce mu trebati? Mislis na crafting components? Njih uvek moze da kupi ili da ih craftuje od postojecih materijala, nema potrebe da dismantluje maceve, bar sam ja tako.

Ja sam u pocetku bio Team @iKaran, igra mi je delovala prekomplikovano i bez ritma. Kad sam joj dao drugu sansu i zaigrao malo vise, odjednom sam presao u Team @Akiris, te nisam stao dok nisam sve presao (sem, jel te, milijardu ridlerovih zagonetki, neka fala).

Meni je Arkham Knight jedna od najboljih igara ove generacije. Toliko stvari je uradjeno toliko dobro da se i dan-danas najezim kad mislim o njima. Neverovatno iskustvo. Samo cinjenica da su uspeli prakticno sve cut-scene da uguraju u igru bez da oduzimaju igrachu kontrolu je vec vredna nagrade. A kud sve ostalo.

Al jedna stvar koja mi NIKAD nije zasmetala je batmobil. Uopste ne razumem sto toliko ljudi kuka na njega, ja sam uzivao svaki minut u njegovom kokpitu. Bre do kraja igre napravili od automobila prakticno karaktera do kojeg ti stalo. A onaj momenat na pocetku igre, kad ti se pojavi prompt ‘even the odds’, pa cujes riku motora, skripu guma, ceo taj ulazak batmobila u igru, wow! Maestralno.

1 Like

Slažem se sa obe strane. Iako Arkham Knight nema - barem meni lično - onaj šmek prve dvije igre, ulazi u top 5 igara ove generacije.

Kevin Conroy je odradio bogovski posao. Kad sam čuo “evening the odds” i scenu nakon, I was hooked.

E ovo je ko ja da sam pisao. A even the odds cinematic treba da udje u istoriju badass momenata u gejmingu.:blush:

1 Like

Zavrsio Knack-a i resio sam da ga kompetiram 100% i toliko mi sad ide na zivce da vam ne mogu opisati.

Ko je resio da ono kamenje bude random i da ga nije moguce pokupiti u chapter select meniju treba da ubiti.
Evo me 4ti prelazak i jos uvek mi fale 2 Dijamanta i 3 Smaragda (Emerald).A jos moram jednom na Very Hard da je predjem.:triumph:

Meni je Arkham Knight najbolja igra u 2015 I ujedno jedna od igara gde sam sa uživanjem prešao sve DLC dodatke I 100% main storyja. Dok se ne pređe Riddler ne može se videti real end, tako da po meni vredi odigrati sve.

Ja sam sve odradio sem riddler-a, na njemu sam se smorio i nisam imao vise snage. A igra je odlicna, cak mi je batmobil dodao nesto novo u njoj. Da su napravili samo jos jedan deo kao prva dva, bila bi mi losija.

Zao mi je samo sto nema vise ovakvih igara. Za sada samo 3 u ovoj generaciji, LOTR SOM, Batman i Mad Max. Prtom je ovo po meni i poredak kvaliteta igara, SOM mi je za sada najbolji.

Pa ima YouTube brate :smile:

1 Like

Ne kažem da nema, ali taj feeling kad kompletiraš onakvu igretinu zarad jedne cutscene je neopisiv.