Šta trenutno igrate? 2017

I ja sam kontao uzeti RIme, sad razmisljam da ga kupim na nekom nalogu, pa podjelim trosak ili prodam dalje nalog, tako ce me izaci upola cjene. Prije svega sam iznenadjen sto je igra uopste izasla nakon svega sto se desavalo, a onda sam iznenadjen sto je igra dobra kao sto recenzije kazu.

Iako, moram reci da je mene ova narativna renesansa igara totalno zaobisla, tako da cu vjerovatno i ovo odigrati i razocarati se. Sta mogu, jos ne vidjeh narativno iskustvo bez jakog gameplaya koje me oborilo s’nogu

Ja mislim da su se više oslanjali na to da će svi prvo istraživati sve i svašta, a da će tek posle igrati. Svo to istraživanje ti može pomoći da pokupiš dosta stvari u igri, da otključaš mnoge prostorije itd.
Iako je ovo neka vrsta spoiler-a, pa te molim da ne zameriš, znaj da nakon određene tačke u priči istraživanje će biti skoro nemoguće.

1 Like

Kako to da ja za Rime uopste nisam cuo? Interesantno djeluje

Ukucaj na neogafu, ima zanimljivih threadova. Idealno bi bilo kada bi ih citao hronoloski, ali siže je:
Pocelo kao playstation ekskluziva, ljudi prikalazali gameplay sa kojim su svi bili odusevljeni, ali nisu imali info kada igra izlazi. Zavlacili koliko su mogli, kada je Shuei insistirao na sastanku (nakon par otkazanih), ispostavi se da gameplay nije bio gameplay, nego dobro namjesten CG.
Playstation ih otpusti (prestane finansiranje), ovi se nakace cini mi se na spansku drzavu za finansiranje… uglavnom muckalica. Svi su mislili da je prevara. I evo, izadje igra, zato kazem da je iznenadjenje.

Naravno, puno je zanimljivije i uzbudljivije ako citas kao timeline.

2 Likes

1 Like

Izgleda da su sve to urbane legende za Rime, njihov PR tvrdi da nisu apsolutno nikakvih problema imali sa developmentom i da su samo zeleli da otkupe IP od Sony-ja koji su smatrali vrednim. Sad sta je istina, nije vise ni bitno toliko. Dokle god Piter Molinju nije umesao prste, igra ima nekakvih sansi da izadje. :smiley:

I dalje igram DOOM, kakva igra, ne mogu da verujem da sam ovo propustio kad je izaslo. Kakvi Unchartidi i ostala boranija, ovo je ludilo. Nenormalno zabavno i zarazno :wink:

3 Likes

Eh, jedino airlockove sto sam nasao, to mi daje malo fleksibilnosti. Al to sto sam otkljucao sve prostorije mi nije mnogo donelo, otkljucao bi ih ionako kad bi tu kasnije dosao sa svrhom.

Tacno je da sam sad jachi u Arboretumu (najzad nastavih s pricom) nego sto bih bio da sam tamo odmah otisao. Sachmara mi je prakticno maxed out, hakovanje isto.

Al ima jedan mali problem s preteranim istrazivanjem – buduci da igra respawnuje neke protivnike, to znaci da cu, kad se tamo vratim, trositi svoje dragocene resurse dvaput na istu mapu, a da ne dobijem zauzvrat skoro nista (jer sam, jel te, tu mapu vec ranije pocistio).

Ovo je glavni razlog sto nisam pretrazio i Power Plant do kraja, nego sam se negde na pola okrenuo i vratio nazad na narativni put. Detur sve zajedno od 5 sati, minimum. A i lepo je opet slusati January kako mi komentarise desavanja u uvo.

Obrni-okreni, uzivancija.

Haha pa gde si bio kad sam igru hvalio onoliko?!

Cekam da cujem kako su prosli finansijski, brine me sto joj je tako brzo pala cena. A bila je najbolja pucachina godine, ako ne i sire. Tesko da ce ista nadmasiti Doom u skorije vreme, sto se ciste akcije tice. Balet prekrasnog nasilja u klizecih 60fps.

Ne znam gde mi je bila pamet, igra mi nije uopste bila toliko zanimljiva dok sam je gledao na you tubu, ali igrati je , to je potpuno druga prica. Opet se vracam na Uncharted, gledati gameplay je bilo zadovoljstvo, ali igrati, ne toliko, zapravo je bilo i dosadno, dosadno napucavanje, dosadan traversal.

Razmisljam sad o ovoj rechenici, ne svidja mi se uopste. Taman mi je udobno, ne bih da menjam status quo. Promene su strasne. :smiley:

Gotov God of War 3. Sada mi samo nije jasna cetvorka, tj kako je preziveo sa onom rupom u grudima :smiley: . Ali to cemo da saznamo, valjda.

Sada se vec stvara problem ostao mi jos TLOU i onda nemam sta da igram vise. Sve sam presao :smiley: . Oatao mi samo Driveclub.

Ne bi se bas slozio. Oziljak je tu :slight_smile: Valjda ce objasniti.

2 Likes

Ono dete koliko se secam je kao ridje, guess wat bog zna sta je sve radio sa Pandorom :joy:. Ko prisonbrake. Krator bezi opet iz pakla, ovog puta sa sinom. Lol

Ja sam batalio doom jer je previse spor, ali sama igra je vrhunski odradjena…

Ako je Arrow preživeo u trećoj sezoni, preživeo je i Kratos, after all, he is a God. :smiley:

Ja sam juce presao To the Moon. Stalno odgadjao prelazak igre, i kada je izasla za ipad, nije vise bilo razloga da je ne predjem.

Sto se tice igre, jedno lijepo iskustvo, upakovano u 4h igre. Na kraju prepricavao Tamari pricu, zagrcnuo se dok sam prepricavao, ipak je ostvarila i neku emotivnu reakciju.
Preporuka za igranje, posebno za ove emotivce i ozenjene.

1 Like

Srecan kraj, umrla tasta? :smiley:

Kako mislis spor? : )

Ma jok, ime igre kaze, posaljes tastu na mjesec :smiley:

Sporo je kretanje, nije kao u predhodnim delovima…