Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Heroic je smešan na Library, Legendary on the other hand… :smiley: Još ako nemaš Bandana Skull… Happy fun times :slight_smile:

Tebi je sve smijesno hahaha

Ja ga igram prvi put :smiley: Tako da… :slight_smile:

I nabavljaj taj XO, da igramo zajedno. Kako je krenulo, Live mi ne gine…

1 Like

Zavrsih Halo CE na bloody HEROIC !!!

Uff, kakav osjecaj… A tek soundtrack na kraju? Epski… Prica je takva, da tek sada vidim od koga je Bioware klepio koncept za svoju u Mass Effect. Nevjerovatno… :smiley:

Sta reci? Koji maw, ovaj poruku, poslati? Kome? Hahahaha

8,5/10 Od mene. Uzeci u obzir da je igra stara 15g, to je prokleto dobar rezultat. Hype za Halo 2!!!

2 Likes

Krenuo sam Forza Horizon 3.
Ne znam odakle da počnem sa hvalospevima. Dal’ grafika, dal’ zvuk…
FH 2 je bila odlična igra, i mislio sam da nema puno prostora za napredak, ali, eto, prevarih se.

Bukvalno sam na početku, tek zagrebao po površini, ali odmah se vidi kakva je to IGRETINA.
Sve je na svom mestu, čak i manje bitne stvari.
Primer - Izbor lika i njegov nadimak/ime su totalno nebitni za gameplay no i to su odradili savršeno.

3 Likes

Igras lo na XO ili PC?

Igram na konzoli, i radi fenomenalno.

1 Like

Počeo danas malo Medal of Honour Warfighter. Našao za neke smešne pare pa rekoh da odigram pošto sam preskočio kad je izašla jel mi nešto brljavila narodna verzija. Sve u svemu, kao što su ljudi i rekli, sasvim prosečan fps, sa solidnom mehanikom. Ako ću po nečem upamtiti ovu igru su priločno ružna žena i dete glavnom nam protagoniste. Prosto bode oči.

Pošto sam konačno imao slobodan vikend, krenu sam Mad Maxa na Xbox-u. Ljudi su je dosta nahvalili, pa je red da kažem i neke sitne zamerke. Loš voice acting, pre svega samog Max-a sa očajnim engleskim akcentom. Neki zvukovi u igri takođe prilično amaterski odrađeni, naročito zvuk peščane oluje. Takođe mi se nije svidela pokretljjivost samog junaka, koji je jedan od najtrapavijih protagonista koje sam video u poslednjih godinu dana (trapaviji je i od Jack Joyce-a) pa ne može da se popne na 50 cm visoku stenu, a kroz 30 sm vodu trči kao usran. Deset sati mi je samo trebalo da provalim da Max može i da poskoči pritiskom na levi triger. Ali dobro, ovo su sve zamerke da neko ko baš hoće ima čime da pljuje.
Inače igra je zaista pozitivno iznenadila. Mapa je ogromna, a sporedne misije podjednako zanimljive i izazovne kao i main story. Ono što je u neku ruku dobro a u neku ne, u zavisnosti iz kog ugla gledate, je što vas igra tera da farmujete, kako bi bili iole ozbiljan igrač… Ne znam tačno ali spičio sam sigurno preko 20 sati gameplaya a tek sam kompletirao 30% igre. Kada bi sakupljao sve što se u igri sakupiti može, mislim da ovde ima sigurno 80 sati gameplay. Na žalost za ljude sa manjkom vremena to može biti i mana, jer neće biti u mogućnosti da speedrunuju kako bi sa lakoćom odradili samo main quest. Sve se plašim da i sa ovim ne prođem kao sa Phantom Painom, u koji sam uložio mnogo sati i na dve trećine igre stao, a sad mi bezveze da nastavljam jer sam ionako većunu stvari pozaboravljao.
Borba mi je malo na početku zadavala glavobolje, jer sam navikao na Batmana, a ovde je sve isto samo dosta sporije, pa sporije treba i pritiskati akcione tastere, što je zahtevalo određeno navikavanje. Igra na Xboxu izgeda sasvim pristojno i u okvirima onoga što nam ova generacija nudi. Uz poneki pad frametarea i to u sasvim neobjašnivim situacijama, pre svega u zatvorenom prostoru, što je van svake logike. Sam Wasteland je po meni baš dobro odrađen u tom postapokaliptičnom fazonu, a posebno mi se sviđa sam teren kako izgleda. Mehanika vozila je na početku malo klimava, ali kako budžite vozilo, sve leže na svoje mesto.
Sve u svemu, dobra igra, koja je uz malo poliranja mogla a bude odlična. Svakako vredi para koliko god da je platite, jer pruža sate i sate zabave a da vam pri tome za razliku od većine sendbox igara ne dosadi.

Treća igra koju već uveliko igram je Forza Horizon 3. Šta da kažem, nikada nisam bio neki prevelik ljubitelj Forze. Prvi deo sam igrao par sati a drugi samo probao. Kao i predhodni delovi i Horizon 3 je vožnja koju možete da igrate uspešno od prvog minuta. Ne zahteva nikakvu dozu navikavanja ili krivu učenja. Jednostavno se zavalite i uživate. Zaista moram priznati da dugo nisam uživao u jednoj arkadnoj vožnji kao u Horizonu 3. Ono što mi smeta je to što ja vožnje igram isključivo iz bumper view kamere, pa kada je kišno vreme zboh ovih fensi efekata kiše imam slabu preglednost, ali to nije nešto što se može zameriti. Inače grafički igra svarno izgleda odlično. Sama gameplay mehanika je takođe odlična. Razmišljam čak da menjam moj matori volan i uzmen G920 kako bih mogao da igram na Xboxu.

4 Likes

Ja evo duboko u noc zapoceh i mladoh Alexa Huntera, zajedno sa Southamptonom :slight_smile:

Ono sto mi je i dalje glupo jeste ta nemogucnost da se protivniku oduzme lopta, dok moji igraju kao panjevi… Al sva sreca tu je opcija da igram sa celim timom :slight_smile:

Sutra cu se baciti na GTA 5, ostalo mi je jos malo da zavrsim glavnu pricu, na nekih 55% sam…

Presao sam preki neki dan Infamous 1 preko PS Now servisa. God damn kakav kraj igre. Prodju te zmarci. Steta sto nema vise igara sa takvom pricom koja generalno kroz sam tok igre i nije nesto ali pri kraju kad kulminira i zavrsi se epski, ostaje wow efekat koji se nazalost danas retko srece.

Presao sam kao good guy, i sad krenuo na hard kao bad guy da pocistim trofeje. Sve u svemu, masterpiece.

Nakon toga dvojka.

Isti osecaj sam imao na pocetku, i bukvalno sam mislio da su voznju s***ali, ali kasnije sam uvideo da svaki novi ugradjeni deo dovodi do drugacijeg ponasanja vozila i tera te da trazis najbolju kombinaciju izmedju brzine i oklopa.

Ja sam vec dosta poodmakao u igri, bas zbog kvalitetnih side misije i uvek razlicito dizajniranih kampova sam vise njih prelazio, a story misije odlagao. Kasnije igra to i zahteva kako bi napredavao, ali ako si prirodno zalutao tamo, to dosta govori o igri.

Mislim da share ortak skoro igru platio 19$ sto je bagatela za iznenadjujuce kvalitetnu igru. I totalno si u pravu, uz malo poliranja je mogla biti pravi hit.

1 Like

Ja sam je uzeo bez share-a na Warnerovoj rasprodaji za 16$ što je za ovako obimnu igru zaista smešno.

Sinoc na net-u i naletim na sliku podmornice - neki clanak u novinama tipa ko ima jace podmornice i sjetim se da sam nekad davnooo na psx igrao neke podmornice i da sam bio odusevljen ali da nikad nisam presao (neko mi obrisao save s kartice u igraonici). Upalim google i nadjem -

Prebacim na PSP i sad lagano kad imam vremena, a na X360 planiram Kindoms of Amalur.

Probaj i Silent Hunter serijal. Treći deo je najbolji a ni četvrti nije loš.

1 Like

To on piči PSP ispod stola usred sjednice :stuck_out_tongue:

Poceo Lordish da “zakecuje”. To mi se dopada :slight_smile:

@Lordish saldzija :smile:

Upalih Ps3 i odmah na GoW: Ascention. Braćo draga kako ovo izgleda… Komotno može proći kao igra iz ove generacije. Koju XO, garantujem, ne bi mogao pokrenut.

Ima Playstation fantastičnih SP exluziva. Čini mi se da je bolje pretplatit se na PsNow radi trofeja i ostale zahebancije…

Jedan od Sony fejlova je sto nisu remasterovali sve GoW igre, pogotovu Ascension. Stvarno dobro izgleda, a ima i super borbenu mehaniku.

Upravo o tome razmišljam… Ali dobro, uz Now te izađe jeftinije igru odigrat, već remaster platit.

Ma nema meni nista draze od moje kolekcije :slight_smile:

1 Like