Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Jebem ti sunce, dje me podsjeti, sad mi je tlak na 300.

Ne prihvatam izvinjenje.

1 Like

Šupci bezobrazni. Prvo @iKaran, pa ti. Day ruined.

1 Like

@Lordish nastavi 117 sagu :smiley:
Ako se navuces, zaboravices tes :stuck_out_tongue:

Samo radi tebe brate :smiley: Dok pređem šta sam zacrtao, imam u planu!

2 posts were merged into an existing topic: XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

A post was merged into an existing topic: XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Nakon 100h (@padawan, sad ide ono tvoje “ne bi ja mogao još 100h nema šanse” :smile:) kompletiran glavni quest u TESV. Sada mogu dahnut malo ahahahah Još par side quest da završim i to je to…

Ko kaže da Bethesda ne zna ispričat priču kroz primarni quest, griješi žestoko. Epski, kao što je bio i 2011-te…

Sljedeći na redu The Last of Us.

Jucer nakon skoro jedne godine pauze zavrsio Knack-a, poprilicno dugacka igra, ali kraj mi je malo bez veze - boss, inace boss-ovi u celoj igri su mi meh, ali kompletna igra je odlicna, steta sto ne izbace drugi deo.

A igra se Titanfall 2, Deus Ex: Mankind Divided, Mafia 3 zavrsavam sporedne misije(sto inace nikada ne radim, samo na igrama koje me bas kupe, kao ova trenutno) i od danas pocinjem Watch Dogs 2. Od MP tu i tamo, ali retko odigram BF1, COD: MW i COD: IW.

Evo i ja konacno malo zagrebao po povrsini, konacno sam se malo i navikao na kontrole i vec sam na putu da postanem terminator. :smiley: (sve na stealth, doduse). Ima dosta questova koji zahtevaju putovanje iz jedne metro stanice Praga u drugu, podjednako mnogo ima pricanja i akcije. Sto nije lose, sve u svemu, Bioware tip RPG-a. Jedino mi smetaju malko duza ucitavanja, a podrazumeva se da ces svaki propali pokusaj sunjanja ili hakovanja reloadovati.

Kupio sam i Final Fantasy XV, ali se dosta sporo skida, ne znam bas zasto. Merkam nesto i Fallout 4, ali mislim da cu sacekati verovatno Pro patch, koji se ocekuje u nekom doglednom periodu. A i bilo bi mi bas mnogo tri rpg-a paralelno.

@Lordish taj kraj je epic, kao uostalom i cela igra. Samo mi je dovoljno da pogledam taj screen, i odmah se setim one Dragonborn numere i najezim se.

1 Like

Upravo dobio meil od Ubisofta, Welcome to SF ! :smile:

Malo sam zagazio u Final Fantasy XV danas, oko 3h. Pro igraci su za sada vrlo kratkih rukava jer “high resolution” Pro mod radi ocajno a izgleda mozda 1% bolje od “light resolution” moda ili se bar meni tako cini na supersemplovanih 1080p. Kontam da je light mod, dok ne izbace 60fps patch za par dana, trenutno potpuno identican PS4 verziji. Pro verzija ima velikih problema sa frame-pejsingom koji je izmerila DF stoperica pa se i to ocekuje da srede.

Nevezano za taj egzotican detalj, grafika izgleda fantasticno. Kombinacija fantasy-a i fotorealizma koju ste mogli da vidite u svim trejlerima, uz ogroman i otvoreni svet, uzivo zaista izgleda sjajno. Osim mozda Witchera, siguran sam da u ovom trenutku ne postoji lepsi RPG. Detalji na automobilu kojim se vozite, svetlost koja se preliva u vodi i pravi prirodan prelaz izmedju dana i noci, dizajn monstruma koji lutaju svetom… Desavanja u igri su prozeta CGI sekvencama iz cini mi se poslednjeg FFXV filma Kingsglaive koji bi po svoj prilici valjalo odgledati kao uvertiru desavanjima u igri.

Uvod u igru je tipicno japanski spor, sa gomilom fetch kvestova u kojima se vozikate kolima naokolo, caskate medjusobno, pecate ribe da bi nahranili gladne macke (Nesi ce se ovo svideti), i slicno. Kad smo vec kod voznje, ona mi nije nesto inspirativna jer vas protagonista treba da predstavlja nekakvog razmazenog princa kome ne pristaje da vozi, pa komande preuzima njegov pajtos, a ako vozi princ licno, drzanje pravca je potpuno automatizovano, kao i parkiranje na odredistu. Nisam bas siguran zasto je odabrana voznja “po sinama” kada vec imaju toliko detaljan i otvoren svet ali sta je tu je…

Borba je kombinacija real time-a i takozvanog wait moda u kome mozete da planirate sledeci potez i analizirate slabosti neprijatelja. Ne mogu da kazem da sam se narocito izvestio i jos je to button mashy mess gde se ne zna ko pije a ko placa. Skill tree je prilicno detaljan, a druzina mi je nekako dogurala do 9. nivoa a da se maltene nisam ni pomucio, i nisam siguran u sta je najpametnije uloziti 100-nak AP-a dok ne steknem osecaj sta u borbi najvise pali a sta je samo tracenje poena.

Ko hoce da pogleda prve utiske lepo je ovde sve sazeto

1 Like

Sem grafike meni sve sto citam zvuci toliko neprivlacno. Tamo negde od desetke, svaki sledeci FF mi je bio sve manje interesantan. Zakljucno sa XIII-com koja me je, iako sam je, ako se dobro secam, zavrsio, definitivno izlecila od japanskih rpg-eva.

Barem ovakvih. Raskalasnih, dobrim delom nefokusiranih, s losim ritmom i musavom pricom gde se od mene ocekuje da citam knjige i gledam filmove da bih shvatio sto tamo neka tunjava klinka sa krunom na glavi snuzdeno gleda u svoja delikatna stopala.

Ja sam sabio vec 30-ak sati u FFXV i poprilicno sam zadovoljan sa igrom jer su konacno borbe po mom ukusu,vise arkadne i nekako se bolje snalazim sada nego ranije u FF-u…Grafika predivna,mapa ogromna,mnostvo sporednog sadrzaja i sve u svemu ja sam zadovoljnji nego sto sam se nadao jer sam se bas lomio da li da uzmem igru ili ne,jer daleko od toga da sam fan ovog serijala…

I ja je prelazim, recenzija ce sutra prijepodnr biti gotova. Da ne trosim ovde previse rijeci, samo da se osvrnem na combat sistem-vrlo privlacan sistem, ima tu i lijepe dubine, te je stilski uradjen odlicno. Ko gleda sa stane rekao bi da se tu neka cuda pritiscu na gamepadu, a ti zapravo ili drzis Y ili B. Ja koristim wait mod u borbama, prvenstveno zato sto se zalijecem na protivnike koji su visi level, pa mi cesto treba vremena da se odlucim koji potez sledeci odabrati.
E sad, uz sve ove pohvale, evo i par kritika. Borba je uzasna ako se borite sa desetak brzih protivnika, tu borba postaje jedno veoma frustrutajuce iskustvo. Ok, imate kombinaciju sa Y, tako da sjecete kroz protivnike i prelazite pola arene, ali onda potrosite MP i udjete u stasis, e tu krece pakao. Takodje, dungeoni mi se uopste ne svidjaju, pretezno zbog protivnika koji bacaju kojekakve status efekte na koje nemate odgovora, nego spamuj potione. U jednom od prvih dungeona ima pauk koji stalno baca lightning koji bi u vanjskom okruzenju zauzimao dobru kvadraturu, i bilo bi tesko eskivirati. A ovde je u pitanju tjesna pecina, pa ti vidi sta ces.
Ponekad i kamera zna da se izgubi u akciji, ali sve u svemu, fenomenalna igra. Steta sto su side questovi “idi donesi/idi ubij”, a nemaju svoju zasebnu radnju kao npr Witcher, ali uzevsi u obzir da igra ima rep u vidu dizajna sa ps3, nije ni cudno sto se ovako nesto desava.
Sto se mene tice, igra je must play za svakog fana rpg i jrpg igara, te i rpg pocetnika.

Skinuo na PS4 free Let it Die igru veoma je cudna igra :smiley:

Hm, Suda i Akira Jamaoka? Count me in. :smiley:

Samo sto se nisam slogirao kada sam video end credits u Captain Toad-u posle manje od 20 nivoa. Zato sto je, u mojoj glavi, ova igra simbol davno izgubljenog detinjstva i namerno ga gustiram sa jednim do dva nivoa dnevno da bi mi sto duze trajao.

Medjutim! Ispostavilo se da je gotova samo prva epizoda i da se odmah potom nastavlja Epizoda 2 koju igrate sa zenskom verzijom Captain Toada, Toadetom. Moze li ova igra biti jos sladja i ljupkija? Moze! U epizodi 2 nivoi su duzi i kompleksniji… Ali i dalje prekrasno mastoviti.

1 Like

Je li hvalio neko grafiku na Battlefield 1, pretpostavljam da jeste :slight_smile: Anyway, igra izgleda spektakularno. ne toliko po nivou detalja, koliko po osvetljenju koje je ultra realisticno, Kada si po onim rovovima, sa sprzenom florom…ono…kao da si stvarno tamo :slight_smile: A tek animacije karaktera, znam da je U4 hvaljen za to, ali mi je ovo na istom nivou.

Ratne price su dobra ideja, gde svaka predstavlja novu lokaciju i zanimljivog karaktera. Intimne i emotivne, realno odslikavaju strahote velikog rata, koliko je moguce to uraditi, a da ne trpi gameplay.

Za sada odlicno iskustvo sa kampanjom i svaka cast za odluku da to ne bude neki rat u buducnosti opet.

Grafika u Battlefield-u 1 je prelepa, ali kampanja je bas meh.(osobno). Mozda radi previse hajpa…Sve u svemu razocaranje, kada je SP u pitanju, bolje da ga nisu niti stavljali.