Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Samo cu reci da sam juce zavrsio FFXV, evo jutros upalio yt i gledam gameplay video i recenzije. Igra je stvarno fenomenalna, cim cujem neku temu iz igre, odmah se sjetim koliko sam uzivao. @Danijel ako nisi poceo, pocni sto prije. Jedan je od kracih FF igara, ja sam je zavrsio nakon 25+ sati, sto je malo ako se usporedi sa drugim FF igrama.

Eto, čovjek shvatio bez da je nešto loše pomislio. Šta ste se prepali bokte, ko da je “kuhajmo zajedno” forum :smile:

Kako u b1 mp kada zaginem da se pojavim pored saborca. Samo mi dozvoljava da se pojavim kod a/b/c/d… oblasti ili kod tenka/aviona/konja ali na saborca nikako nemogu da kliknem da se respawnujem

Hahhaha realno sta cu mrzi me, ali potrudicu se.

Uzeo sam Dishonored 2 na snizenju za 30e + 2e paypal provizija. Vec prodao nosioca za 2500 preko razmene i dosao do prilicno jeftinog guesta za ~ 12e :smiley:

Privodim kraju Deus Ex, i sve mi se cini da ce Dishonored 2 biti sledeci pre FFXV, dok sam jos u ovom stealth fazonu. :slight_smile:

Eh, ovako… Prešao sam danas The Last of Us. Suzdržavao sam se da napišem bilo šta o igri dok je ne kompletiram. Em radi ogromnog hajpa, em radi toga što se ljudi lako hvataju za isti, pa nisam htio da cijenim igru kroz “lupu popularnosti”. Uzimajući to sve u obzir…

  • Mislim da je TLoU najbolja igra u žanru koju sam igrao.

Šta da napišem da bude vrijedno remek-djela kojeg sam upravo odigrao…
Igrao sam neka nepuna 2h igru na izlasku, početak me fascinirao - blago rečeno, ali zbog gomile drugih igara ostala je zapostavljena. Ovaj put kada sam je započeo, započeo sam je sa dozom skepticizma. Da me neki x developer, pa neka je i ND, natjera da volim likove i radnju na osnovu emocije i ponekog klišea? Ma nema šanse… Na kraju se ispostavilo da ima. I te kakve… Kako radnja odmiče u igri postao sam sve više vezan za likove, čak i one sporedne koji su se našli u putu. Ne samo radi spektakularne glume i fantastičnih facijalnih animacija, već i radi briljantne priče koja ih je okruživala. A atmosfera… Mislim da je Naughty Dog jedan od rijetkih, rijetkih developera, koji je sposoban da igru obavije onakvom atmosferom. Jedini koji je sposoban da linearnu igru zamaskira toliko dobro u istu, da osoba ima osjećaj da se radi o open-world igri. Svaka sekcija, poglavlje, je toliko raznovrsno i estetski dotjerano da niti u jednom jedinom trenutku igra ne postaje monotona. Grafika, uzeći u obzir da je remaster igre sa prošle generacije konzola, je fantastična. Iskreno, nisam ni na kraj pameti očekivao igru koja definira žanr.

  • Remek-djelo.

The Last of Us je sve ono što je Fallout 4 trebao da bude, sve ono što Walking Dead serija treba da postigne, sve ono što jedna post-apokaliptična priča treba da ima. Fenomenalne likove, intrigantnu priču koja se razvija u spektakl, neprevaziđenu atmosferu, poglavlja tako maestralno raspoređena da ne postane monotona. The Last of Us je sve to u jednom. Zaista, niti jedne zamjerke na igru nemam.

  • Naughty Dog, kapa do poda. Skromnih: 11/10

Nakon ovoga, odlučio sam preći svaku njihovu igru, počevši od Uncharted kolekcije. Jer ako ovako remaster izgleda … kako tek izgleda Uncharted 4:neutral_face: :neutral_face: :neutral_face:

Zaista, ponosni vlasnik Playstation konzole.

*@daemonkiller92, uzeo sam u obzir tvoje mišljenje o gameplay-u od početka igre. S obzirom koji tip igara igraš, tvoje mišljenje ima težinu kod mene :smiley: Iskreno, moram ti reći - bez uvrede, najgluplja kritika koju sam čuo vezanu za TLoU… Ljudi moji, gameplay se savršeno uklapa u ono što igra želi da postigne… Realizam. Teži realizmu. I da su mogli napraviti “bolji gameplay”, ne bi pasao. Šta sad, da lik puca petarde iz du**ta? Ne ide… Mislim da ne možeš naći kritiku niti jednu, pa izmišljaš neku ahahaha Bro… Just… No.

5 Likes

Nego ima li neka dobra igra na temu ww2 nesto tipa bf ili cod? Nemam ideju koju igru bi mogao da pazarim ove ff itd me ne privlace

Kul što ti se igra svidela. Meni je gameplay sranje, i šta sad? To što se tebi svidelo znači da se nečije mišljenje poništava? Ili to što ja tu igru prezirem zbog “realnog” gameplaya, treba da tebi promeni mišljenje? Jok, već mislim da nije loše spomenuti i potencijalne mane igara, pogotovu onih koje su gotovo taboo za kritikovanje, što se dalo videti i na ovom forumu. Takođe, ako misliš da sam jedini koji misli da je gameplay sranje u TLOU onda ne znam sta da ti kažem.

Ali hej, bitno je da ti si na kraju ipak uživao u igri.

A ako ćemo da sudimo o katalogu igara i mogućnosti presuđivanja kvaliteta nečega, samim tim da si samo toliko sati života u Bethesdine igre, nemaš pravo glasa. :smiley:

@chillax011 Teško ćeš to naći jer je WW2 odavno presušen izvor u očima razvojnih timova i izdavača. Možda one Sniper igre?

“Tebi”. Naglašeno… Ako se tebi nešto ne sviđa, to ne mora automatski značiti da je nešto zaista tako. Od svih ljudi, očekivao sam da ti to znaš. Jesus… Nije da se “meni gameplay sviđa” nego gameplay je, realno, odličan za tip igre. To moraš priznati iako ti se ne sviđa.

Zašto ne? Spominji mane, ko ti brani pobogu. Zaboli me šta neko misli, reći ću svoje mišljenje. A kada mi se nešto ne sviđa a dobro je, barem ću priznati da je tako.

Ja rekoh da cijenim njegovo mišljenje, nasuprot tome što te ovde 95% ljudi osporava za žanr koji igraš, a ti tako :smile: I to za prosuđivanje kvaliteta, i te kako! ccc Igram ja od C64 mali brate hahaha Prešao sam ja igara, samo što sam naučio da igram ono što volim a ne što “moram” odigrat. Horderu jedan. Ne znam đe još nađeš vremena za karte bokte…

Haha, ma, ne mogu da odolim da te ne zajebavam za Skyrim i Fallout povremeno :smiley:

A ako hoćeš detaljnije zašto mi smeta TLOU, nije problem, ali mi je mrsko da kucam na telefonu trenutno. Ukratko: AI često nije radio kako treba, Elly i ona sa početka, Tryss valjda, su često izletale ispred protivnika, sad, da li su ih aktivirale nisam siguran, ali mislim da jesu, jer sam se šunjao, mislim da Joel nije ni disao na momente, da bi odjednom, naizgled bez ikakvog razloga prokleti Clicker rešio da mi preispita crevca. Tokom cele igre ističu kako je municija retka i vredna, međutim, toliko puta sam ostavljao municiju jer sam imao previše. Oružje sam jedva koristio sa tim uverenjem da ga treba štedeti, ali jok, samo sam gubio vreme i živce. “Boss” borbe su bile poprilično loše i naizgled pravljene da namerno izgubiš. Crafting je sranje i uglavnom beskoristan. Luk i strele su na momente fenomenalno oruđe za eliminaciju protivnika bez buke, ali se par puta desilo da nije bilo moguće ubiti ljude pogotkom u glavu, nakon što se luk skroz napne, što bi ih upozorilo i napravilo sranje. Kad sam na početku poginuo 20-tak puta u onom tunelu sam počeo da shvatam da ne uživam u igri, ali sam progurao jer sam mislio da su te pohvale morale biti opravdane. Onaj podrum je trenutak kad sam shvatio da nikako ne uživam u igranju ove igre i da nikad neću. Šunjanje mi se isto nije svidelo. Pogotovu nakon Metro igara, ovde je šunjanje kao poslednja stvar koju su dizajnirali, a ne jedan od glavnih sistema.

A onda sam počeo da razmišljam i o priči. Jebote, ovo je potpuno kliše priča.

Nadrkani i oronuli matorac čuva devojku koja je poslednja nada čovečanstva i jedini mogući lek u nadi da će se tako iskupiti za neke svoje pređašnje grehove. Na kraju se ispostavi da je moraju ubiti za lek, lik kaže Screw it i osudi čovečanstvo na sporu i bolnu smrt.

Guess what? Postoje igre koje su mnogo bolje istražile tu priču i to mnogo efikasnije od TLOU. A da ne spominjem druge medijume poput filmova, stripova, mangi, itd.

Što više razmišljam o TLOU, jedina svetla tačka mi jesu likovi i neke scene u kojima ih razvijaju, mada ni tu nije sve savršeno.

Igru sam probao da pređem 4-5 puta i digao sam ruke od nje. To je jedina ND igra koja mi se toliko nije svidela da je nikad neću završiti.

A kako je gameplay mogao biti bolji? Da je bio sličniji Metro igrama po pitanju šunjanja. Da je AI malo bolji i da ne provaljuje Joela iz naizgled random razloga bi isto bila mnogo bolja igra.

Sačekaću film da odgledam umesto da igram ovu “igru”. Ako mi nastavak bude delovao bolje, sigurno ću ga uzeti, i to samo zbog likova. Ali ako bude isto sranje, onda nema sta više da se priča i serijal ide na listu igara koje nisu vredne mog vremena.

Wow, ala sam napisao, sva sreća pa postoji SwiftKey. Imao sam sigurno još stvari, ali sam igru igrao početkom prošle godine, pa se ne sećam svakog detalja i nije prvi put da pišem o ovoj igri.

A za vreme za igre i karte… Zimi mi je mrsko da igram, pa se često zanimam drugim stvarima, često knjigama, filmovima, serijama, itd. A tu spadaju i igre kartama.

Mislio sam ti napisat odgovor od 200 riječi minimalno kako griješiš, ALI, pošto nisi prešao igru - neću. Pobogu čovječe, nisi prešao igru a tako pričaš?! A kako znaš onda kraj? :smiley:

I još nešto, Ellie (Triss neću spominjat, jer je sa njom intro praktički, što pokazuje da nisi daleko odmakao) ne aktivira neprijatelje. Lišće, grančice na podu, ako se šunjaš ubrzano, da… Da, toliko igra ima detalja.

Al’ ozbiljno brate, odigraj obavezno, pa tek onda komentariši. Not cool…

Evo ja sam prešao igru, i ako iskopaš moj post od pre 2-3 godine ili kad već videćeš da sam isto ko i daemonkiller napisao.

Gameplay dosadan, dizajn nivoa providan i veštački, priča kliše. Izlazim iz zgrade, “zaklon” postavljen jedan naspram drugog, onako baš providno da će da nagrnu sa jedne strane protivnici. I jesu.

Klikeri se ili aktiviraju random ili klinka koja istrči ispred njih bez razloga. Možda su AI sada već i promenili, pa tih problema kod tebe nije bilo, ali su tada kada je igra izašla na ps4 bili i više nego realni.

Možda je jednostavno i “okolina” uticala sa najbolja igra svih vremena i remek delo. Da je dobra igra, jeste, najbolja? Ni blizu, ni po čemu.

A jeste ogorčeni vas dvojica u pm…

Jes’, najgora igra ikad.

Odoh ja na Left Behind. Haj zdra’o.

1 Like

A kako da ne znam kraj? Da li postoji neki gamer koji igra u poslednjih par godina a da ne zna kraj TLOU, Uncharted 2, Halo 2, Mass Effect 3 I još ko zna koliko igara a da ih nikad nije ni upalio. Isto važi i za neke “bitne” scene u TLOU i Left Behind, gotovo da nemam potrebe ni da je igram. Ako znam skoro celu priču napamet, a gameplay mi je sranje, šta onda ostaje kao motivacija za igranje igre? Njena reputacija?

A nisam stao na početku, već u Pittsburgu. To je valjda 5 ili 6 chapter, više no dovoljno vremena da me igra zgrabi. Mnogo više no što su neke druge igre dobile.

Nije sveukupno najgora igra ikad, ali meni jeste najgora ND igra. Kakav Jak 2 ili 3, ovo je njihova igra koja mi se najmanje svidela.

Pa eto tako nesto na temu ratova kao navedene gore ili medal of honor. Meni su takve teme najdraze, ali nemam ideja vise za odabir igrica. Kad su na neke nacine dosta njih kao iz buducnosti npr gledam ovaj zadnji cod neka oruzja buducnosti wtf daj lepi stari “smajser” i slicno da se pucamo

Chillah, moze i ovako:
“Best ww2 pc games”. Iznenadio bi se.

Ljudi,zaista mi je neverovatno oko cega trosite reci i vreme. Kao kada bi neko rekao “bmw je najbolji auto na svetu jer vecina kaze tako,a i ja licno to mislim.Navescu ti gomilu razloga koji idu u prilog mojoj tvrdnji”.

Nekom je najbolja igra ikada candy crash.
Mrzim da koristim citate drugih ljudi,al ovaj se namece sam…
“O ukusima ne vredi raspravljati”.

Meni treba za xbox al moze i tako hvala

Cekao sam da napises utiske i drago mi je sto si odusevljen, jer ja drugi epilog nakon odigrane igre ne vidim i ne shvatam. TLoU je remek djelo, biser gejming industrije. Jedna od rijetkih igara koja je dovedena do savrsenstva, a mogu se izbrojati na prstima jedne ruke.

I gejmplej je po meni odlican. Ovo o cemu prica daemon je meni malo neobicno jer sam igru presao na grounded modu, dakle teze i od survival-a, i jos mi se nije desilo da me Elie ili neko drugi kompromituje i da mi propadne stealth zbog njih. Uvijek bi to bila iskljucivo moja greska.

Tacnije, izvrsio sam jedno malo istrazivanje i ispostavlja se da protovnici uopste ne vide Elie i ostale koji se krecu sa tobom, sto znaci da te oni uopste ne mogu kompromitovati. Iicno sam to isprobao, namjestio sam situaciji da se kliker i Elie nadju licem u lice i nista se nije desilo, kliker nastavio da hoda.

TLoU je prva igra koja je ozbiljno shvatila zombi/apokalipsa tematiku i iskoristila je da napravi atmosferu kakvu druge zombi igre nemaju. Svi elementi igre su perfektni, i po meni TLoU je numero uno na mojoj listi najboljih igara ikad (blizu je i witcher 3).

1 Like

Ma da, jeste, kad god sam se šunjao sam naišao na nagaznu minu i zato me čuju protivnici na drugom kraju “mape”. :smiley: Kakve grane, kakvo staklo. Da nije Joel odjednom pustio goluba? :smiley: Zajeban je taj pasulj kojim ih hrane. :slight_smile:

Jedan od glavnih razloga zbog koga sam nabavio Ps4 konzolu su tri igre koje nisam uspeo igrati… the last of us… UNCHARTERED THE COLLECTION… I God of War 3… Pošto sve tri igre postoje u remasterovanom izdanju dve od tri sam odigrao ostao je gow3 da završim…sada za TLOU i Unch coll igre su veoma zabavne i Ok su…nije mi zao ali moramo priznati za vreme kada su izašle bile su Mind Blowing… A sada su samo ulepšane i zabavne. Ja sam izvuko ono što sam hteo odigrati i čekirati da sam i to dodao kolekciji igara…