Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Bas sada citam recenziju Guardijana, i lik kaze da sto se tice izvodjenja na PRO-u razlika je nebo i zemlja, isprobao je na obe verzije obicnom i PRO.

Brate gde je bold :smile:

1 Like

Nema tinte vise :stuck_out_tongue:

1 Like

Ispise dugacak odgovor pa postavi. Onaj ko uzme da cita odmah njegov post vidi sledece: Prepravljanje reci, dodavanje teksta u zagrade i kao slag na tortu, svaka druga rec se bolduje :laughing:

Svi cemo umreti. Smrt je neizbezna. :smile:

2 Likes

Zavrsen RE:5 u co-opu. U pocetku ova igra je bila survival horor, kasnije to je vise gears of war. Naravno bilo je zanimljivo, na poslednjem bosu smo se najvise namucili a i oni pre nisu bili lagani.
Sad smo poceli Borderlands 1.
Danas se okupi drustvo i raspalimo malo SFXT, 19win streak Ken i Ryu :sunglasses:

Ja zavrsio Deus Ex: Mankind Divided. Moram da priznam da sam malo varao prilikom sukoba sa poslednjim bosom, jer deluje nemoguce za ubiti u otvorenoj borbi. Sve u svemu, vrlo solidan RPG sa iznenadjujuce slozenom pricom o sukobu Augs-a i obicnih ljudi. Vise nisam ni mogao da ispratim ko tu koga, kao u nekoj seriji na Sci-Fi kanalu. Dijaloga i opcija ima zaista puno, a ja sam u zelji da zbrzam igru, dobio najtragicniji kraj.

E sad, reci mi koliko ima Praga u igri? U smislu, koliko izgleda kao prag – dosadan, siv, cigle, austrougarska arhitektura? Ima li uzbudljivih futuristickih okruzenja? Sem tog geta koji su ugurali u sav promotivni materijal. Ima li toga jos?

Slabo,to je to sto si video,nista spektakularno ali ipak solidna igra i ja ne zalim sto sam je odigrao…

1 Like

Ja bih bas volio da ima vise Praga a manje futuristickih okruzenja. Da znam da je Prag kvalitetno prikazan odmah bih nabavio igru.

Arhitektura u igri je apsolutno fantasticna. Gomila cool sci fi detalja u samom Pragu, koji je metroom podeljen na nekoliko lokacija, a enterijere stanova u koje provaljujes hakovanjem je projektovao izgleda neki talentovan arhitekta, a ne obican game dizajner. Blejdranerovski osecaj je sveprisutan a to sto je Prag u pitanju daje igri poseban smek kao blend starog i novog.

Sto se tice samih lokacija, nije toliko tragicno kao sto mozda mislis. Osim pocetne misije u Dubaiju, tu su jos i izolovani grad za Augse (sjajno dizajniran), Facility u svajcarskim Alpima, te nekakve banke i pozoriste po kojima se sunjas satima.

1 Like

Zvuci malo bolje nego sto sam se plasio.

To mi reci. Mada, Prag i Blade Runner prosto ne mogu da postoje u istoj recenici. Ovo:

vs ovo:


Prva slika je ono sto ja hocu od Deus Exa. Druge dve su ono sto dobijem kroz image search, a da nije taj Aug geto.

Ja sam tu poceo i “zapeo” :smile: . Ma da cu svakako nastaviti. Zeznuo me WD2.
A i opcenito u ovih zadnjih nedelju dana sve skupa nisam igrao 1h,

The Last Guardian. Huh. Definitivno igra ima svojih momenata, ali je do sada (mozda sam na pola igre) izuzetno dosadno iskustvo sa minimalnim gameplay mehanikama, vecinom se rjesavaju zakonetke iz okoline koje su potrebne za napredovanje kroz nivoe.

Trico i njegove animacije su vrhunac igre, kao i AI zivotinje, ali ponekad AI toliko zakaze da samo restart checkpointa moze da pomogne.
Platforming neprecizan, zato je i olaksan, Trico ne moze da pogine od pada, vjerovatno zato sto bi ginuo svako malo zbog promasenog lanca za penjanje ili platforme.

Ni blizu Shadow of the Colossus.

1 Like

Au! Sad me jos vise zanima da probam.

Drago mi je da vam nisam ubio zelju za igrom, ali i dalje mislim da ce biti djelova kada cete se dosadjivati. I gore ispravka, ne mislim da Trico ne gine od padova, neko ovaj klinac. Trico skace svuda, njemu nista ne moze biti :slight_smile:

Ovde nema health bar, to je razlika. Vidicete, vjerujem da ce biti uzivanja, ali i dosade u igri.

Nastavio sam sa MCC kolekcijom i kompletirao Halo 2 Anniversary.

Krenuo sam sa serijalom prvenstveno iz tog razloga da očistim mjesto na HDD-u radi brutalnih 60 i nešto GB prostora. O boy, kako je igra prerasla u nešto više od toga… Prvi dio mi je bio odličan, stoga ništa manje nisam očekivao od nastavka. Ali nastavak me bukvalno oduvao… Da sam ovo počeo igrati u vrijeme kad sam bio klinjo, igra uz kompletan serijal bi mi postala božanstvo. Kao što je to Infestation, RollCage Stage, Wipeout na Playstation-u.

Prva stvar koja mi je zapala za oko jeste fenomenalan cinematic. Ono, dotjerali su ga do bola. I mogućnost da pritiskom na jedno dugme vidite kako je to bilo davno prije, nešto što CE nije imao za video. Odmah su mi dali do znanja koliko je ljubavi i truda uloženo u ovaj Remake. Onda je počeo gameplay…

  • Gameplay: Ništa manje, nego savršen. Bukvalno. Prosto za nevjerovat da radi na istom engine-u. Dobro, 2 simulativno radi grafičkih poboljšanja. Nivoi težine temelje se na ovakvom savršenstvu od komandi… Nije samo da igra ubacuje što više neprijatelja što je nivo težine veći - da bude teža jelte, već ih pozicionira nasumično uz dodatna poboljšanja, koja je moguće preći uz ovako precizan gameplay.

Svaki nivo, znači svaki, je tako zanimljivo koncipiran da sam ostao zaljepljen za ekran bruka sati od prvog sjedenja. Niti u jednom trenutku, sem hebene težine, se nisam smorio.

  • Grafika: Jednom riječju - osvijetljenje. Nestvarno… Svaki metak, ili ti laser, projekcira svoju reflekciju na objekte i AI, bilo šta. Milina za oči. Uz cinematic, prosto sam zaboravio da se radi o Remake-u.

  • Soundtrack: Trebam li išta govoriti? Bas, ritam, uz poneku solažu električne gitare, techno, stvarno nahajpa maksimalno za borbu. Jeza me uhvati samo kad uđem u glavni meni prije odabire igre, a ne šta drugo…

  • Zvuk: Totalni remake zvuka, od podloge, su napravili. Što se jasno može vidjeti ako se prebaci na stariju verziju igre.

  • Priča: Nešto mi je, poznata… Geth? Cult? Mass Effect? Obožavanje davno ostavljene civilizacije? Goddamn… Koliko se god Halo činio ponekad neozbiljan radi određenog tipa neprijatelja, to definitivno nije. Mislim da je ovo bila podloga svem Sci-Fi sadržaju što imamo danas u Gaming-u. Prosto sam zahvalan Bungie.

Zaključak: Uživao sam, ali stvarno, svaki minut. Ocjenu neću davati, jer se još ne smatram kompetentnim dok ne pređem sav serijal. Imam osjećaj da će Halo 3 biti fantastičan, ali od ovoga, mi iskreno ne treba bolje.

Ne zamjerite mi na optimizmu, ali predivan je osjećaj danas igrati Playstation a sutra Xbox. Dabogda nikad jedan ne postane “bolji” od drugoga.

4 Likes

Sad sledi Halo 3, meni(a i generalno halo komjunitiju)najbolji u serijalu. Soundtrack u Halo 3 je nesto neverovatno. Ogromni otvoreni nivoi, gameplay moderniji i bolji od 2ke, odlicna prica koja je fantasticno prezentovama i zavrsetak trilogije. Predlazem ti da odmah krenes i trojku, jer tise automatski nadovezuje na 2. deo.
Ako ipak paniras da napravis pauzu izmedju 2 dela, predlazem ti da odlsusas ovo odmah, mozda se predomislis i krenes odmah. Za mene, najbolja pesma u Halo serijalu uz Halo 2 theme song i 117 OST iz Halo 4.

Poslusaj ovo, pa se nahajpuj za 3. deo.

Edit: Sto se tice toga da je Halo neozbiljan, dosta ljudi to misli samo zbog grunt-ova(unggoy).
i birthday party skull-a. Medjutim, to nema veze sa istinom. Al ajde ti to objasni nekom… :slight_smile:

1 Like

Super, hvala na preporuci :slight_smile:

Ljudi sude nešto što u životu igrali nisu, pišu svoja mišljenja kao činjenično stanje. Ebemu ja sve ako sam više pametan :smiley: