Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Sjebalo danas sastanak sa sefom ceo tim, ja pre toga rekao neku normalnu stvar.
Ima nas dovoljno da se lepo radi smenski prva/druga na nedelju dana. I da napravimo raspored ko ce kada da radi, neki kreteni se bune jer naravno dete/baba/mama uvek nadju izgovor da na kvarnjaka zamene smenu.

Probali tako da meni zamene i udarili u zid :joy:.
Sve bi bilo ok da sef danas nije rekao pa dobro eto osoba X je radila 5 smena drugu pa se ne zali.
Ja pitam jel to normalno da neko radi 5 smena drugu. Kao u fazonu budite fleksibilni.

Ma jeste, imam ja da gubim zivot na tudje hirove i organizovanu anarhiju. Vidim da cemo opet da imamo sastanak posle praznika, ali ne kao ovaj na boom 10 minuta. :rofl::japanese_ogre:

Ocito nemas decu. Znas koji je pakao organizovati zivot sa malom decom.
Vrtici imaju kretenska radna vremena, koncipirani su jos uvek kao da je 1981. da svi radi najduze do 15:30 i da im je posao na 15-20 min udaljen.
Pa sada nije tako a vrtici nisu ispratili pricu.
A da ne pominjem jos neke vanredne okolnosti koje su sa decom vise redovne nego vanredne. Prehladem, doktori sra…a.
Ma uzas svakako.
Najbitnija stvar je da imas dobre kolege da mozete da se pokrivate i dogovarate.
Sto manje ljudi u lancu to bolje. Meni mnogo znaci sto se sa kolegom pokrivam za sve.
Bukvalno jedan moze da ode ceo dan negde ovaj drugi ce da zalegne i cao!

Nemam decu.
Ali ne moze neko da trazi zamenu jer ide na roditeljski deteta od 1 godine ?! :joy::rofl::thinking: Ima muza/zenu/baba/deda/tetka…
I tako neki debilizam. Ima nas dosta. Ali ako necu da se zanemim, necu i kraj.
Svakome je svoje vreme najdragocenije, i svoj problem najveci.

Bahatost mi najvise smeta za sada kod nekih kolega, ali vec izbegavaju da od mene traze nesto. Za mene win-win situacija. :smiley:

Nisam ja mislio na te debilizme roditeljski u vrticu. Vec na ozbiljne stvari.
Sama organizacija oko dece je ludilo. Ne ocekuje niko od tebe da radis za druge.
A mnogi ne zive u rodovskim zajednicama sa babama, dedama itd… Evo meni i zeni nema ko da pomaze. Ulecu drugari kada treba. Ali je zeznuto.
Samo nikada ne bih cimao nekoga od kolega da me pokriva za gluposti.

1 Like

Ma kakve crne dobre kolege. Sve sto donosi pare zahteva organizaciju koja ne sme da se zasniva na dobroj volji. Ljudi su svuda isti sebicni kreteni, postoje samo manje ili vise efikasne organizacije.

3 Likes

Niko nije rekao da treba da se privatno volim. Nisam dosao na posao da se zabavim vec da zaradim i idem.
Samo ako sam vec tamo ima dobre i lose ljude i kolege.
Ima kod mene kojekakvih debila koji te ne bi pokrili nikada. Sreca nemam ja kontakt sa njima.
A opet ima likova koji bi te pokrili. npr. Moram ranije da izadjem ili odem nesto da uradim sta god. Ili moj kolega. Mi samo dva min rezimiramo sta imamo jos od posla za taj dan, imamo li neku fruku i ovaj kome treba moze da pali! Posao nece trpeti i svi zadovoljni.
Npr on vodi ovih dana dete u vrtic na privikavanje, ja sam tu dosta ranije i sve pokrivam.
E imas takve kolege i imas one sa kojima ne mozes nista da se dogovoris.

Malo offtopic ali ajde privikavanje na vrtic. Prvi put cuo za to na bivsem poslu od kolegenice. Sta se pravi od danasnje dece katastrofa.

Znas kako je islo moje privikavanje na vrtic. Otprlatila me baba/deda ne secam se vise i ostavili. U fazonu bicemo mi tu da nas vidis kod prozor.
I bili su 20 minuta, ja posle pogledao i poceo da placem. 2 sata kasnije igram se sa decom koju pre nikada nisam video. Kazu bio 3 dana takav i to je to.

Isto tako i sestra koja ima 3 deteta. Jedno 4 godine i blizanci od godinu dana. Svi u vrtic odmah cim se zavrsilo bolovanje. Kakvo crno privikavanje, kazu najmirnija deca tamo.

Sve zavisi od vaspitanja roditelja i koliko dopustas deci.
Najocigledniji primer moj. Imam 2 rodjene sestre i svaka ima po 3 deteta. Ova koju sam spomenuo uvela lepo sisem dobro/lose/kazna/ kada se sta zasluzi.

Ovi drugi koje je tata zabranio da se kaznjavaju su teski antihristi, sto se vec vidi po ponasanju i skoli.

Shvatam da neko nema dobrog komsiju, rodjaka ili nesto da pricuva decu. Ali ako postoje nornalni odnosi prema detetu i da zna sta sme a sta ne sme. Nece ni biti problema sa njim.

Da, verujem da je komplikovano uklopiti sve obaveze kad imas malu decu ali niko drugi ne treba da ispasta zbog toga. Ako 5 kolega ima obaveze zasto jedan da pokriva sve njih?? Svako ima nekih svojih obaveza. Zasto bi tvoja deca bila meni vaznija od mog zivota?? Pricam uopsteno, bez ikakvih prozivki :slight_smile: Ista stvar je sa pusacima. Zato sto puse mogu da idu cesce na pauzu I niko im nista ne prebacuje a nepusaci ispastaju jer jebiga ne puse pa ne moraju na pauzu.

1 Like

Sve zavisi od tipa posla, od firme do firme. Kod mene su svi ok. Mene dir ne pita ni gde sam ni sta radim. Njega samo zanima da je posao uvek zavrsen i da je sve pod konac. Na nama je da tako bude. Sve je uvek pod konac. Problema nema! Cak se salimo par puta on me nesto pita za neke gluposti oko posla ja se nasalim “sto me to pitate, zato me placate, ako to ne zavrsimo dajte mi otkaz!” cao! Svi srecni i zadovoljni.
E u takvim uslovima ja mogu da se kombinujem sa kolegom. Niko nista ne ispasta niti je neko nekome “duzan” prosto radimo posao za koji smo dobro placeni max dobro i pokrivamo ako nekome treba nesto privatno. Da li to bilo da je oko dece ili se nekome sedi na kafi!

U velikim firmama postoji sistem za organizovanje smena ili svi rade od 9 do 5 (8-4) i to je to. Nema sta da se prica, postoje ljudi kojima je ceo posao samo da to organizuju.

Kada sam radio u maloj “firmi” to je izgledalo tako sto radim 20 sati neplaceno spojeno trecu i prvu jer se zena od gazde uspavala. Jer sam dobar i pouzdan. Ponekada su me i placali, za razliku od drugih.

Nemam porodicu ali ako bih cinio svima koji me cimaju za sve i svasta, mogao bih da se oprostim od zivota. Ljudi nemaju apsolutno nikakvih obzira. Sve bi vam uzeli, a oko 50% bi vas ubilo da moze. Firme u srbiji su zverinjaci, svi su nezadovoljni i mrze sto su tu.

Nemojte nikada nista da trazite od ljudi, za sve placajte, ne prihvatajte ni od koga nikakve usluge ni za zivu glavu, i pokusajte da izbegnete sto vise ljude koji samo zele da vam se nakace i iskoriste sto ste “dobri”. Samo ce vas gledati kao budale i mrzeti prvi put kada im ne ucinite nesto. Znam da je tako ziveti tesko ali je jos gore kada si “dobar”.

Pakao - to su drugi ljudi.

Gajenje dece u srbiji je slicno kao vest koju sam juce citao o zeni u avganistanu kojoj je dozvoljeno da gaji devojcicu u zatvoru dok ne postane punoletna. To je srbija.

4 Likes

:slight_smile: ah srbija. Ja na nju i odlazak preko u turizam gledao ovako.
Kao da si u zatvoru i onda dobijes slobodan vikend zbog dobrog vladanja.
A onda opet nazad na robiju :smiley:
To je odlazak iz srbije i povratak u nju. Blago onome ko nikada i nije izlazio da vidi kako je napolju.

Sve zavisi od organizacije. Na trenutnom poslu sef mi nije nikad cak ni rekao tacno koje mi je radno vreme. Imam posao koji moram da uradim a koliko cu da provedem vremena to ga ne interesuje. Ali na prethodnom vecito je bilo tih roditelja sa obavezama pa onda sef dodje kod mene I s punim pravom mi kaze da moram ostati duze jer jebiga ovaj I onaj idu po decu I moraju da odu a posao ne moze da trpi. U pocetku ajde kao da ne budem kreten ucinim uslugu a kad je meni trebalo kurac precka. Sef kaze ne mogu da se menjam jer utakmica ili tako nesto nije bitno. To je tako sebicno razmisljanje I bezobrazluk odlucivati u tudje ima sta je bitnije.

2 Likes

Na zalost, daleko veca vest danas je da je Dizni kupio Fox.

Vratite pijanca nazad, nema šta da se pročita otkad je banovan :joy:

7 Likes

Dizni… ah ne treba im dati da prave ista dalje od crtaca. A i to je dikutabilno poslednjih godina.

@Stevva:

Nemoj tako brate… Ima jos pijanih na forumu! :smiley:

Kad smo vec kod Diznija vidim da cak i matori Dzordz Lukas hvali novi Star Wars… Mozda se vredi iscimati 500 metara do bioskopa? Mada me od proslog jos drzi transfer blama.

Matori hvali iz dva razloga. Prvo glupo je da pljuje na svoje cedo. Drugo kladim se ali kladim da mu negde u ugovoru o prodaju stoji da ne sme da ih pljuje ili cak da mora da ih hvali.

Ne znam. Postoji sansa da je film zaista ok, mada dosta slaba sansa…

Ulepsalo, vikend konacno i resio da dobijem player 2 .
:slightly_smiling_face:

9 Likes

@MikiMan lep je, svidja mi se opcenito crveni DS4…

EDIT:

Pogotovo u kombinaciji crveni DS4 kontroler sa onim plavim svetlima, jos ako je V2 - sa dva svetla…lepota :slight_smile: .

Inace mao sam i ja crveni ali otisao sa PS4, kada sam uzeo ps4 pro…