Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Ja sam 174 cm visok, imao sam 87 kila do pre godinu i po, i onda naglo izgubio 20 kila u mesec-dva. Nisam trenirao, nisam se nešto više kretao, još uvek nisam siguran šta se desilo :smiley: Mada je stres najverovatniji uzrok.

Meni stres izaziva da jedem kao zmaj I legnem spavati. A u zadnje vrijeme bas dosta stresa, iako tjelesna struktura moze izdrzati jos 5kg prije nego sto krenem izgledati kao deb’o

Ja ispod 113kg ne padam, vec duze vreme, jedino da probam recept, da 5 dana pijem samo vodu. Po leti kada se mrsavi ja se debljam(svde naopacke) imao sam 123kg sad po leti :smile: . Ajde jedino me visina “spasava” .

Kašika Herbalife shake-a u 2 dcl toplog mlijeka i šaku cornflakesa u to, preporučujem “cookies’n’cream” okus.

Em ubija glad em triptofan iz mlijeka eliminiše stres.

Svijeću da mi zapališ! :wink:

Sekta!

2 Likes

Fun fact iz edicije religija i drugi zablud: Sve vodeće svjetske religije su počele kao sekte. :wink:

Pokajte se, Noloa smo već obratili! :stuck_out_tongue:

-Jeco, jesam li ti prvi?
-Nisi, drugi si.

Yeeeeeeaaaaaah

4 Likes

Ne lazite sebe da fizicku aktivnost moze da zameni “herbal life”. 90% stanovnistva unosi duplo vise kalorija dnevno nego sto je potrebno.
Kada stignu i godine,metabolizam se uspori i sve teze je odrzati “normalnu” kilazu.
Ja se borim vec 10 god sa 10kg viska.
Tezak posao,nema se vremena u toku dana pa se zdere uvece.
Akiris,prvo?
Da je zivo i zdravo! Bice cera.

1 Like

@Akiris, sve najbolje! Nek je zivo i zdravo :beers: :slight_smile: To je upravo ono sto treba svijetu, vise tvojih potomaka :smiley:

Herbalife? Izucio jesam, konzumirao nikad nisam :smile:
Fun fact: Sve su religije sekta hahahah

Mjesec dana na šejku, 5,5 kg manje. Ne samo to, nego mi se i metabolizam toliko promijenio da sam, uz normalnu ishranu, za sljedeća tri mjeseca smršao još 8,5 kg, ukupno 14. Sa 90 kg na 76 kg sjedeći u kancelariji i ne mrdajući malim prstom. Na kraju sam morao da jedem više nego što inače jedem, samo da zadržim kilažu.

Sigurno da je čitav njihov pristup napadan, nenormalan i sektaški, ali da radi - radi.

Ma čista edukacija i upoznavanje ljudi sa nutricionizmom. Sve se to može i bez njihovih preparata, samo što kroz kupovinu istih dobiješ i savjete vezane za zdravu ishranu. Dobri su, al’ ne shvaćeni kod nas…

Son,pa to je super.
Sreca tvoja sto ne mrdas ni malim prstom.
Ako bi recimo kopao kanal ili nosio 40 rolni kondura na 9. sprat,bez lifta…ne znam da li bi ‘‘izdurao’’ na sejku :slight_smile:

Jahalang,ja znam narodni lek za to.
Dzin-tonik.

Nejedenjem garantovano dolazite do kakve god hocete linije. Problem je iskljucivo u tome sto ljudi ne mogu da se oslobode navike prejedanja, imaju zenu, mamu, babu, koja ih tovi, ili su se navukli na fast food, slatkise, koka kolu. U africi skoro da nema debelih ljudi. Stvarno vam ne trebaju nikakva hrono ishrana i jutarnja gimnastika. Dzabe se mucite. Kristijan Bejl se za ekspresno vreme pretvorio u kostura za Masinistu tako sto je jeo jabuku dnevno. Nece vam se apsolutno nista desiti, samo manje jedite, zaboga.

1 Like

Ustvari nije baš tako. Prije Herbalajfa, držao sam klasičnu dijetu sa probušenom kašikom, bio sam istrajan i smršao nekih petnaestak kilograma za pola godine. Međutim krvni nalazi su mi bili očajni a poremetio sam i san, imao sam periode po 5-6 noći nespavanja, trebalo mi je godinu dana da se vratim u normalan ritam. I na staru težinu.

Sad sam već godinu i po na ovoj kilaži, nema nuspojava, nema relapsa, osjećam se odlično.

Nije to baš jednostavno, prestani da jedeš i smršaćeš, ogroman je to stres za organizam i fizički i psihički.

Ovo je toliko bezvezna izjava… Nejedenjem se smrsa i isto tako cim ponovo krenes jesti, kilaza se vrati… Najgori nacin za smrsati je upravo ovaj koji si naveo…
Nemoj nikome vise preporuciti da mrsavi na navedeni nacin…
Moze se jesti sasvim normalno, ali je bitno jesti pravilno i zdravu hranu… Uz ispravnu ishranu i trening, rezultati ce se postici i bice mnogo kvalitetniji nego ako ne jedes…

U potpunosti je upravu. Organizam se preporodi. Moze se reci da je cak i zdravo. Ako izdrzis nedelju dana, ti ne moras jesti mesec-2. Imam prijatelja kojo je to uradio i smrsao je nenormalno. Nakon nedelju dana nejedenja, poceo je da pije cedjene sokove od sargarepe i slicno i kaze da NIKAD u zivotu nije imao vise snage

Gomilu faktora ste prenebregli… (au kakva rec… ‘‘prenebregli’’.

Genetika,posao kojim se bavis,slobodno vreme,volja…

Koliko vi gluposti pisete… Rekla kazala… Nemojte ljude na gluposti navoditi… Covek nije stvoren da ne jede, to je cista glupost… Covek treba da jede svaki dan bar 3 puta… To sto je on mislio da ima vise snage jeste samo zato sto je izgubio nesto kilograma pa se i on sam osecao laksim… Ali da je to zdravo, nije nikako! Cak je jako lose za organizam praviti mu takve sokove…

Izdvojicu malo vremena pa napisati par saveta…
Ako zelis da smrsas, izbaci hleb, izbaci masnu hranu (majonez, vajkrem, pomfrit,…), sto manje konzumiraj brasno, so i secer jer su to tri bele smrti za organizam… Bez hleba ce ti biti teze da se najedes, ali jedi isto koliko si i jeo i pre… Ako su ti velike porcije, vremenom smanjuj na neku normalu… Jedi sto vise voca (ujutru narocito) i povrca… Jedan od glavnih faktora je da pijes jako puno vode (minimalno 3 litre dnevno)… Imaj bar 2 treninga po sat vremena sedmicno (to je 2 sata sedmicno), istrci se, odradi brze vezbe (kardio), nista tegovi i ostalo… Trcanje, skip visoki i niski, skokovi…
Rezultat nece doci preko noci… Imaj strpljenja i volje i nikako, ali nikako ne odustaj od svega toga nakon sto osetis prvi napredak… Najbolje bi bilo da zacrtas da se takvog zivota pridrzavas 3 meseca (proletece to vreme vrlo brzo), a da se pritom ni ne meris ni ne skidas pred ogledalom i ogledas :slight_smile:
Garantujem da ce svako biti zadovoljniji svojim telom i osecati se lepse…

1 Like

Ovaj savet je primenljiv aj da kazem na 10% starijih fitnes fanatika a u mladjim danima ti je prakticno svejedno sta radis i koliko jedes, uvek ces imati dobru liniju. To “za sta je covek rodjen, lov i ribolov” u realnosti ne mozes da dobijes takve uslove zivota. Nego posao od 9-19h na kome ces da sedis, uz pola sata pauze, a kada dodjes kuci gledas samo da zavalis dupe u fotelju ili kauc. Jedina rekreacija su ti pranje sudova i usisavanje koji ti neverovatno tesko padaju. Dobijes stomak, prvo mali a onda malo veci, sve u cudu kako se to tebi desilo. Idu tridesete, metabolizam se menja. Pa sportske povrede, dzabe ti i fudbal i basket, samo te jos dodatno upropaste, iskrenes zglob, sjebes ledja. E to ti je zivot moj Vukane a ti sa 20 godina mozes da ne izbijas iz teretane i izgledas kao Dejvid Bekam.I za njih je savet da ne jedu. Jer bi se sa 3 umereno zdrava do veoma nezdrava obroka dnevno pretvorili u debele svinje. Pa usput malo i pekara, malo rucak kod taste. Svako gleda iz svog ugla, a ugao iz Mans Healtha je jako lep i poucan.

4 Likes