Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Uz dužno poštovanje tebi, o politici je riječ. To što si nabrojao prosto ne postoji u “struci” u kojoj si. Sorry bruh, just the way it is.

2 Likes

Sa politikom i politicarima sam imao toliko odrvratno iskustvo u zivotu, da sam automatski trigerovan na pomen reci “’’'politika” (kao i vecina ljudi sa ovih prostora).

Mada da se nama ukazala sansa da zivimo od toga, vozimo dobar auto, sedimo po sastancima i kancelarijama, uplicemo se u razne dilove i provizije, da nam neko dzabe renovira stan za odredjenu uslugu, tender…
pitanje koliko nas bi to odbilo.
Tako da smo pomalo i licemeri. jbg…

2 Likes

U zivotu se takve stvari ne “ukazuju” nego se pocinje od malih nogu.

1 Like

Padavane, lik ni srednju skolu nije zavrsio, dosao do malo vecih para, nebitno na koji nacin.
Mnogo rizikovao, ali je prosao.
Dakle nema obrazovanje ni kvalifikacije. Ima novac.
Zbog te cinjenice se povezao sa nekim bitnim ljudima.
Cinio im usluge, davao pare, a oni su zauzvrat morali da ga guraju na odredjena mesta…
Sada vedri i oblaci po opstini, kucu sredio full, vozi extra auto.

Eto njemu se na primer “ukazalo”.
Kad se promeni stranka na vlasti on jednostavno promeni stranku.

1 Like

Ne do bog svim takvima mirno spavat za par godina. Bolje bi im bilo da iz zemlje bježe. Dabogda krenula hapšenja sutra, pa da vidimo ko je “legalno i s mukom” stekao imetak :slight_smile:

1 Like

“Mnogo rizikovao” je dijametralno suprotno od “ukazalo”. Aj ti mnogo rizikuj, pa posle vedri i oblaci :slight_smile:

Ne nego mu se ukazalo kad je vec imao novac u dzepu.
Mnogi imaju novac i pitaju se u sta da uloze.
On se odlucio za politiku. Koliko vidim ubo je jackpot.

Ni jednog politicara ne znam da je sirotinja. Al zato znam mnoge elektroinzenjere, programere, umetnike…
Ja sam suvise vezan za svoju decu da bih se upustio u to. Akcija je minut, tu ti se zivot odlucuje.
Znajuci sebe i svoju srecu - propast 99% chance.

Poznajes programere koji su sirotinja? :smiley:

Pa i taj programer ne moze da zivi ni blizu kao ovaj moj pomenuti slucaj.

Poenta moje price je da je u Srbiji (a verujem i u Bosni,Hrvatskoj…) politika najisplativiji biznis za koji nisu potrebne godine odricanja i specijalizacije…Samo malo bahatosti.
Jedino je malo cudno sto ih niko ne pita odakle takav standard sa platom od 50.000 din.

Pa ne znam, verovatno moras ipak dosta da giljas u podmlatku, obijas pragove za ankete, lepis plakate, nosis gajbice i tako to :slight_smile:

1 Like

Ako nemas novac u dzepu onda - da.
Ako imas, onda ti organizujes omladinke koje rade sve to, a ti giljas njih.

Srbijo, zemljo snova.

Sjebalo:Jel mora stalno svaka tema da odvede na politiku?

2 Likes

Stvarno, zatrovani smo tim otpadom na svakom koraku. Deca se boje da otvore kinder jaje da ne iskoci neka gnjida od politicara. Ajde da ih ovde preskocimo.
Samo igrice i caooo :wink:

2 Likes

Ajde sad i vi preterujete. Covek se pohvalio kako je napredovao u poslu vi mu odmah s3rete. Pa sta ako je politicar i ako je politicki aktivan? Ne mora da znaci da je levator, lazov, propalica i slicno. Kako se neko pohvali uspehom svi ga pljuju u ovoj drzavi, pa dokle vise? A kad propadnu ljudi srecni…hranimo se tudjom nesrecom…
@Nemesis svaka cast i guraj dalje

1 Like

Hahahaha…kinder jajetu :smile: .

Ne pljuje njega niko. Ja sam samo rekao da skroz zaobidjemo tu pricu koju su posle potegli.
A ti bolje nemoj da ga branis :slight_smile: kapiram da mozes samo da mu odmognes :wink:
Niko ovde ne prica o “uspehu” ma da “uspeh” u politici nema nikakve veze sa sa realnoscu.
Obicno je “uspeh” politicara usko povezan sa nesrecom nas ostalih.
Ali kao sto rekoh. Coveka niko ne napada. Ja sam samo napisao u prvom postu da se nadam da je i bolja plata. Zabole me za ostale politicke zavrzlame.

Update…

12 Likes

STOGOD

2 Likes

Odakle vam to? Odjednom svaki drugi dan neko to napise.

Mora da je neka serija, ne verujem da ste u toku s ulicnim slengom… :smiley:

Kod nas u Vojvodini je to čest izraz kada je nešto super/dobro/odlično…

1 Like