The Witcher 3: Wild Hunt

Sto se mene licno tice, switch bi jedini smisao dobio na nekom duzem letu avionom, tipa iz crne gore do sangaja npr gdje let traje oko 10 sati pa ajde kao da se ubije vrijeme, makar je dovoljno mirno pa nema distrakcija. U ostalim situacijama (autobus, posao, auto…) nema sanse. To nikada nisam radio i ne mogu da shvatim ljude koji npr u javnom prevozu izvade telefon i igraju igre, ili dok hodaju ulicom. Kako mogu da dozvole sebi da se iskljuce iz okoline, narocito na javnim mjestima. Mozda sam ja drugaciji pa to ne razumijem, ali ja sam navikao da mi percepcija i prisutnost u momentu uvijek budu na visokom nivou, znaci nema sanse da bih mogao da izvadim telefon i igram igre dok hodam ulicom, osjecao bih se kao zombi. Da me neko ne shvati pogresno, ovo je samo moj pogled na ovo odredjeno pitanje.

Ali kao zakljucak, rado bih posjedovao switch ali nemam pojma kada i gdje bih ga koristio.

1 Like

Pazi, zgodno je posedovati switch ako se ide negde na odmor duže vreme, recimo 15-20 dana, pa sa sobom ne možeš poneti ps4 ili xbox.
Ili recimo kod ljudi kojima je posao putovanje iz zemlje u zemlju, onda switch itekako ima smisla.

Realno, ko zbog posla putuje stalno nema vremena za switch :slight_smile: po meni je switch vise kao neka konzola za poneti , dok kuci imas neku pravu konzolu (i višak novca za switch) :slight_smile: Bar ja tako gledam. Da su igre jeftinije bio bi to pun pogodak, ovako, neeee

Stvari gledas na pogresan nacin. Ok ne Svidjaju ti se Switch igre ali smatram da tu konzolu treba iskljucivo posmotrati kroz igre(prvenstveno ekskluzive) i mogucnost portabilnosti. Sto se tice Witchera 3 uopste nisam odusevljen grafickim izgledom igre, jednostavno taj engine mi nije legao i smatram da je Zelda BotW lepsa igra, naravno pod uslovom da to ne posmatramo iskljucivo kroz teksture, rezoluciju i tako te tehnicke stvari. Kad se kaze portabilnost to automatski ne znaci igranje u busu i na wc solji dok kenjas nego imas mali milion mogucnosti i plus to na wc solji dok kakis :smiley: @von_Brcoos

Dovoljno je pogledati brojke i ko iole ima mozga shvatice da su Switch i njegove igre jako trazena roba, e sad razlog zasto je ovde toliko nepopularan i hejtovan jasno je kao dan. Jednostavno zbog siromastva Nintendo je oduvek zabranjeno voce i ljudi su bili osudjeni na PC i Sony i sad je gotovo nemoguce da menjaju navike :slight_smile:

Kako si krenuo uskoro ces mi iskakati iz frizidera :grin:

Inace nemoj se zaletati sa takvim izjavama jer mozda kao Djoka podlegnes tom kvalitetnom sarenilu :beers:

Batko, ja nisam kritikovao Switch i njegovje igre, vec sam se konkretno okrenuo na kombinaciju Switch-a i Witchera. To je ocigledno spoj nespojivog.

Ja protiv Switch konzole nemam nista. Posedovao sam jednu, kratko, i nije moj fazon. Mozda bi mi pre 10 godina bila zanimljivija (ne zelim da kazem da je konzola samo za klince).

Mene iskreno ne privlaci i u mojim ocima, jedina prednost jeste portabilnost. Mozda ja nisam pruzio dovoljno vremena, ali me konzola na prvu nije kupila.
Verujem da moze biti itekako zabavno, ali ja to nisam okusio.

Dakle, konzolu nisam hejtovao, vec skrnavljenje remek-dela poput Witchera, koji se pokusava upakovati tamo gde se ne moze i ne treba upakovati.

I ako sta hjetujem u vezi konzole, to je tvoje dizanje u nebo iste. Razumem da smo svi pomalo subjektivni, ali za tebe je subjektivnost mala rec. Nekada imam osecaj da bi pre branio Switch nego svoje dete… Izvini batko, ali tako se sam postavljas (bez uvrede) :slight_smile:

Pa nije to skrnavljenje Witchera nego velika cast da izadje i na Nintendo Switchu :slightly_smiling_face:

Ja od skora opet krenuo sa ovom igrom, iz jednog jedinog razloga. Gwent. Vidim svi lude, kao da je to glavna igre, a ne Witcher. Krenem polako ispočetka, odgledam koji video i konačno skontam (da, toliko sam glup) kako se igra taj Gwent. Ajoj, stvarno čarobna igra unutar glavne igre. Ko narkoman sam posle jurio tamo-amo da pokupim sve te karte, ali onda naiđem na problem/glitch koji mi sje*a želju za igrom.

Odradim onaj turnir u Pasiflori, pobedim, ne dobijem achievement. Sad face.
Pokupim sve karte, ne dobijem achievement. Sad face intensifies!

Posle sam neko vreme istraživao, ono što je valjda mene snašlo je da ako se igra pokrene iz onog stand-by režima (vi kao ugasite igru, radite šta hoćete na xbox-u, upalite igru i ista se nastavlja baš onde gde ste stali, kao da ste aktivirali pause komandu u igru, a ne kao da ste je gasili) onda se zbuni sistem i posle se ne dobijaju achievement-i.

To me baš ubi u pojam, ne znam zašto, valjda što su rare i što je stvarno teško da se pokupe sve karte, baš sam se polomio oko toga. Ipak, planiram da nastavim u neko dosledno vreme sa igrom, a valjda će achievement-i da se otvore nakon nekog vremena (nekim ljudima se otvarali nakon što bi protekla jedna cela godina). Čak sam hteo i master @Milan89SD/a da cimam oko toga, ali smatram da pomoći nema. Radio sam reset profila, brisao save više puta, pokretao igru sa druge konzole kako bih i na njoj povukao save, da možda tako nateram sistem da se aktivira vezano za achivement-e, ali neće pa neće.
CD PROJECT RED najgori od sve dece! (Cyberpunk 2077 preorder confirmed!) :joy:

1 Like

Ako su ti se misije završile, probaj restartovati konzolu, hard restart… Meni se nikada nije desio taj problem, tako da stvarno nemam drugo rešenje…

Nema spasa nažalost. Radio sam i to više puta. Jedino dok sistem sam ne odluči da dodeli achievement-e.

Ako jednom odlučiš da odigraš ponovo igru, znaš šta treba da uradiš. Stvarno maler jbt…

A da se vratiš na neki raniji Save pre nego si uzeo sve karte i ponovo uzmeš tipa zadnje 2-3? Možda bi se tako otključao…

Samo nek izlazi sve na svim konzolama. Pa koliko ko ima mogucnosti i ukusa nek uziva u svom izboru.
Svi mi ovde imamo svoje razloge i za i protiv i svi smo delimicno u pravu.

Ovo sa Witcherom na Switchu najbolje da opisem kroz primer:

Imamo coveka koji na moru ,uzme harpun i peraja. Zaroni i ulovi skusu posle je spremi i jede uz pogled na plazu i more.

Dok drugi covek na gradilistu ode do marketa pored i kupi konzervu skuse, Sedne na blok i sa pogledom na sut,malter i ciglu jede svoju ribu.

Na kraju dana kad ih pitas i jedan i drugi su jeli Skusu, ostalo su detalji :wink:

Ko sta voli nek izvoli, samo nemojte da pricate kako bi radije jeli skusu na gradilistu a ne na plazi.

6 Likes

Razmišljao sam ovo da probam, al je fora što ja tokom celog igranja koristim onu stand-by opciju. Ali probaću da vratim na save pre Pasiflore, pa da se zaletim opet. Ono, na kraju, kontam da nije toliki problem, sistem će to otključati već nekad, ali eto, da me smorilo - smorilo me.

Meni su 2 ach. isto zabola u W3 complete ED.,
baš me iznerviralo a uradio quest 3x i jok tako da i feel you bro :disappointed_relieved:

1 Like

Neko reče u temi besplatne igre za switch? Je li to tacno?

Vreme je novac, tako da ipak nije besplatno :grin:

Da li je besplatno dosta zavisi od verzija Swicha, a takvih konzola ima samo polovnih…

Cisto da se neko ne zatrci vodjen zeljom da igra sve besplatno :slightly_smiling_face:

Znaci nisu zvanicno besplatne, tako i znam da jeste :slight_smile: hakovanja konzole mi je dosta. Lakse mi je da dam 50€ za igru. Nemam vremena kao nekad za hakovanje :slight_smile: tako da ipak dolazim do toga da su igre za switch preskupe.

Gledaj to pozitivnije. Igre za ostale konzole su prejeftine :joy:

Switch hack je free, ako ga znaš sam uraditi i jako je lagan. Komplet instrukcije se lako najdu na net-u.
Jedino po meni što treba uraditi je kupovina RCM JIG-a od 1eura, a ne da se koristi spajalica.

Što se tiče Witcher 3 i switch verzije, u handheld je 540P rezolucija, a u dock varijanti 720P. Port radi drugi studio, nije CD Project.