Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Potpisujem iako se ne slazem bas sa komparacijom za TD s02. Druga sezona je odlicna, nije dostigla mozda kvalitet prve ali je jaaaako dobra. Stvar je samo u tome sto je prica dosta konfuzna ali je lepo sve spojeno i objasnjeno. Jedini problem je catch up system sezone, jer se dosta izgubi cekanjem nedelju dana za epizodu. Skinite sve epizode i pogledajte u roku od dva tri dana i skontacete da je i druga sezona malo remek delo.

Bila je dobra I druga sezona TD, nikako na nivou prve, sto je Fargo itekako uspeo. Ocekivanja posle prve dobre stvari su nikad veca, i mali pad u kvalitetu dovodi do razocarenja. Realno, nacin gledanja epizoda ne bi trebao da pravi razliku izmedju dobrog i loseg utiska. Sama cinjenica da je tako ukazuje da postoji problem i da su i na to trebali misliti.

Pogledah WD sve do polovine pete sezone… Druga sezona je bila dobra, mada su ga smorili, a odgledao sam je u par dana. Toliko o tome. A da je kvalitetna, kvalitetna je… Treca sezona, dolazak Generala mi je bio vrh. Cetvrta dosta dobra, pogotovo 2 zadnje epizode, kao i dvije prve od pete sezone. Ko cita strip, vidi ocigledna odstupanja… Strip je daleko okrutniji i nemilosrdniji, nekako ljepse povezuje pricu. Bar’ meni…

Izasla je prva epizoda nove sezone Dosijea X…da, dobro ste procitali…Agent Mulder i Scully ponovo kucaju na vrata :slight_smile:

Ako nekog zanima, moze skinuti.

Koliko sam ja samo voleo tu seriju, ali bese davno, tako da sam vecinu desavanja zaboravio. Cak se kroz maglu i secam sta je bilo u zadnjoj epizodi.

zavrsio sinoc sa prvom sezonom Narcos. Goodfellas meets Blow. sta dalje reci. topla preporuka

I meni se jako svidela, bez obzira sto sam unapred znao kompletnu radnju, dogadjaje itd.

X-Files je premijera sutra, u 22h na FOX-u. Iznenadio sam se kada sam jutros na torrentima video da je već “izašla”. Biće (samo) 6 epizoda, a za dalje se ništa ne zna.
Inače, pre par godina, pogledao sam SVE epizode u nekih mesec dana.

Znace za dalje kada vide koja je gledanost.

Sa Netflix-a preporuka za Master of None. Veoma sarmantna komedija sa unikatnim pogledom na svakodnevna desavanja i poznate teme. Plus je Aziz Ansari neodoljivo zabavan. Odlicna za opustanje pred spavanje…

Sto se tice Netflixa ja se bacio na Marco Polo-a. Fantasticno za sada. Produkcija kontam da je bolja od GoT-a

Pogledao sam Marco Polo meni je odlicna. Pisao sam vec o tome. Jeste da sa istorijom nema veze ali je odlicna. Samo je steta sto nema vise nastavaka. A nikako da izadju novi. Ima samo jedna epizoda nezavisna koja objasnjava odakle ona slepi monah tu.

Da li sam ja jedini kome se ne sviđa nova sezona The X-Files?
Pogledao sam prvu epizodu i veoma sam razočaran. Izgleda jeftino, tupavo, a svi glume k’o naterani. Predvidljivi dijalozi i isiljena priča me ni malo ne vuku da gledam dalje.
Običaj je da te pilot epizoda “navuče” na dalje gledanje, ali, bar što se mene tiče, to nije slučaj.
Kao VELIKI zaljubljenik u ceo serijal - nisam nimalo zadovoljan!


Apsolutno delim isto misljenje. Deluje kao neka serija B produkcije. Duchovny kao da ne zeli da bude tamo.

Odjednom zele od nas da zaboravimo sve sto je bilo ranije, sve je to u stvari bila neka drugacija zavera. Sta se desilo sa kolonizacijom vanzemaljaca 2012-te, to je bila ta ultimativna istina koju su trazili citavih 9 sezona (namerno ne stavljam spoiler jer je matora serija). Pomenuli su to u jednoj recenici na brzinu, da je bilo tesko i zapaziti.

Doduse, mitologija dosijea x je uvek bila muljava, smisljali su je kako je serija odmicila i cesto nije imala smisla, ali je writing bio opet daleko bolji nego ovo sad. Mozda je i zbog toga sto je kvalitet tv serija skyrocketed u zadnjih nekoliko godina, pa sad imamo drugacije standarde…hmmm.

Uglavnom, veliko razocarenje :(. Ja sam odgledao i drugu epizodu, ali onako kao sto bi gledao neki sou sa pinka, svo vreme sam buljio u telefon i ponekad bacio pogled na tv.

A kad je duchovny glumio tako da zeli da bude tamo ? :smiley:

touche :smiley:

Californication :slight_smile:

Dve stvari za X files. Prvo, nema Vince Gilligan-a, tvorca Breaking Bad i Better Call Saul serijala. Koliko sam ja razumeo, on je bio jedan od pisaca, a vidi se po njegovim novijim radovima da to nije bilo kakav pisac.
Drugo, to nije nikakav revival, nema tu ništa, to je samo 6 epizoda i čiča miča i gotova priča. Meni to mnogo zvuči kao neki cash cow, posao na brzaka, vatanje na suvo, jer su i Duchovny i Anderson-ova stari i nisu nešto imali preterani uspeh nakon te serije, pa ono - daj šta daš.

That’s my two cents.

a idalje je Duchovny duplo vise placen nego anderson :slight_smile:

Da, nazalost nema Vince-a. Posle odgledane prve epizode sam posumnjao i angazovanost kreatora serija, ali na netu kasnije video da jeste. Zanimljiva trivia (koju verovatno vecina zna) za Vince-a je da ja bas na snimanju jedne od epizoda dosijea x upoznao buduceg Walter White-a, ostalo je istorija…

Sa ovom kolicinom epizoda hoce da opipaju trziste, velika je guzva i pitanje je da li danas ima mesta za ovu seriju. Realno, nisu mogli manje od 6 epizoda, a verovatno je neki glavesina sa Fox-a rekao “ok, ovako cemo. Snimicemo 6 epizoda, ako gledanost i rejting bude dobri, sledeca sezona ce biti veca, a ako ne, bice ovo fin reunion, jer sa ovim brojem epizoda ne mozemo biti u minusu…heheh…cheers…cheers :drink:”

Hehe, da. Tu mu je zbog njegovog sex addictiona bilo lepo :slight_smile: