Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Pogledao u dva ili tri sjedenja Firefly seriju, I odmah I film (Serenity). Stvarno dobra serija, dosta zabavna, I bas nimalo pretenciozna. Od mene osmica kao kuca.

Upravo odgledao GOT 7.1. Početak truba, kraj dobar.
Ono što me je uvek kod ove serije užasno iritiralo su izrazi poput “Tvrdigrad”, “Zimovrel”, “Noćni kralj”, " Medveđa ostrva", “Zmajkamen”, “Gvozdenrođeni”, “Crnobujica”, “Maloprstić”, “Olujrođena”…
Mada jeste komplikovano, sumnjam da bi neko bolje rešenje i sam smislio…
Pitam se samo kako je recimo u Deutch, gde sinhronizuju serije i filmove… Moram pitam brudera.
I u Srbiji imamo gomilu ljudi koji su pročitali hiljade knjiga, stripova, znaju da pišu… (padawan respect). I pade mi na pamet… Neko od tih ljudi bi možda smislio bolju priču nego što je u got…al bude ograničen da snima u Srbiji. Sredstva dobije od rts-a (nek odmori malo Radoš Bajić, po babine linije, hahaha, crko’ od smijeha)
I onda idemo… “Kneže od Gradišta, u Loznici se sprema pobuna, izdaja. Dobili su podršku od pripadnika plemena Vasojević, čeka nas opasna zima, biće metar drva 6k dinara…”
hahahaha

3 Likes

LVL?? :smiley:

Nije veliki lvl tebra, samo prenosim utiske. Realno.

Sta znam, mozda sam ja pristrasan posto mi se prica bas svidja. Kinjige sam procitao dosta pre nego sto sam pogledao seriju. Samo je serija jos od prosle godine prestigla knjigu. Tako da sada gutam seriju :slight_smile:
Nazivi su meni ok. Treba smisliti sve te nazive a imena su se uvek tako davala.
E sad ko gleda sa prevodima to moze da bude malo glupavo.

Meni prevod uopšte nije potreban, al ga po navici ubacujem, rastereti mi ovih 14% kapaciteta memorije što mi je preostalo. Mozga, ne kompa. Ajde Mare idi sada na Medveđa Ostrva , da se nađeš sa Knezom od Gradišta…
hahahaha
Profo, al si se preokrenuo, preobratio takoreći :slight_smile: Čuvaj se samo spoilera :wink:
Maki, postoji jedna jako korisna stvarčica, Švabo izmislio. Zove se “headphones”. haha I meni je u startu bio smor, al treba “na mišiće” odgledati bar 6,7 epizoda…Ako ti se i posle toga ne svidi, bataljuj.

1 Like

Pokusao sa gledam GoT po drugi put…i ne ide…1. Epizoda odgledao 20 minuta…jednostavno ne mogu…svi oko mene pricaju kako je vrh serija i nzm ni ja sta…ne mogu da je gledam pa da me ubijes

Da, to zna da bude problem ako mala deca spavaju u blizini.
Meni tako zena nekad kaze “alooo stisaj bre to” A ja da bih cuo pojacam a onda ako krene neka lomljava odmah tresti tv.

2 Likes

Neko rece da su Martinove knjige lose, kao neki precenjeni fanfiction. Ali ja zapravo uopste ne volim ni Tolkina. High fantasy mi uopste ne lezi kao zanr. Jedan od razloga su i ta preglupa imena. Jedino gde mogu da ih podnesem je u parodiji na high fantasy (Teri Pracet).

Mislim padawane da su najveći problem naše godine, i “zasićenje materijala”. Često “silujem” sebe da mi se nešto dopadne, da me zabavi…tražim neke detalje nebitne…

1 Like

Meni je isto zbuna dok čitam titlove, dok slušam original nije. Imamo mi u Bosni dosta ovakvih junačkih uporišta: Vučja Luka, Ogorjelica, Oštra Luka, Suvobor, Vražalice, Kukavice, Zlokuće, Gola Glavica, Popržena Gora, Krvojevići, Djetinje Suze…

George Martin je ustvari Đorđe Martinović iz sela Nerodimlje između Nevesinja i Ljubinja. Ono RR znači Rodom Rcegovac. :slight_smile:

7 Likes

@pleja ne sili tu casicu na pocetku serije, pocetak 7.1. je maestralan takodje. Veci problem predstavlja to da taman se udubis u seriju i pocnes da uzivas i ono kraj, vidimo se sledece nedelje.

Meni se takodje Tolkin nije preterano dopao. Mnogo me smara. Mrzim preterano opisivanja. Ne volim kada neko krene da palamudi i opisuje jedan predmet ili lokaciju na 5 strana. To mi izgleda kao da je za ljude sa 0.001% maste.
Da li je citao neko od vas http://www.petervbrett.com/
Meni je bas leglo. Sada cekam da izadje sledeca knjiga. Uradio preorder pa su sa avgusta pomerili za oktobar :disappointed:

Ovo kao da je opis za “Metro” Glukhovskog. Tolkien je izmislio cijelu zemlju, istoriju, jezik, kulturu, naravno da bi se o većini nabrojanih događaja dalo razviti mnogo šira i dublja priča, samo bi onda pisanje trajalo 500 a ne 50 godina koliko mu je trebalo da i ovo napiše.

1 Like

Znam, ali nema potrebe toliko detaljisati. Nisam bre retart, ne mora da opisuje drvo na jednoj strani moze to malo efikasnije.
Nekada mi izgleda kao da su pisci placeni po strani pa ajde da krkamo gluposti da knjiga izgleda ozbiljnije i deblje :slight_smile:

Jedva cekam

2 Likes

Je li gledao neko Ripper Street? Valja li cemu? :smiley:

Odlicna je prve jedno tri cetiri epizodi. Onda sam prestao da gledam. Ubi me ako znam zasto.

Mozda neko pokusa da me lincuje, al stranger things… Sam na silu odgledao… Taj vatromet klišea i gluposti… nisam doživeo još od kad je Žarkovo bilo selo.

1 Like

To je namjerno napravljeno kao omaž filmskoj umjetnosti iz osamdesetih godina dvadesetog vijeka. Zato ti izgleda tako poznato Krapinski čovječe kakav sam ti i sam. :stuck_out_tongue:

2 Likes