Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Posalji mi telefon u pp i tu mi napisi gde zivis? Organizovacu ja transport i sve. Nema svrhe da placas sada i to. Ode na te gluposti jos 500din sigurno.
Samo ces mi javiti kada je tel kod tebe. Da resimo to. I moras biti strpljiv, da odnesem kumu pa da proba da se poigra. Sta god popravio ili ne necu ti ga vratiti pre 5-7 dana. moze?
Ima li sanse da danas pokupis tel? da bih ga sto pre uzeo?

Naravno, nema frke.Tesko danas, ne verujem da ću do grada. Osim ako nešto iskrsne…

13 Reasons Why - jos jedan dragulj sa Netflixa. Srednjoskolka Hannah Baker je izvrsila samoubistvo, a iza sebe je ostavila 13 audio kaseta (da, kaseta) gde je svaka od njih jedan od razloga zasto je to uradila. Kasete se prosledjuju od osobe do osobe kojima su trake namenjene. Naslov je sada jasan.

Ko moze da gleda previse tinejdzera na ekranu (mada ne vidim zasto ne bi), izvanredna drama i misterija, sa detaljno razvijenim karakterima i jasnom porukom. Mnogi razgovori su tipicno tinejdzerski, a mnogi su i atipicno zreli za taj uzrast. ali je vecina njih inteligentno napisana i odlicno odglumljena. Lead glumac i glumica su perfektno odradili posao, verovao sam i emotivno odreagovao na svaku njihovu interakciju.

Poucna serija sa, u sustini, taboo tematikom, koja potvrdjuje ono sto sam vecito i znao da je puberter tesko i rizicno doba, a posebno za mlade devojke u eri socijalnih medija i kamere u svakoj ruci. Gde moraju da balansiraju izmedju nametnutih socijalnih normi lepote i seksualnosti, s jedne, i vaspitanja, ocuvanja postenja, porodice, s druge strane. Krajnost i u jednom i drugom pogledu moze imati osudu ili izolaciju kao rezultat. Borba izmedju id-a i alter-ega je suvise krvolocna za tako mlad i krhak um. Toliko teska da sam srecan sto imam dva decaka, koliko god to kukavicki zvucalo.

Koliko je komunikacija i otvorenost tako jednostavno i presudno resenje, ali zna da izostane u najbitnijim momentima. Samo kada bi svi bili iskreni i dobronamerni, ili kako to serija eksplicitno kaze, mora se promeniti nacin kako tretiramo jedni druge.

Ogromna preporuka za seriju, i za tinejdzere i za roditlje, kao dve dominantne grupe na forumu :smiley:

1 Like

Gleda li neko ili je gledao Black Sails? Damn kako dobra serija. Jedini downside jeste prva sezona koja je aj da kazemo zivi smor pa vecinu ljudi odbije. Ali to ako se prevazidje payoff je briljantan.

Charles Vane, Blackbeard, Henry Avery (donekle) Calico Jack, Anne Bony, i naravno cela ekipa iz Treasue Island knjige.

Ko je igrao Black Flag i Uncharted 4 naci ce tonu referenci i poznatih likova pominjanih i prikazivanih u navedenim igrama.

velika preporuka za seriju

1 Like

Necu da gledam serije sa tinejdzerima. Gde da gledam njih mlade, lepe, zategnute, zivot pred njima fuj :smiley:
A ja sam mator, ruzan, sed i pocela da mi opada kosa! ljubomoran sam :smiley:
@Akiris
Ne znam dokle si dogurao ali ceka jedan smor u seriji :wink:

Black sails? Sesta epizoda cetvrte sezone. So far so good

Da, ma gledaj. Mozda si vec video ali necu da palamudim.

Jel gledao neko Beyond?

Danas nesto browsujem u busu epizode.ws, popcorn na mobilnom je poceo da smara nevidjeno, ovaj sajt ga sije jer moze da se premotava i dobijas i prevod pride. Poceo prvu epizodu, ima 80’s vibe slicno kao Stranger Things, mada je pomalo generic, intrigira. Igraju zategnuti tinejdzeri naravno, to se danas podrazumeva. :smiley:

Da bi vise…

Stvarno jedva cekam. Do sada me nije preterano zanimalo posto sam znao manje vise sta ce biti zbog knjiga. Ali sada kada su presisali knjigu jedva cekam.
Poslednja epizoda izlazi 28.08.17. E sad. Znaci na torentu je 29.08. A ja na more idem 28.08.
Znaci moram da cekam da se vratim :smiley:

Kod mene kuci annual recap seste sezone. Stigli do hold the door :smiley:

Mislio sam i ja da obrnem ponovo prosli serijal. Ali me mrzi. Nisam zaboravio nista sto se desilo.
Treba mi samo novooo :slight_smile:

Ja moram. I ja se generalno secam svega, ali nedo bog ako krenem da gledam sedmu sezonu i dodjem do “cek sta ovde bi?”

Flip table meme

To je tacno. Posto prica nije ni najmanje plitka. Moze da se desi da je bitan neki potpuno mali i neprimetan detalje, scena, recenica od ranije. To mi se mnoo svidja.
Ako si citao knjigu tek tu ima tih fora. Desi se da izroni neki lik u petoj knjizi a samo su pomenuli neki njegov rodoslov ili neku potpunu glupost u npr drugoj.
Treba ispratiti.

Ahahaha… ouch.

Self Spoiled :smiley:

Sad lepo skini prvu i poslednju iz svake sezone i youre good to go za sedmu :smiley:

“hej Ned, oces doci da mi pomognes u Kings Landing ? nema frke bro”. Sledeca scena, CAP! :smiley:

Salu na stranu, i ako znas kako ce se zavrsiti prva sezona, ipak odgledaj i ostale epizode, neces moci da se sastavis kasnije. I skontaces zasto je seriji ocena imdb-u 9,4.

2 Likes

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjnxLar1tPUAhWIcRQKHTKbBWcQFghBMAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.ign.com%2Farticles%2F2014%2F08%2F11%2Fthe-many-deaths-of-sean-bean&usg=AFQjCNFzH3o3JNUboNAB9CFwlGy3Hbiznw
:grin:

Ako neko zna gdje mogu da skinem Simpsone sa našim titlovima, neka mi baci link(ove) na PM. Titlovi su najbitniji, imam linkova bez titlova dovoljno, ali ko će se akati da stavlja titlove na 28 sezona serije, sve da se svi iz prve poklope.

Sada neki baja da likuje tj skine sa servera i pusti na divlje :slight_smile: mnogo cemo cekati da vidimo kraj.

@Son_of_a_gun bsplayer ima opciju da sam skida odmah i mozes da pravi cak i folder sve ima u ocijama. Skines od neke poznate grupe rip za koju se zna da ima prevod…

2 Likes

Akiris- jesi gledao GoT?
Jahalang - nisam niti cu.

Cca mozda mesec i po ranije?

Eto :grinning_face_with_smiling_eyes:

3 Likes