Vernee MIX 2 Bezel-Less Budget Killer REVIEW

Pre svega srecna nova godina i novogodisnji praznici svima, puno zdravlja pre svega!

Pa da krenemo:

U kutiji se ne dobija nista specijalno, vec samo ono najbitnije a to su pre svega uredjaj, brzo punjac, zastitne folije i silna papirologija.

Sam uredjaj izgleda apsolutno prelepo i isto tako lepo lezi u ruci, izradjen je kompletno od stakla i za tu cenu izgleda vrhunski.

Pre svega tu je Full HD+ (1080x2160) IPS LCD koji ce vas zaseniti svojom velicinom od 6inca a opet nece izgledati kao neka cigla koja ne moze da stane u prosecan dzep. Ekran je dobar, boje su odlicne, uglovi gledanja solidni, osvetljenje za moj ukus malo slabije ali nista strasno da me neko ne shvati pogresno.

Sledeca stvar jeste SoC u pitanju je MediaTek Helio P25 octa core na 2,4ghz uparen sa ARM Mali T-880 grafickim cipom i 4GB rama i 64GB interne memorije.

Sto se samih performansi tice koriscenje je ugodno i glatko, nazalost andorid 7.0 koji se vrti na Vernee-u nije bas najbolje optimizovan sa procesorom ali jedan OTA je dovoljan da se to sredi, nije strasno ali moze bolje.
Na Antutu ostvaruje 63000 poena sto je OK za cenu, dok recimo Helio x20 ostvaruje 100000, ali ja nisam osetio razliku bukvalno.

Ram managment je solidan, drzi upaljene aplikacije u pozadini, recimo 7 od 10 ostane upaljeno, mada moze bolje…

Uzivacete u razgovorima preko ovog telefona iz razloga sto je zvuk odlican i sve je cuje jasno i bez prekida, telefon podrzava voLTE i zaista se primecuje razlika u odnosu na standardan razgovor preko 3G mreze.

Baterija je kapaciteta 4200mAh ili ga u realnom vremenu 5-7 sati screen on time, sve zavisi koliko ga forsirate, moze cak i 8 sati da se izvuce ali to je nesto sto ce se retko desiti.

Podrzano je MediaTek Pump Express 2.0 (9v 2a) te se baterija puni od 0-100% za nekih sat i 35 min, a evo kako to izgleda po intervalima

0%- 16:45
13%- 17:00
34%- 17:20
46%- 17:30
66%- 17:45
85%- 18:00
98%- 18:20
100%- 18:25

Kameru ne zelim da komentarisem jer je ocajna i smesna, uz dosta srece u dobrim uslovima svetla mozda i okinete koju dobru fotku ali cisto sumnjam…

Otisak prsta je iznenadjujuce dobar i precizan, ne i najbrzi, mozda neki OTA moze jos malo da pomogne ali i ovako je dobro po meni…

Zakljucak: Da li ovaj telefon vredi 160$ kolika je sada cena na GearBestu? Odgovor je DA, za te pare ovako nesto ne moze da vam pruzi ni jedan poznatiji proizvodjac telefona, e sad podrska telefona je OK, mozete nabaviti kaljeno staklo po ceni od 4$ a takodje i zamenski LCD panel u slucaju razbijanja telefona

4 Likes

Kinezi su postali jako zabavni sa telefonima. Ali i dobrom smislu, počeli su da prave jeftine i kvalitetne telefone… Tako da videćemo tvoje utiske…

1 Like

Baci specifikavije da znamo sta ds ocekujemo :slight_smile: .

Na papiru cudoviste. Cekamo review :slight_smile: .

1 Like

Bukvalno, osim sto znam da mu je kamera njesra sigurno, i video sam da je malo bagovit OS, nista sto OTA ne moze da resi :smiley:

Kratke specs

MediaTek Helio P25 Octe core 2.5ghz
Mali T880 GPU
4GB RAM
6inca Bezel-less ekran HD+ 1080x2160
4200mAh baterija podrzava Pump Express brzo punjenje
64GB interne memorije

Stize prekosutra, deluje mnogo lepo i interesantno, na papiru bi trebao da radi kao zmaj :smiley:

Za te pare nema greške ja sam dugo pikao xiaomi mi mix ali nikako da pojeftini
https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix-8400.php

1 Like

Brutalna kopija je ovaj Vernee, e sad posto imam dobro iskustvo sa Vernee Apollo lite mislim da ce i ovaj biti dobar :smiley: Samo nisu bas azurni sa OTA ali bude :smiley:

1 Like

Hajde sada i da pitam gde i kako uzimas ove kineske telefone? Kupujes ih preko interneta pa ti salju u Srbiju, ili imas nekog gde uzimas da te carina ne dere?

Xiaomi mi serija telefona su fantasticni za njihove cene, ima u Gearbest-u da se kupuju, ali me uvek plasi carina i koliko ce biti ostecen paket. Meni obicno stignu paketi sa malo izguzvanim kutijama…

1 Like

Vidi snalazim se bukvalno, imao sam nekog lika iz Subotice koji mi je uzimao telefone bez njegove provizije, ovaj sam nabavio preko nekog decka iz Kanjize bukvalno :smiley: Trazio je 200 eura, ali smo se nasli na nesto manje i eto :smiley: Mada ja uvek castim i ako treba pre cu dati 20 eura vise pravom coveku koji ce mi odraditi dobar posao, a ovaj Vernee trenutno je na nekom popustu msm da je 132 eura ahahhahaha tako da moze da se nabavi povoljno :smiley:

Prednost je sto vise nema losih LCD ekrana na trzistu, dobijes hrpu rama i interne mem za male pare, dobar procesor koji sve radi taman koliko treba i gpu isto :smiley: A da ne pricam koliko lepo izgleda ovaj fon kad ga drzis u ruci, vidi svi ce se zagledati da vide kakvo to cudo imas u ruci :smiley:

Vernee Mix 2 Black Cell phones Sale, Price & Reviews | Gearbest Evo ga za 130 eura :wink:

Samo da je snapdragon pod haubom zbog custom romova a ovako si osuđen na njihove nadogradnje

1 Like

MadOS je tu za te probleme :wink: Brutalan rom su izbacili za Apollo Lite, tako da ne brinem za to :smiley: Ali i ovo je cist Android 7.0 nema bloatware-a :smiley:
Kinezi ne cackaju android kao ovi poznati brendovi :smiley:

LeTV (nzm tacno koji model) za 180 eura dobijas Snap 820 ahahah pa to samo u Kini ima :smiley:

Bio je i onaj lenovo podbrend zuk sa modelom z2 i snap820 za neke slične pare

Ocekivano da nabavljas kako god mozes i da se snalazis, cisto pitam posto vec svi znamo kakvi su sa carinom ovde u Srbiji.

Koliko su samo skocili telefoni generalno sto se tice specifikacija, sada jeftiniji modeli imaju stvarno impresivne specifikacije.

Kako drugačije da proda uređaj nego cijenom :wink:
Ne ulažu u marketing onda kopiranje dizajna,i tako neke stvari i eto pristupačnog uređaja

Jesu, ali opet kada pogledas i pre cetiri-pet godina nisu bas bili toliko dobri. Mada opet, koliko velike kompanije ulazu u marketing, ponekad previse da na kraju stede na kvalitetu robe… tu kinezi nemaju brigu.

2 Likes

Kao ni brige o autorskim pravima… :smiley:

1 Like

Kinezima ostaje jedino da se bore kvalitetom i niskom cenom, e sad kad stigne Mix, to cemo i da proverimo :smiley:

Burazer kupio redmi pro…ali posle pola godine mu se upekao ekran…i na beloj pozadini vidis youtube

Sreca njegova pa je gledao YT, moglo je biti i xxx. :smile:

4 Likes

Znam ih dosta sa xiaomi telefonima i niko se ne zali bas naprotiv

1 Like