Wii-U Brew?

Koliko je cesto to misljenje, vidimo po prodaji konzole. Ako bi spojili sve naslove koje sadze Marija pod jednu kapu, imali bi okruglo pet naslova. Ovako, Mario Kart, Mario Party, Mario World, Mario Olympics, Mario Tenis. Jesam zaboravio nesto?

Zaboravio si New Super Mario Bros U i Luidji koji je, doduse, samo Mario Bros U sa redizajniranim nivoima za Luidjiove moci. I Paper Mario: Color Splash, koji je skoro izasao. Zar je ikada bilo vise Mario igara za jednu Nintendo konzolu? A gde su ostale ekskluzive.

Pa, da, nije bas cesto, slazem se. Malobrojni prepoznaju kvalitet. Cod i Fifa ce se uvek bolje prodavati :slight_smile:

Kao i Xbox i Sony :slight_smile:

A nekada su bili samo Sega i Nintendo. Meni je ipak jako drago da deo tog legacy-a ostane. Pravo je cudo da je Sega ostala ziva kao softverska kompanija. Jos jedna katastrofa kao WiiU i bojim se da ce i Nintendo morati njihovim stopama.

@padawan jesi li instalirao ista za pokretanje wii igara na wii u? Kontam da pokrenem Skyward Sword, posto backup nesto nece na wii, ne znam odakle da pocnem?

Hm… Probaj bolje da skines neku drugu verziju, jer nisam uopste siguran da je igranje Wii igara uopste moguce na ovom Wii U exploitu?

https://www.reddit.com/r/WiiUHacks/comments/4yyi4f/has_anyone_attempted_to_dump_a_vc_wii_title_any/

Kako mi je objasnjeno, Wii igre nije moguce igrati na Wii U sa ovim hakom? U sustini treba nekkao da se dodje do iste folder strukture (wiiu\games\nazivigre[xxxxxx]), a koliko sam shvatio to je moguce iz WUD fajla ali ne i ISO.

To se i ja “bojim” za Nintendio, bila bi bas stvarno steta.

Doduse Nintendo zna da bi bio veoma uspesan kao softverska kompanija. Mi bi iz svega toga dobili njihove igre na PS4 i XO, sto i nije tako lose… Ali ipak ne bih voleo da proizvodnja hardvera ode pod katanac. Nintendo pravi sjajne igracke, bez obzira na to sto su hardverski slabiji od XO i Sony, okrenuti su vise ka inovacijama.

1 Like

Ja sam se malo smirio sa isprobavanjem i mislim da cu prvo prelaziti, kao i Karan, Super Mario 3D World. Za sada sam na trecem, ledenom svetu a diverzitet nivoa i njihova lepota oduzimaju dah. Ne znam da li bih radije igrao u 1080p na televizoru ili na tabletu.

Ne mogu da se otmem utisku da je ovo pre Super Mario Bros evolucija 2D koncepta, nego naslov koji bi bilo logicno izbaciti posle vanserijskog Galaxy-ja. Sve je, od dizajna nivoa i protivnika do mini-mape izmedju misija slicno, samo 3D, ako izuzmemo providne cevi i simpatican kostim mario-macke. Ipak, gameplay je divno pitak i u 60fps predstavlja platformsku nirvanu. Ne smetaju mnogo ni nesto duza ucitavanja piratske Loadiine verzije, jer je iz nekog razloga dosta laksi od 2D Marija koji vec u prva dva sveta nudi ozbiljan izazov, pa su umiranja vise posledica opustanja i nepaznje, ili pak isticanja vremenskog ogranicenja.

Za razliku od Galaxy-ja u kome je jedan nivo-jedna zvezdica (od mandatornih 70) ovde na svakom nivou mozete da sakupite do 3 dobro sakrivene zvezdice kojima otkljucavate naredne etape. Na mini mapi postoji jos nekoliko mini-igara, izmedju ostalih i Toad puzzle nivoi koji su obilan izvor novih zvezdica i posluzili su kao predlozak za dosta uspeli Captain Toad Treasure Hunter.

Iako je donekle retrogradna pojava u serijalu, core platformisanje je toliko dobro izvedeno da ce vas uz nekoliko kul sitnica kao sto je pomeranje specijalnih platformi duvanjem u tablet (!) naterati da uskliknete od radosti.

Meni se bas svidio 3D World, iako nikada nisam nesto puno igrao SM igre.
Ja sam pokrenuo Twilight Princess HD, i nisam nesto odusevljen izgledom igre (uzevsi u obzir da je remaster). Ali eto, izgled mi je najmanje bitan, tako da imam dosta sati zabave sa Zelda igrama, do izlaska Breath of the Wild

Twilight princess je odlicna igra, samo neko kao ti ko nikad nije igrao drugu zeldu (veruj mi i ja sam bio u istoj situaciji), ima da se pomuci na pocetku, dok ne bude jasno kako i sta. Doduse uvodni deo predugo traje i treba ti barem jedno dva sata da igra “krene”. ocekuj jedno 40-50 sati zabave, ako te igra ne smori.

I ja sam racunao na tako nesto. Razmisljam da li ipak prvo da igram Wind Wakera kao hronoloski stariju Zeldu, ili verovatno nema nikakve veze sa aspekta lorea?

Nema povezanosti po pitanju Lore, jer su različite grane timelinea.

A TP je po meni mnogo bolji od WW, uprkos sporijem startu. Glavna stvar koja mi se sviđa u TP jeste borba, koja je među najboljim od ovih Zeldi koje sam igrao. A grafika je možda loša, ali mi nekako odiše tom tmurnom atmosferom, što je u neku ruku i prikladno kad shvatiš da je TP u neku ruku nastavak Majora’s Mask. :slight_smile:

1 Like

Ako zbog niceg drugog onda zbog postara. :smiley:

Oh Japan…

Zna li neko da li amiibo figurice rade na Loadiine-u?

@Akiris je li na mene mislis da nisam igrao Zelde?

Na son of gun-a

naravno da na tebe mislim :smiley:

De bre, preigrao vise Zeldi nego Halo-a. Sad bez zajebancije, nisam presao Legend of Zelda 1 i 2 sa NES-a, ostalo sam sve ili igrao, ili presao. Cak i ove GBA sam vecinom presao, jedino Majora’s Mask nikako ne mogu da se natjeram da igram.
Twilight Princess sam igrao do polovine na wii, i prestao naglo, cini mi se da sam promjenio konzolu

Zar te ne mrzi ponovo da igras? Meni je to nesto najgore.

Ja krenuo juce god of war 2 97.put. Go figure :smiley: