XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Eurogamer je surovo realan u oceni MS-ovog nastupa na konferenciji.

It was hard to make head or tail of what Microsoft’s Gamescom show had set out to achieve. In an hour and a half of reheated E3 trailers and recaps, there was perhaps one announcement of a genuine exclusive for Xbox: a vertical console stand for the day one edition of the Xbox One X, as unpackaged by Major Nelson in an abandoned office on the other side of the world.

It all brought up the same question that kept recurring again and again - who is this thing for, and what’s Microsoft setting out to achieve with the Xbox One X? Its mantra, repeated ad infinitum in official material, is that this is The World’s Most Powerful Console, and of that there’s little doubt. It’s the world’s most handsome, too, a beautifully designed and improbably minuscule slab of technology that’d sit proudly under any television set, but while Microsoft’s engineers have hit it out of the park, there’s the nagging feeling that elsewhere in Redmond things aren’t running quite so smoothly.

…At this point in the console lifecycle, Microsoft needs more than prettier versions of multiplatform games if it’s to make serious inroads into Sony’s considerable lead this generation.

It needs new and exciting games, and just one reason to make the Xbox One X essential - an Uncharted, or a Breath of the Wild, to make the console’s case for it. Forza Motorsport 7, as fine as it looks, doesn’t quite cut it - alongside Gears of War and Halo, it feels like yesterday’s news, and not the shot in the arm that’s needed right now.

Ovde su uboli sustinu,to je ono sto im fali…

Gledam cijene u Tehnorami, BL, prednarudzba X-a za 600€ LOL

WTF :smiley:

Bojim se da ce to biti cena 4K ludila i kod nas.

Ne verujem,kod nas ima dosta dobavljaca iz madjarske koji nisu halavi.

Padawan je valjda mislio na retail.

Na sve. :slight_smile:

Ako je 500e preporucena cena kontam da ce minimum biti 550 kod nas?

475-500…to je ono što mi je najavljeno…
Praviću pre-order početkom novembra, a do tada ću znati i tačnu cenu.

4 Likes

Isplativije mi je od tebe narucit nego od ovih lopova.

I da je 500€, svaka cast Nesho…

1 Like

I ja ću kod @ninja uzeti,odem na rakiju i ponesem xox

Eee to je vec druga prica. Mada je i dalje skupo. MS ce da sroza cenu vec sledece godine.


1 Like

Video sam da su izdali saopstenje kako su prednarudzbine prevazisle ocekivanja, ali takva saopstenja su uvek pod znakom pitanja jer se ne zna kakva su bila ocekivanja. :smiley: Za ocekivati je da hype ucini svoje u pocetku, ljudi vole nove igracke.

Da, sve zavisi od toga koje su projekcije, ali ovo sa Amazonom je drugačije jer imamo PS4 pro koji se prodaje tokom cele 2017 i X koji je u preorderu tek par dana.

Takođe i izjava Greenberga

We sold out at Amazon I think in twenty-five minutes. We expected our total inventory to last about a week and it sold out in less than a day, so… We don’t share the amount of inventory, but the Project Scorpio Edition was for those core fans, the people that used to line up in front of the stores.

Ovo ne treba da čudi, jer XOX je ipak najača konzola po specifikacijama, sa dodatkom gamepass-a, EA access-a i obećanih 100 igara koje će imati poboljšanje na 4K u startu ili blizu starta, ima logike uzeti konzolu, posebno za nekoga ko nije ograničen novcem (500 EUR) i posebno ako do sada nije imao xbox. Još ako se pritom ima 4K TV, celokupna stvar dobija još bolji utisak.
Lično smatram da je Sony podbacio sa podrškom kod PRO konzole, malo je naslova koji su iskoristili potencijal ili dobili prelazak na 4K. Možda sa samim izlaskom XOX i ovih 100 naslova, dobar deo dobije i PRO patch.
Smatram da je ovako nešto i dobro u neku ruku (smena uredjaja na 3-4 godine), jer velika većina ljudi se bunila na forumu koliko su dugo živeli X360 i PS3 i koliko je zastarela grafika na njima. Ovako toga neće biti, a samim tim i prelazak na novu konzolu neće koštati 300-400 EUR, već daleko manje. Posebno će biti dobro onima koji ne žele da prate brzi napredak, moći će dosta brže da kupe za manje pare osnovne modele kako polovne, tako i nove (brži pad cena). A što je najlepše ostaje BC na svim uredjajima, pa nema više žalosti za izgubljenim parama datim za neke igre na prethodnoj konzoli ili držanjem stare konzole samo zbog toga.

Ja lično imam problem sa vremenom (porodica i posao), pa mi je kupovina i držanje dve konzole u kući veliki problem, a volem sve da probam :slight_smile: bojim se da bi mi kupovina XOX, samo napravila da jedna konzola stoji i skuplja prašinu, ali znajući koliki sam ludak, u nekom trenutku ću je i ja sigurno kupiti :slight_smile: Jedva odolevam da ne kupim ponovo WiiU sada kada je hakovan, upravo iz ovog razloga.

1 Like

2022 godina. XBR forum

Ljudi jel se secate kad su MS i Sony pokusavali da uvale midgen upgrade konzola ?

9 Likes

Imam problem sa Live-om, stoji mi da imam 1 mesec free ali čim udjem da mi izabere karticu izadje mi greska.


Jel ovo zabo’ Microsoft nesto ili negde ja grešim?

Live ne podrzava nase kartice.

Ali tom karticom sam vec uplacivao Live?! Redovno igre kupujem takodje sa te kartice!

Podrzava.

Probaj preko browser-a, ako ne, preko VPN-a