Xbox One / S / X diskusija, info, vesti, slike i video - Vol. 3

Ima tu još jedan veliki problem sa strimovanjem igara, a to je protok informacija. Ako su već krenuli da se kunu u 4K i 60fps-a, sa grafikom na koju ispada vilica, neće tu pomoći nikakav net da izvuče normalan frame rate i streaming. Samo zamislite koji protok treba da bude da bi se ovo ostvarilo, minimalno 20 mbit-a i to veoma stabilnih, samo za grafički deo, a gde su informacije o poziciji, progresu i sl. Za većinu korisnika, ovo je i dalje misaona imenica, čak i za Ameriku.

Pusti snovi za sada, a kako se vreme menja i počinju priče o 8K i sličnim glupostima, bojim se da će brzine potrebnog interneta uvek kasniti za zahtevima grafike kod konzola.

Živi bili pa videli, ali meni deluje da imamo još 2 generacije hardverskih konzola i da je neki optimum game pass opcija.

Jos nisu 60 fps-a izvukli iz konzola kako valja na rezoluciji manjoj od 4k, toliko o tome. Ako Ps5 i novi Xbox ovo ne budu mogli da povuku 60fps po default-u onda bolje da ih ni ne izbacuju. To je bar nesto osnovno za danasnje standarde.

1 Like

Trika nema da oni nateraju ni sledecu generaciju da radi 4K minimum 60FPS
Jako je prosta racunica!
Nova konzola ce da kosta plafon 400-500euro/usd.
Za te pare ne mozes da kupis ni graficku karticu da gura minimum 60fps/4K
Jako prosto od toga nema NISTA!
PS 5 ce gurati 60+fps na HD i jakih 15-25fps na 4K

Ne kazem za 4k, nego ispod 4k ne moze da guraju 60fps, a o 4k ni da ne pricam.

Nova generacija ce moci 60fps/HD preko toga corak.

PS2 moze da gura 60fps u 4K ako su u sceni lopta i trougao

Ti se fokusiraš na Cloud u ovoj izjavi od Nadele dok je meni bitna njegovo podrška za Xbox diviziju generalno, pre svega više 1st party igara i kvalitet XGP servisa. Sa streamingom ili bez, njima treba mnogo više igara u ponudi da bi Game pass bio primamljiva opcija i rastao broj pretplatnika. A da li će te igre biti igrane na konzoli/PCju ili strimovane, to me i ne zanima dok god imam opciju da je konzumiram onako kako želim.

1 Like

Jasno, jasno. Samo neka trose korporativne milijarde na gaming!

1 Like
1 Like

Direktor InXile studija:


plus zakuvavanje iza scene. Nedostajalo je ovo samopouzdanje od strane Xbox tima:

1 Like

Koliko po vasem misljenju vredi sledeca konzola?!

Xbox One S, 500 gb, bela boja, stara dva meseca, dva kontrolera, a od igara na CDu ima Fifu 18, Far Cry 5, Tomb Raider Shadow… I Black Ops 3. U super stanju.

Neka realna cena, ne kupovna ili prodajna :slight_smile:

otprilike u rangu od 220-260, Sony na nasem trzistu za sad drzi mnogo bolje cijene, mada se i xbox prodaje dobro.

Nekih 250e po mom misljenju. :slight_smile:

U Nemačkoj su pale cene Xbox One S konzola.
https://www.saturn.de/de/product/_microsoft-xbox-one-s-1tb-sparket-mit-über-100-spielen-2494826.html

240-250€ ko iz topa!

1 Like

Da, ovo je stvarno top ponuda, medjutim, ono sto nas narod smara, koliko sam do sada to shvatio, jeste ta kupovina preko grane.
Mnogi ce pre dati i 20,30e vise, samo da mogu preuzeti konzolu prilikom palcanja, a ne da plate i cekaju 15 dana da im stigne.

Eto ljudi, ako je ko zainteresovan za ovu konzolu, 240e je cena u tom slucaju. Prodaje je drugar iz Banja Luke, ali je moguce i preuzeti je i u NSu (kod mene). Takodje, nije problem ni poslati konzolu gde treba. U slucaju da nesto ne valja, tu sam :slight_smile:

1 Like

Ako nekga ne znam ili po preporuci onda samo licno preuzimanje pa neka je i skuplje.

Sea of Thievesis enjoying an excellent start to 2019. After a series of free expansion packs, events, and balance tweaks throughout 2018, the game is getting a whole new audience, thanks to some of the biggest names on Twitch.

1 Like

Ako ovi ovako nastave da kupe sve niz red, biće to zanimljivo…

1 Like